Дали колената ме болят от кърменето и намаляването на калция?

  • 1 647
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,

Много ме болят колената  Sad

Няколкото кърмещи майки в квартала се оплакваме от рязка болка в колената при ставане и сядане, особено с бебето в ръце.

При мен започна месец селд раждането. Ходих на лекар, но предписаното не ми помогна. До сега съм пробвала: Фелоран гел, Фастум гел, Матсан дойч (череван етикет) и орално  -  таблетки Калции+цинк +D3, и калции на разтворими таблетки. Разбира се наред с изброеното и  мляко обогатено с калции,  сирене.  Ефектът е много слаб  Confused

Какво правите вие, за да се предпазите?

# 1
  • Мнения: 1 321
И аз някъде по това време имах страшни болки в ставите.Отразявах го също на липса на калций.Взех си таблетки и пих много мляко,сирене.Но нещата се разминаха от само себе си.Отшумя за около 1 месец. Peace

# 2
  • Мнения: 10 982
Интересна тема! Hug

Ще я следя, понеже имам подобен проблем - болят ме пръстите на ръцете! Confused И то не навсякъде, а само на фалангите (където се сгъват по средата). Сутрин се събуждам със свити, сгърчени пръсти и за да ги разгъна, трябва да ги подложа под течаща топла вода и да си помагам с другата ръка.

Незнам какво да правя, на какъв лекар да отида.  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 584
И аз имах болки. Взех си калций - разтворими таблетки, ама май изпих само 1-2, че беше с много гаден вкус. Отдадох го на липсата на мляко (бях спряла прясното, заради коликите не бебка) и на кърменето (доста продължително като часове) седнала. Пробвай да кърмиш легнала или поне повдигай краката на нещо Simple Smile

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Такива болки съм нямала!Да ли е от кърменето newsm78

# 5
  • Мнения: 1 924
Ха! И мен ме понаболяват лекичко ,главно при клякане, и се чудех защо.А то какво било...

# 6
  • Мнения: 2 807
Много ме болят колената  Sad

Egisihora, не вярвам да е от кърменето...

Аз кърмя вече... да не пиша колко, без да спирам...
А и имам 3 породени дечица родени за само 4 години, което допълнително изтощава организма, нали?

Най-добре се консултирай със специалист, но определено е добре да взимаш витамини някакви (Pre-Natal например не биха навредили на малкото кърмаче).

И дано скоро болките ти изчезнат, за да се наслаждаваш на кърменето с цялото си тяло  Wink  Hug

# 7
  • Мнения: 5 401
Мен започнаха отскоро да ме болят коленете. Обяснявам си го с намалена липса на калций и увеличено натоварване върху краката. Малкия не се спира, постоянно клякаме-ставаме, търчим напред-назад. Преди това не съм имала такива болки.

# 8
  • Мнения: 8 242
А допълнителните килограми и постоянния фитнес с бебето? Туй не мислите ли, че може да има нещо общо  Wink
Едва ли за месец след раждането ще ви се изчерпа калция от организма, колкото и да кърмите..

# 9
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Пускала съм такава тема, може да я погледнеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164105.msg3193814#msg3193814.
Продължават да ме наболяват, но много по малко и продължавам да кърмя. Не съм ходила на доктор  Embarassed.

# 10
  • Мнения: 319
Момичета, не знам дали кърменето оказва влияние, но аз си мисля, че е по-скоро от наддадените килограми, защото тялото се натоварва допълнително и това рефлектира върху костите. Аз преди да забременея малко да кача някой друг килограм и ме почваха болките в ставите. Мисля, че не е толкоз от кърменето колкото от бременността и както казах от теглото.

# 11
  • Мнения: 6 029
ааа не е от кърменето........ аз не кърмя, а ме болят от как родих... разликата в килата ми е вече 12 по-малко.. а още болят. много:(

# 12
  • Мнения: 319
ааа не е от кърменето........ аз не кърмя, а ме болят от как родих... разликата в килата ми е вече 12 по-малко.. а още болят. много:(
Да, но си ги носила няколко  месеца тези килограми. Предполагам, че трябва определен период, за да се възстановят костите от голямото натоварване, а и вероятно все още ти е останал някой друг килограм след раждането. И разширяването на таза може да има нещо общо.  newsm78

# 13
  • Мнения: 6 029
Да, но си ги носила няколко  месеца тези килограми. Предполагам, че трябва определен период, за да се възстановят костите от голямото натоварване, а и вероятно все още ти е останал някой друг килограм след раждането. И разширяването на таза може да има нещо общо.  newsm78

ооо кила в излишък имам бая, още от преди да забременея. при първата бременност нямах такива "странични ефекти"... но пък при тази страшно ме боляха кокалите.. явно е от това. ама пак няма логика, щото Маграт е кльощава... уф..

# 14
  • Мнения: 713
Виж тук -
http://www.netdoctor.co.uk/ate/musclesjoints/201269.html
Причините обикновено са хормони, повишено тегло и разнасяне на бебе.

Общи условия

Активация на акаунт