Мога ли да въведа глутена с бишкоти Plasmon?

  • 2 020
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Купих такива бишкоти и се чудя с тях ли да започна или с нещо друго? newsm78 Мисля да й дам да си смуче от бишкотата (ако иска де) или да й сложа малко в млякото.
 Колко време трябва да продължи това "захранване" с глутен, за да съм спокойна да давам други храни, в които той се съдържа (каши, овесени ядки, кисели и т.н.)?
 И още един въпрос - тези бишкоти се слагат в млякото, предполагам вечер; вие слагате ли такива и  целта е да не огладнява бебето и през нощта, така ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 745
Мисля, че можеш. Аз го въведох също с бисквити - на Хип. Захранването и изчакването за евентуална реакция е както при другите нови храни, така поне мисля аз.

 И още един въпрос - тези бишкоти се слагат в млякото, предполагам вечер; вие слагате ли такива и  целта е да не огладнява бебето и през нощта, така ли?
да, някои го правят с тази цел, но при нас няма ефект и не го практикувам

# 2
  • Мнения: 1 092

 И още един въпрос - тези бишкоти се слагат в млякото, предполагам вечер; вие слагате ли такива и  целта е да не огладнява бебето и през нощта, така ли?
[/quote]Има специални - гранулирани бишкоти на пласмон без глутен,които са направени за разтваряне в млякото Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Можеш, но не е ли по-добре да изчакаш след 8-ми месец? 
Само първия път даваш малко и следиш за реакция. Ако няма, на другия ден можеш да си даваш колкото си иска.

# 4
  • Мнения: 1 207
Да,слагаш в млякото с цел да не огладнява въпреки,че моя бързо им свикна и аз го минах на 3 Милумил,защото бяхме на 2.
Не мога да ти кажа по колко лъжички(от насипните) на око гледам.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Реакция от глутена се получава веднага-разстройство или диария.Ако няма никаква реакция първия път значи всичко е ОК.Аз слагах такава бишкота-цяла,във вечерното АМ.Разтваря се сравнително бързо,но понякога запушваше дупките на бибероните/Авент/.Лично за нас нямаше смисъл-будеше се по едно и също време сутринта,не го засищаше по-добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 978
В началото на 7-мия месец точно с Плазмон захраних с глутен. Не съм имала проблеми

# 7
Реакция от глутена се получава веднага-разстройство или диария.Ако няма никаква реакция първия път значи всичко е ОК.Аз слагах такава бишкота-цяла,във вечерното АМ.Разтваря се сравнително бързо,но понякога запушваше дупките на бибероните/Авент/.Лично за нас нямаше смисъл-будеше се по едно и също време сутринта,не го засищаше по-добре.

това за пръв път го 4увам, до колкото знам понякога с години не може да се установи 4е имаШ нетолерантност към глутена

за бисквитите на плазмон _ моят ги харесваШе отделно, в млякото не, пробвай

# 8
  • Мнения: 4 451
Можеш да въведеш глутена с всяка храна, която го съдържа. Peace В това число и въпросните бишкоти.

# 9
  • Мнения: 1 986
  Аз днес смятам да въведа глутена-с кашата-купих такава,с няколко зърнени храни,но не виждам пречка да стане и с бишкоти Thinking

# 10
  • Мнения: 4 447
За можене - може, но ви е рано за глутен, изчакай поне още 2-3 месеца. Що бързаш?

# 11
  • Мнения: 858
Това което аз знам е,че до 6 месец храносмилателната система е все още незряла и не се отделя ензим,който разгражда глутена и затова не се дава.След края на 6 месец,може да се въвежда глутен с всичко което го съдържа.Според мен е хубаво да дадеш сутрин,за да можеш през деня да следиш за реакция и да се реагира адекватно,ако има проблем.Обикновенно реакция остра към глутена има когато има липсата на този ензим,но обикновенно това е аномалия.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 560
Аз точно с тях въведох глутена!
Дадох му да си гризне 1-2 хапки първия ден и на другия му сложих във вечерното мляко!
Беше около 7-я месец  Peace

# 13
  • Мнения: 887
Можеш да въведеш глутена с всяка храна, която го съдържа. Peace В това число и въпросните бишкоти.

# 14
  • София
  • Мнения: 508
И аз въведох глутена точно с тези бишкоти, но след 8мия месец. Имай в предвид обаче, че съдържат много захар и не мисля че са подходящи за бебче на 6м., особенно за млякото вечер.

Общи условия

Активация на акаунт