Много се притесних - помагайте

  • 1 094
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Привет,
предстои ни след 6 дни да ходим на море - имаме карти запазени отдавна, а от 2-3 днес дъщеря ми ( на 2 год.) е много раздразнителна, не се храни добре, отдадох го на жегите, защото в тоя ад и на мен не ми се яде, пие доста течности. Но сутринта ми се стори леко топла, премерих т-рата 36,8, погледнах гърлото леко зачервено, гледах го с лъжица.Дадох й вит. С и впръснах Тантум верде - превантивно исках да се консултирам с педито, но тя пък е в отпуск и не вдига. Толкова се притеснявам. Вие как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: X
Бих завела детето на лекар, макар че тази температура не би ме притеснила.И след назначеното от лекаря лечение (ако има нужда от такова) бих заминала на почивката. Peace

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Тази температура е нормална температура. Не виждам нищо притеснително. В жегите дори може да е по-висока. Аз не бих се притеснила. Ако ще е по-успокоително за теб заведи го на лекар, но според мен излишно се притесняваш

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Аз лично бих го завела на лекар, за да види дали има някакъв проблем или е от жегите. Така ще замина на почивката по-спокойна. Лекарят ще ти изпише лекарства и ще ги даваш на детето и готово. Ако не  го заведеш на лекар и наистина му е зачервено гърлото има вероятност положението да се влоши и да вдигне доста по-висока температура. И като сте на почивка ще се ошашкаш много повече.
Като е отпуска вашия педиатър потърсете друг. Ако трябва платете прегледа някъде.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Температурата е нормална. Зачервяването на гърлото може да е от напитка, храна или простиване /жеги, климатици, течение.../. И аз бих завела детето на лекар - за спокойствие и за да имам план за лечение, ако се появи значим проблем. Трябва да се има предвид, че смяната на климата и без друго може да доведе до подобна симптоматика, плюс разстройство/повръщане, като екстра. Така че към лекарствата, с които е добре да тръгнете, може да се добавят Ентерол каспули и ампулка Деган. Илачи при висока температура, противоалергични и мазила срещу буболечки - по подразбиране.

# 5
  • Мнения: 1 163
ние с Рали ходим на планина. Там е много закътано и единствения лекар е на 60км., затова даже да е здрава я водя на лекар да я види преди това. Доктора изписва профилактично антибиотик, което е широкоспектърен и при нужда ако стане нещо там да и го давам. Аз бих я завела на лекар, защото като отидеш в друг град незнаеш на какви доктори може да попаднеш, може би вашия педиатър ще ти препоръча нещо ако се влоши състоянието на детето. Дано да няма нещо сериозно а то в тия жеги и моето е криво не се търпи все мрънка за нещо. Успех и весела почивка

Общи условия

Активация на акаунт