За пюретата и жегите

  • 656
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 821
Незнам къде е мястото на темата...
Прави впечатление, че в магазините, където се продават готовите детски храни няма климатици. Имам предвид малките магазинчета, тип борси. В супермаркетите това не е така. Та, мисълта ми е, как я виждате тази работа - съхраняват се на близо 40 гр, на опаковката е упоменато да се съхранява при стайна Т.
Бих пуснала запитване-жалба до ХЕИ, но какъв ли ще е ефекта newsm78

# 1
  • Мнения: 226
И аз наскоро си мислех същото. После се сетих, че те са пастьоризирани и вкуумирани и може би затова не е проблем. Но съм решила, когато ни дойде времето, да купувам от Билла или други магазини, където има климатици и не попада пряка слънчева светлина.

# 2
  • Мнения: 1 273
Хммм. Странно.  Thinking
Аз не съм виждала такова нещо, в нашия квартал (ама тук има само големи магазини...). Всички детски храни ги съхраняват на сухи и хладни места.
Можеш да се обадиш до ХЕИ, но не знам дали ще има ефект.   Tired
 

# 3
  • Мнения: 4 496
В хладилник -след отварянето,но до 24 часа.А иначе пюретата са пастьоризирани.

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 20:19 от красим

# 4
  • Мнения: 2 821
Значи след като са пастьоризирани мислите, че не е проблем?
Дано е така.
Но вчера закупих 2-3 бурканчета и направо топли бяха Rolling Eyes. Отворих днес - добре си е на вкус...По скоро принципен въпрос.

# 5
  • Мнения: 452
В Троян също е така. Всички магазинчета, предлагащи детски храни са малки, без климатици и е ужасно горещо в тях. Слънцето напича по цял ден пюретата. Големи супермаркети няма. И какъв избор имат майките? Close

# 6
  • Мнения: 4 496
Ако се пусне запитване до ХЕИ,най-много да отговорят да си готвим на децата вкъщи.....

# 7
  • Мнения: 2 821
Най-много да цитират някоя наредба за съхранение на детски храни и толкова. Ще направят проверка на цитирания магазин и ако е в нарушение ще им наложат глоба. Ще бъде платена и после пак ще си продават пюретата по рафтовете. Чудя се дали въобще си струва да си хабиш нервите с институциите Thinking

# 8
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
поглеждайте капачките да не са издути. И като се отварят ако изпукат значи всичко е наред. По принцип аз опитвам всичко което давам на детето и ако имам съмнение - хвърлям. Гледам и да пазарувам от по големите магазини, където е по хладно, но примерно вчера купих едно пюре от магазинче, за каквото вие говорите. Нищо му нямаше нито на пюрето, нито на детето.

# 9
  • Мнения: 4 496
След като е пастьоризирано-може да не е в хладилник.Също така са лютениците,грах,зелен боб,дом.пюре,сладка царевица.....не ми се изброява. Crossing Arms
 

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 16:32 от красим

# 10
  • Варна
  • Мнения: 773
След като е пастьоризирано-може да не е в хладилник.Също така са лютениците,грах,зелен боб,дом.пюре,сладка царевица.....не ми се изброява. Crossing Arms
 


 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 069
Пускането на жалба няма да има никакъв ефект.
Купувам от Кауфланд в големи количества 2 пъти в седмицата.
Ориентирай се към по-големите магазини.

Общи условия

Активация на акаунт