Трябва ли да заместя кърмене?

  • 472
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Останало ми е в главата едно изречение, което съм чела някъде тук- до една годинка кърмата е съвсем достатъчна на детето, другите храни са за свикване с нови вкусове. Така ли е? Започнах да го захранвам , но първо го кърмя, после му давам твърдата храна.Не ми се цупи, но не яде много като е подложил млякото в коремчето преди това:) Мога ли така да си карам или трябва да заменя кърменето?Защото пък вчера пробвах- дадох му първо пюрето и после не искаше да суче. А пък се питеснявам ,че ако заместя дневните кърмения ще ми намалее кърмата .Така се отби дъщеря ми- не можах да закрепя на сутрешно и вечерно кърмене. А и не знам кое е по-полезно за малчо. Между другото хемоглобина му на 5.5м. беше малко нисък- 101.

# 1
  • София
  • Мнения: 850
Според СЗО, до 1 год. млякото е основна храна на бебетата и не е необходимо да се замества хранене. В противен случей може да намалее кърмата, а тя  е най -ценна през този период. Не се притеснявай, хемоглобинът не е нисък, продължавай само да го запознаваш с нови храни, но не замествай кърменето Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 915
Продължавай си както досега. Просто не предлагай твърдата храна веднага след сучене, а примерно 40-50 минути, та до час след него. Или между две кърмения.

Не ти е цел да гониш определен грамаж на твърдата храна. Млякото е най-важното до годинката, както знаеш.  Simple Smile

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 097
Продължавай си както досега. Просто не предлагай твърдата храна веднага след сучене, а примерно 40-50 минути, та до час след него. Или между две кърмения.

Не ти е цел да гониш определен грамаж на твърдата храна. Млякото е най-важното до годинката, както знаеш.  Simple Smile

Правилно! Твърда храна ще яде после цял живот Peace

# 4
  • Мнения: 11 003
Продължавай си както досега. Просто не предлагай твърдата храна веднага след сучене, а примерно 40-50 минути, та до час след него. Или между две кърмения.

Не ти е цел да гониш определен грамаж на твърдата храна. Млякото е най-важното до годинката, както знаеш.  Simple Smile

Това ми харесва, но как точно се прилага? Педагогическо захранване ли имаш предвид? Доколкото знам, само при него кърмене не се замества с твърда храна.
И още един въпрос: щом бебче вече се е насукало и наситило, след 40 минути дали ще иска да яде храна?
Мисля да захраня след 6 месец, но отсега проучвам как стоят нещата.

# 5
  • Мнения: 547
До 1 год. задължително първо кърмех и веднага след това давах твърда храна. В началото изяждаше съвсем малки количества, но постепено сам си увеличи порциите.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не е необходимо да заместваш хранене,първо кърмиш, изчакваш 30-40 минути да се слегне кърмата и тогава даваш пюре иил нещо друго..... Правилно си се ориентирала, продължавай така. ИПетър в началото само кусваше твърдата храна, но постепенно след два месеца, вече яде по едно бурканче от малките т.е. около 100 грама и то след кърмене.....

Общи условия

Активация на акаунт