как се спира кърмата

  • 1 406
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
кърмих два месеца,но кърмата ми драстично намаля и вече е като вода...Храня с адаптирано мляко
гърдите ми не са напрегнати,не се "пълнят",не ме болят,но като стисна ареолата на гърдата и тръгват капки....Давам на бебето от време на време,но той явно  е свикнал на бибероната и се тегли...или пък кърмата ми не му е вкусна вече.
Та се чудех,трябва ли да пия хапчета,за да спра кърмата или тя,след като така и така си намалява,ще спре сама newsm78...Защото знам,че като не се стимулира гърдата и кърмата си спира...но ме е страх да не остане нещо в гърдите ми и да се получат усложнения след време Sad

# 1
  • Мнения: 1 371
С хапчета. Незнам какви, трябва да ти ги предпише лекар.
 Peace

# 2
  • Мнения: 5 026
Аз нищо не съм пила, с изключение на Лецитин (за профилактика на мастит). Кърмих 1г2м  Peace

# 3
  • Мнения: 4 496
Аз третия път направо си купих  Парлодел,бях го пила предните два пъти.След една седмица и капчици нямаше. Hug

# 4
  • Мнения: X
питай гинеколога си, но на мен ми предписаха едни хапчета за спиране на кърмата.бях като теб.не е шега работа.

# 5
  • Мнения: 5 026
Пак се включвам да кажа, че питах лекаря си и той се опули ей така  Shocked, като му казах,че искам хапчета за спиране на кърмата. Предписа ми...не помня какво, но каза, че е с много странични ефекти и не ми го препоръчва. Каза, че след като не кърмя редовно, настъпва релактация. И се оказа прав. Питай в кърмаческия, пиши на Бу или Хедра, ще те затрупат с полезно инфо  Peace

# 6
  • Мнения: 4 362
С хапчета предписани от доктор  Peace,иначе ще си докараш някоя беля

# 7
  • Мнения: 10
Здравей,
И аз имах същия проблем! Сега вече мога да ти кажа. Вземи си от аптеката Достинекс. Ще ти трябват само 2 хапчета. Дано да намериш някъде където да ти дадат само 2, защото цялата опаковка струва 80-90 лв. Едното хапче струваше към 11 лв. Пиеш  2 дни по половинка сутрин и вечер, не се цедиш и нямаш никакви проблеми. Лекарството ми го препоръчаха от болницата в която родих и съм много доволна.

# 8
  • Мнения: 192
с хапчета,за една седмица ми спря,а имах кърма,но вече бях кърмила 1г.и 10дена и за това спрях.

# 9
  • Мнения: 4 700
Бромокриптин, парлодел или достинекс. Но се консултирай с лекар. Силни са и имат странични действия като ниско кръвно, главоболие, болки в корема и дори депресивни състояния. Лекарят ти най добре Ще прецени кое е най подходяЩо zа теб.

# 10
  • София
  • Мнения: 191
Здравей,
И аз имах същия проблем! Сега вече мога да ти кажа. Вземи си от аптеката Достинекс. Ще ти трябват само 2 хапчета. Дано да намериш някъде където да ти дадат само 2, защото цялата опаковка струва 80-90 лв. Едното хапче струваше към 11 лв. Пиеш  2 дни по половинка сутрин и вечер, не се цедиш и нямаш никакви проблеми. Лекарството ми го препоръчаха от болницата в която родих и съм много доволна.
Извинявай, ти лекар ли си? И ако не си, как така с лека ръка предписваш лекарства, че даже и дозировката? Ама много е несериозно! Това, че на теб са ти го предписали в болницата, предполага, че изобщо не си кърмила, което е съвсем друг случай. Ако ти не си имала проблеми, не значи, че друг няма да си ги докара с твоето "лечение".
tuly, преди да приемаш каквито и да са медикаменти, иди на лекар!!!

# 11
  • Мнения: 4 496
Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти.

# 12
  • Мнения: 656
Според мен задължително се консултирай с лекар,преди да приемаш някакви лекарства.Пих Бромокриптин повече от месец,по мое мнение е доста силен,бях ката замаяна,кръвното ми беше ниско и т.н.Успех.

# 13
  • Мнения: 1 121
Здравей,
И аз имах същия проблем! Сега вече мога да ти кажа. Вземи си от аптеката Достинекс. Ще ти трябват само 2 хапчета. Дано да намериш някъде където да ти дадат само 2, защото цялата опаковка струва 80-90 лв. Едното хапче струваше към 11 лв. Пиеш  2 дни по половинка сутрин и вечер, не се цедиш и нямаш никакви проблеми. Лекарството ми го препоръчаха от болницата в която родих и съм много доволна.

tuly, консултирай се с лекар. Недей така да си взимаш лекарства предписани по форумите! Тези неща са сериозни!

Ljubomira77, недей така да "предписваш" лекарства с лека ръка. Откъде знаеш при нея как ще действа? Откъде знаеш тя какви други медикаменти приема? И дали те са съвместими с тези хапове? А страничните ефекти как ще й се отразят? Ами ако е алергична към някоя от съставките???

С най-добри чувства.

# 14
  • Мнения: 4 915
Няма нужда да пиеш никакви силни хормонални лекарства.
Кърмата се образува при стимулация (сучене от детето, цедене). Тоест - за да спре, трябва да спре стимулацията плавно, както става при теб.

Ако ти текат само няколко капки при стискане на ареолата, явно нещата вървят към края си постепенно и естествено. Няколкото капки не са тревожни, при много жени месеци след спиране на кърменето има капчици кърма, ако се стиснат гърдите.

Ако гърдите ти се пълнят и ги чувстваш напрегнати, поизцеждай съвсем мъничко, колкото да отпусне напрежението.
Не носи стегнати сутиени, не спи по корем, да не се запуши някое каналче.
Купи си Лецитин на Валмарк - 2-3 таблетки дневно ще предотвратят запушвания. Хранителна добавка е.

Повече съвети погледни в тази Библиотека - има раздел "Отбиване".

Общи условия

Активация на акаунт