за плащането на актове в КАТ?

  • 3 981
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
здравейте Simple Smile


преди повече от месец ми написаха акт и днес като отидох до КАТ да си взема талона направо се уплаших - имаше около 100 4овека и се отказах да 4акам...
Ако някой от вас скоро е ходил в КАТ да си взима талона ще съм благодарна дар азясни как се процедира - разбрах 4е се процедира по нов начин.
Първо през банката ли се минава да се плати глобата и след това на гишето за талона или обратно и попълва ли се някаква молба? И ако първо се минава през банката какъв документ трябва да се представи там?

мерси в аванс Simple Smile

# 1
  • Мнения: 917
Отиваш на гишето - дава ти калдарината наказателното постановление. Подписваш разписка че си получила преписка от наказателното постановление.Отиваш до гишето което е банков клон и си плащаш глобата. Отиваш пак на гишето или друго такова за да си получиш талона.Даваш бележката че си платила и ти връщат талона. Може и в друга банка да платиш но не си струва разкарването. Ако има нещо друго питай на лични. Дано съм помогнала  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 794
Преди 2-3 седмици се "борих" в КАТ Дървеница да си получа талона - ужас беше! Три пъти ходих до там, такива опашки - нечовешка работа! 1-вия път чаках час и половина, не издържах и си тръгнах, защото съм на работа, а оставаха повече от 50 човека пред мен! Втория път като отидох, имаше два пъти по-голяма опашка от първия път и директно си тръгнах. Третия път - опашката беше още по-огромна от преди, но нямаше вече за кога да овъртам и се наредих и чаках! От 8 ч. сутринта та до 12 ч.!!! Тълпа, задух и жега!!! Лошо ми стана на няколко пъти, щтях да припадна от жегата! Имаше над 150 човека и много бавно върви.
Зареди се с търпение и здрави нврви. Иначе не минаваш първо през банката, а се редиш на опашката, няма как да го избегнеш това. Днес четох в дир-а, че са пуснали нова електронна система по която се редиш в КАТ, но не разбрах само за регистрационните номера ли е това. Дано да е и за актовете, че е ненормална работа!
Иначе редиш се с акта, като ти дойде реда (след 3-4 часа чакане) ти казват на колко са те оценили Wink на мен ми изкараха и някакво старо нарушение за шофиране с нередовни документи!!! Това беше направо абсурд! Нито аз, нито мъжа ми сме шофирали някога с нередовни документи, но както и да е, не ми се разправяше - отидох и платих! Та след като ти кажат колко ти е акта, отиваш на банковото гише, в КАТ има такова и плащаш. Може и да не го плащаш веднага, но аз предпочетох да не се занимавам повече, така и така си загубих кажи-речи цял ден, а и там няма опашки! След като си платиш на банковото гише, се връшташ на първото с километричната опашка, но този път не чакаш, а те пускат. Даваш разписката, че си платила и ти дават талона. Но ако имаш стари актове, трябва и тях да платиш, иначе не ти дават талона.
Та както ти казах, зареди се със здрави нерви и търпение и си вземи половин ден отпуска ако не са ти разбрани шефовете. И вода задължително, че може да припаднеш!
Другия вариант е ако нямаш време да чакаш толкова, да ти удължат акта с 1 месец. От време на време минава човек и пита ако някои е съгласен на този вариант, но след месец пак трябва да се редиш за талона. Все някога трябва да си го вземеш. Имаше хора, които идваха за удължаване на акта и то не за 1-ви път и си тръгваха директно, без да чакат. Това обаче незнам колко пъти можеш да го направиш.

И никъде нищо не попълваш - редиш се на голямата опашка, за да си вземеш наказателното постановление -> с него на банковото гише, за да платиш -> връщаш се на първото гише с платения акт (и всички стари актове) и ти дават талона

Това е, успех ти желая!

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 19:34 от lo80

# 3
  • Мнения: 1 520
Аз днес бях там,

че нали започнах една одисея  с обжалвания.

Система с номерца има вече вътре, сложили са и столчета да седи.
Но днес им беше сефтето с тая система, и бавно и тягостно вървеше. Някои хора ги препращаха насам натам по гишетата, сменили са номерацията на гишетата. Разположението е същото, само номерата не.
Останах с впечатление, че за всички глоби май се плащат веднага и след това се получава талона. Та днес имаше опашки и пред банковите клонове, които са в КАТ.

Тук там ако някой човек се беше вредил му обясняваха, че щом не му е номерчето, не може да го обслужат. И в действителност, често се чуваха реплики от служителките, че тая система с номерчетата не им харесва, ама нали уж за гражданите било. Дъръ-бъръ.

Та в общи линии:
Отиваш, влизаш, преминаваш първия шок като видиш количеството хора и отиваш да си вземеш номерче. Преценяваш горе-долу кога ще ти дойде реда, спрямо това да към кой номер се движи и ако искаш сядаш и чакаш, ако искаш излизаш вън.
Видях че сновяха хората между банковите клонове (има един допълнителен трети сега) и гишетата.

Аз ходих днес да възразявам писмено срещу забавянето на връщането на талона ми. Те не поискаха да ми вземат възражението да го заведат под номер, направиха ми проверка и казаха, че още в петък ще е готово.

Е, много ме яд на такива - значи може навреме да им се получат нещата, ама трябва да им опре и на тях до кокъла. Но тоя път съм ги подпукала и няма да се предам.

# 4
  • Мнения: 223
Благодаря за отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт