за издаване на болнични

  • 3 290
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте момичета! Моля да ме извините ако се повтарям,но не можах да открия нищо по въпроса.
Та питането ми е следното:Трябва ли да нося някакви документи,когато отида да ми напишат първия болнични 45 дни преди раждането,какви и откъде да ги взема?
Благодаря ви предварително!!!!

# 1
  • Мнения: 9 050
Зависи. Кой ще ви издава този болничен. Ако ще ви го издава лекарят, който ви е следил бременността, нищо не трябва да носите.

# 2
  • Мнения: 34
А кой друг може да ми издаде такъв болничен освен лекаря,който ми следи бременността? Извинете ме за невежеството,но наистина съм объркана.....не знам при кой да отида...... Следят ми бременноста във МЦ"Вяра Надежда Любов",платила съм абонамент за следене на цялата бременност при др.Ковачева.Кой трябва да ми издаде болничния?

# 3
  • Мнения: 288
Ами тя, кой друг

# 4
  • Мнения: 34
Благодаря!!!

# 5
  • Мнения: 417
Трябва да носиш Лична амбулаторна карта, в която ти вписват № на болничиния лист, на коя дата е издаден. Амбулаторната карта трябва да е заверена от личният ти лекар.

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Трябва да носиш Лична амбулаторна карта, в която ти вписват № на болничиния лист, на коя дата е издаден. Амбулаторната карта трябва да е заверена от личният ти лекар.

На мен такова нещо не ми трябваше. А питах АГ-то предварително.

# 7
  • Мнения: 144
Трябва да носиш Лична амбулаторна карта, в която ти вписват № на болничиния лист, на коя дата е издаден. Амбулаторната карта трябва да е заверена от личният ти лекар.
Peace

# 8
  • Мнения: 417
Аз си следих бременността в МЦ "Вяра, Надежда, Любов", и всичките ми болнични, издадени от там са вписани в тая карта. А и се оказа доста полезна, след като "счетоводителката" ми изгуби болничните, и трябваше да си вадя дубликати. По амбулаторната карта доста бързо ги откриха и ми написаха дубликатите. Незнам дали е задължителна, но на мен ми я искаха.

# 9
  • Мнения: 712
Задължителна е ЛАК, да.

# 10
  • Мнения: 10 983
Моят болничен е от лекарката, която ми следи бременността. Не ми е искала ЛАК.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 563
И на мен ми следят бремеността в частна клиника. За първи път чувам за такава лична амбулаторна карта. Иначе, имам вече изплатена част от болничния за 45 дни от НОИ, което, като се имат предвид темповете им на работа, си е направо невероятно.

# 12
  • Мнения: 766
и аз съм към този център и за болничните ми искаха само Лична амбулаторна карта, но за пръв път чувам, че трябва да е заверена от личния лекар newsm78, а вече си имам изплатени 3 болнични включително и част от 45 - дневния  Peace

# 13
  • Мнения: 34
Момичета,чувствам се много неловко Rolling Eyes,направо тъпа Sad.Въобще незнам каква е тази лична амбулаторна карта и кой трябва да ми я издаде.... CryМоля ви ,разяснете ми!!!!! Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Трябва да носиш Лична амбулаторна карта, в която ти вписват № на болничиния лист, на коя дата е издаден. Амбулаторната карта трябва да е заверена от личният ти лекар.

Така е. И се отнася за издаването на какъвто и да било болничен лист. В нея по принцип трябва да се нанесе също болничния. Т.е, брой дни, от дата - до дата и диагноза...

Това ти е картона - личната амбулаторна карта, де. Който си го купуваш от книжарницата и го заверяваш при личния лекар.

Общи условия

Активация на акаунт