Кой ви подкрепя за кърменето?

  • 2 884
  • 70
  •   1
Отговори

Анкета

От кого получавате подкрепа за кърменето?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

  • София
  • Мнения: 191
Моля да ме извините, ако ви се вижда тривиална темата, но за мен е интересно.
И то защото - в началото всички ме подкрепяха, а сега - само мъжът ми.
(Бебокът ми е почти на година и половина).

# 1
  • Мнения: 10 982
Засега ме подкрепят мъжът ми, родителите ми, баба ми и сестра ми. От други хора не го очаквам. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 700
  И мен най- много ме подкрепя мъжът ми,казва ми колкото повече,толкова по-добре(е,няма предвид дълги години).Макар,че от всички само на него му липсват циците ми Laughing
   Иначе майки,свечки,лели са единодушни:кранчето се спира на годинка Stop

# 3
  • Мнения: 1 273
За сега всички. Надявам се и за напред да е така  Peace

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Една анкетка да добавим?

# 5
  • Мнения: 789
Ми май никой, с едно голямо изключение - Ива  Grinning  Ама след толкова време не ми и трябва друга подкрепа. Мъжът ми вече спря да ме пита докога ще я кърмя. Майка ми току казва да спирам, ама нея пък долу-горе в 3-ти клас престанах да слушам, така че си правя каквото си знам и не ми пука от роднини и т.н.

# 6
  • София
  • Мнения: 191
Една анкетка да добавим?
Много добре, ама приемам помощ как се прави.
Иначе категориите според мен са:
- всички
- никой (само кърмачето)
- само мъжът ми
- само най-близките
Или нещо такова.

# 7
  • Мнения: 1 321
За сега ме подкрепят почти всички мои близки но вече всеки един лекичко ме подпитва какво става няма ли да се отбиваме скоро. Laughing
Разбира се отговора ми е ясен че той сам ще реши кога.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За сега още всички около мен, но най-голяма упора са ми мъжа и мама.

# 9
  • Мнения: 145
Семейството ми го приема за толкова естествено,че дори не подлежи на въпрос,
а хорското мнение въобще не ме вълнува.

# 10
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
мъжът ми,родителите,Емата и приятели  Grinning

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бе като стигнете към втората година, пак ще си приказваме кой е останал в лагера на подкрепящите Laughing
При мен - вече никой Laughing Даже и аз не се подкрепям на моменти, когато сукането ме изнервя - но продължаваме все така.

# 12
  • Мнения: 1 924
Така е.За момента всички много ми се радват, че кърмя,но както съм планувала да откарам още две-три години в кърмене,май само подкрепата от бебето ще остане LaughingНо пък тя е най-важна.

# 13
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
За сега най-близките си знаят, че каквото реша това ще направя, та не се бъркат, а по-далечните дават всевъзможни съвети - от да кърмиш колкото е възможно повече до що не си спряла да кърмиш...  Да добавя, че това "колкото е възможно повече" сякаш се измерва с 1 година  Mr. Green
Така че по-интересно ще е мнението и подкрепата след годинката ... ако още кърмя де  Blush

# 14
  • София
  • Мнения: 12 201
   Най-вече аз и бебките се подкрепяме. Мисля че нашето мнение е най-важно. Следва таткото, който на моя реплика някога когато бяха малки, как ще ме гонят да сучат, а аз ще бягам, отговори - А ти защо ще бягаш? Таке че всичко е ок. Роднините не смеят да се месят.
   Скоро се наложи да защитавам една приятелка която кърми вече годинка и четири месеца и майка и я натиска да отбива. Защото неиния лекар казал че вече е не неполезно, а вредно... Няма да обяснявам как побеснях, а после вкъщи предъвквах какво съм казала в защита и ме е яд колко неща съм пропуснала.
    По случая се зарових в сайта на СЗО, на главаната страничка за кърменето където изрично си пише че се препоръчва кърмене до две годинки и повече ако майката има желание. Отделно изключително кърмене до шест месеца. Сега съм решила да го преведа и да и го дам за да го покаже на майка си. Дано поне СЗО има повече тежест, все пак и България е член.
  П.П Бу искаш ли да я пусна и тук статииката- тя наистина е само основните неща?

Общи условия

Активация на акаунт