дали имам хламидии според изследването?

  • 801
  • 4
  •   1
Отговори
здравейте на всички. чела съм до какви последствия могат да доведат хламидиите и съм ужасена! ходих на гинеколог с оплакване за леко парене. гинеколожката ми взе проба и ме изпрати в микробиологичната лаборатория. но резултатът от лабораторията е доста неясен поне според мен. ще цитирам написаното дословно с всички съкращения и препинателни знаци : " Не се изолира патог. аеробна флора. Хламидия?? Данни и за анаер. флора." Някой може ли да каже дали това значи, че имам хламидии, или имат съмнение? Питах гинеколожката дали изследването показва наличие на хламидии, а тя ми отговори " Това не се показва, а се доказва ", изпрати ме на кръвни проби и каза , че "след това ще видим". Още не съм правила пробите! Ужасена съм! А тя и така не ми обясни нищо повече. Какво значат тези резултати - просто препоръка за кръвни изследвания, съмнение или направо наличие на хламидии??? Възможно ли е да ме изпращат на кръвни проби, за да са 100% сигурни в "присъдата" или просто искат да отхвърлят това като вариант? Моля ви, ако някой е запознат с това, разяснете ми какво ми е положението.

# 1
  • Мнения: 7 718
Изследванено за хламидиие отделно, прави се по различен начин. При направеното ти изследване има съмнение за хламидии, но не се доказва. Изследвай  се допълнително.

# 2
Това означава ли, че може нищо да ми няма или вече е почти сигурно, че става въпрос за хламидии?

# 3
Здравеи,не бьрзаи да се плашиш.Аз сьщо се изследвам за хламидии,резултатите са ми готови и чакам да ми ги разчетат.Изследват се по крьвен пьт.Има таблици по които се разчита изследването.Успех

# 4
  • Мнения: 304
Виждам, че е отдавна темата и вероятно си си направила вече кръвните изследвания. Просто искам да споделя собствено преживяване по въпроса.
Значи, отидох на гинеколог с обилно бяло течение. Взеха ми секрет и го пратиха за иследване. В резултатите пишеше няколко неща, като заключението беше съмнение за хламидия. Лекарката ми каза, че щом пише така е почти сигурно, че има хламидия. Прати ме за насочено кръвно изследване за хламидии. Е, да ама то показа недвусмислен отрицателен резултат. Лекарката каза, че съм втория такъв случай в кариерата й - да пише в изследванията на секрета съмнение, а да се окаже, че няма такава инфекция. Така че не се притеснявай, кръвните изследвания са важните.
П.С. за течението ми се доказа, че било просто по-обилно влагалищно съдържимо  Shocked и няма оттърване от него, само го следя дали не се променя и ако има промяна - ходя да видя защо.

Общи условия

Активация на акаунт