хидратин алфа

  • 22 969
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
Здравейте!
И моето детенце се разболя от летния вирус.Давам ентерол и хидратин алфа.Искам да попитам дали може да го разреждам в по-голямо количество вода за да не се усеща соления вкус?

# 1
  • Мнения: 729
Може,но трябва да изпие цялото количество,а дали ще иска вече ти си прецени.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Хидратин алфа е много хубаво препарат срещу обезводняването. Може да го разредиш в сокче, но не се отказвай от него и гледай да го изпие цялото.

# 3
  • Мнения: 330
Консултирай се с лекар или аптекар дали вместо Хидратин алфа,  можеш да даваш Хидрасек, със същото действие е, но с по-сладък вкус. И ние изкарахме вируса, но малката отказваше да пие какъвто и да е от тези препарати освен Ентерол.
Бързо оздравяване.

# 4
  • Мнения: 1 685
Само да отбележа че Хидрасек е препарат за лечение на разтройството подобен на Смекта и Ентерол-но по- нов и по- добър,а Хидратин е със солеви състав,подобен на Рингер на банки и се пие против обезводняване при повръщане и разтройство.
Хидрасек е лекарствен препарат и няма нищо общо с Хидратин,освен приложението при едно и също заболяване. Peace

# 5
  • Мнения: 772
Благодаря ви за отговорите!
Искам да попитам дали мога да го давам по-дълго време?Лекарката изписа 2 прах4ета-за два дни,но към него момент дъщеря ми не повръщаше,а сега вече повръща.Дали има предозиране?Давам го точно както е изписан-1 прахче за 24 часа.

# 6
Да,хидрасек лекува разстройство,а хидратин е против обезводняване-напълно различни неща.Моя син беше лепнал вируса преди седмица,бях се отчаяла,но се оправи.Не е предозиране,а просто от вируса повръща.Ще мине,само не се шашкай,давай хидратин на често с лъжичка,прилъгвай по всякакъв начин.Дано по-бързо да мине.

# 7
  • Мнения: 772
Не го давам с лъжичка,а го смесвам с водата-50мл. хидратин и 150 вода.Така го пие,иначе не го иска.Изпива си всикото количество защото пие много вода.Даже се притеснявам дали не е прекалено много...

# 8
Още по-добре,че го пие.Аз така ти писах с лъжичка,защото моя син изобщо не искаше да го пие и го примамвах с лъжицата.Мисля,че на опаковката пише 1 пакетче за 24 часа,но не съм сигурна-провери.И нека пие вода колкото иска,колкото повече-толкова по-добре.

# 9
  • Мнения: 1 685
Ако все пак продължи да повръща много можеш да сложиш свещичка против повръщане-Вомитусхил/хомеопатични са/ или Вомакур.и пак много,много течности,защото обезводняването при децата е опасно и става бързо,независимо дали е от разтройство ,повръщане или висока температура.

# 10
  • Мнения: 772
И аз прочетох за тези свещички ,но нали има разтройство.Тя повръща само когато яде.Хапва към стотина грама и повръща.Мисля,че се дави.Незнам вече.Май там й е слабото място.При най-малкото неразположение и връща всичко на фонтан.От малка е така.
А за колко време минава този вирус.Вече стана седмица...

# 11
Вече трябва да минава,моя син беше болен една седмица,отслабна много,не ядеше и пак така всичко връщаше.Само,че на него не му помогнаха никакви лекарства,от хилядите неща,които съм му дала сега незнам кое може да му е помогнало.

Общи условия

Активация на акаунт