белези по лицето

  • 759
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
здравейте искам да ви помоля за съвет и да чуя вашето мнение.аз съм на 20 год.и имам много гнойни пъпки по лицето от които остават белези ,пробвала съм с почистване на лицето при дерматолози за които съм чувала много добри отзиви,ползвала съм много кремове по лекарско предписание но нищо.искам да ви помоля ако има някои минал по този път с успешен резултат да ми пише.как мога да махна белезите?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 820
Пробвала ли си с някакъв пилинг? Например гликолов? Мисля, че изчиства лицето. А причината за пъпките изяснена ли е? Мисля, че трябва да започнеш оттам, да се установи какво провокира появата им.

# 2
  • Мнения: 96
за появата им причината не е установена,правени са много изследвания и на кръв и на хормони,но всичко е нормално казват просто,че кожата е проблемна.може ли по подробно да ми обясниш за пилинга.мерси

# 3
  • Мнения: 131
Може да е стафилококова инфекция.В"Анаста", на моя позната и слагаха ваксина и пъпките се оправиха.Сега излизат от време на време по 1-2,докато положението преди беше трагично.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз мисля, че този вид проблеми не се решават само с мазане. Мисля, че и вътрешно се поемат медикаменти... Но си трябва лекар да каже.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 820
Да, задължително. Обяснение от типа "кожата просто е проблемна" не ми звучи правдоподобно - проблемната кожа е външно следствие от вътрешен проблем. Иначе пилинги има различни видове, правят се с киселина, с различна концентрация  - трябва да се посъветваш с дерматолог, не ходи при разни козметици, по-сигурно е лекар да ти го направи. Получава се излющване на кожата, за да се изчисти лицето от пъпките и белезите, но една процедура невинаги е достатъчна. Най-добре е първо да се изясни проблема, да се започне лечение за отстраняването му и една тогава, когато положението е стабилизирано, да се пристъпи към отстраняването на последствията - тоест, белезите. Лошото е точно, че подобни кожни проблеми са адски упорити и изискват голямо търпение.

Общи условия

Активация на акаунт