Местно пюре

  • 935
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 120
Здравейте мами
Днес реших да дам за 1-ви път на бебка местно пюре.Взех пилешко месо и в момента го варя.Въпроса ми е вие с какво го приготвяте:разреждате картофките с бульона от пилето или ги разреждате с мляко?
Имам и още един въпрос:Като за първи път какво количество месце мога да и дам

П.С.Налага се да започна да давам местно пюре защото при иследванията коитоправихме на 6м. се оказа че хемоглубинът на бебка е малко нисък-114(трябва да е 120)

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Mandi, аз разреждах и зеленчуковите и месните пюрета с бульона, а не с мляко, защото не съм замествала кърмене, т.е. си я кърмех преди или след пюрето, така че нямаше нужда от допълнително мляко в него.
Мисля, че е най-добре да даваш няколко дена бульон и едва след това - месо.
Само информативно, 114 не е нисък хемоглобин, много педиатри дават долна граница за бебе 90-100, така че сте на 6 Wink

# 2
  • Мнения: 1 391
аз взимам засега купени пюрета... днес й взех за проба само 190г на Нестле пилешко със зеленчуци...... досега е яла само от малките бурканчета по 125г.... и това дете взе че го изяде!!
И после се кърми още сумати време.... явно вече й е малка дозата 125г?!
Вашите буби по колко ядат зеленчукови и месни и плодови пюрета?

# 3
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Mandi


П.С.Налага се да започна да давам местно пюре защото при иследванията коитоправихме на 6м. се оказа че хемоглубинът на бебка е малко нисък-114(трябва да е 120)

Найстина не ви е нисък хемоглобина,нашия е 112 и педиатърката ни каза,че е ок!Според нея границите са м/у 110-120

# 4
  • Мнения: 7 106
Манди, можеш да погледнеш съдържанието на готовите бурканчета за ориентир.Тези с които разполагам са със съдържание на месо: около 10 гр. малките (125гр.) и около 18-20 гр в големите буркатчета.
Сега като си го сварила пилешкито, можеш да го пасираш с част от бульона и да го замразиш във формички за лед.Те са с вместимост около 20 гр.  - пластмасовите, правоълълните формички.После само вадиш една формичка, размразяваш и добавяш към зеленчуковото пюре.

# 5
  • Мнения: 2 596
Аз до скоро само с приварено вода си ги разреждах. Но от скоро варя спанак и го меша с него. Стават вкусни.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: Collibri
Вашите буби по колко ядат зеленчукови и месни и плодови пюрета?

Аз кърмя Лора на обяд и след това тя спокойно си изяжда едно бурканче зеленчуково пюре. Добре и идва. Не отказва. Simple Smile
Месо не давам още.

# 7
  • Мнения: 1 391
но какво количество - 125г или 190г?
Ели за пръв път днес изяде 190г и се озадачих?! дали вече не иска просто повече храна?

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Мandi,нашият хемоглобин е 106,но тов ме ме притеснява,защото нашата лекарка смята че оклоло 110 е ок.Вашия е по-висок,не се притеснявай и успек с "мръвката" Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Collibri
но какво количество - 125г или 190г?
Ели за пръв път днес изяде 190г и се озадачих?! дали вече не иска просто повече храна?


Възможно е.Ники до по- миналата седмица си сучеше доста активно на обяд и после хапваше 120-130 гр. пюре за десерт Wink Сега го гледам суче-суче и почне да се ослушва, т.е. не дърпа така, както преди.Лигави се 5 минути и толкоз.А от пюрето си гръмва по 200 вече редовно.Явно изместват предпочитанията си към твърдата храна.Макар че ето днес пък не иска следобед плодове, само кърма Rolling Eyes И то след като не беше ял нищо 5 часа/бяхме на дълга разходка/Знам ли го и аз....Да яде, каквото му душа сака Wink , аз винаги съм на разположение Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: Collibri
но какво количество - 125г или 190г?
Ели за пръв път днес изяде 190г и се озадачих?! дали вече не иска просто повече храна?

190г. След като съм я кърмила и то. Аз иначе нямаше да го споменавам изобщо. Simple Smile
Аз малки пюрета не купувам.
Не ми е икономически оправдано. Wink

# 11
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Цитат на: Collibri
аз взимам засега купени пюрета... днес й взех за проба само 190г на Нестле пилешко със зеленчуци...... досега е яла само от малките бурканчета по 125г.... и това дете взе че го изяде!!
И после се кърми още сумати време.... явно вече й е малка дозата 125г?!
Вашите буби по колко ядат зеленчукови и месни и плодови пюрета?


Колибри, как го прави тоя номер Ели незнам....  Wink  Вики като изяде около 100-120гр и после друго не иска. Аз я кърмя преди това малко и после пюре, та понякога изобщо не иска Laughing

# 12
  • Мнения: 1 391
не знам, Далала, може би защото аз първо давам пюрето и после кърмя.... та знам ли - тя ми яде по 4 пъти с кърма и явно огладнява добре - де да знам....
Сега ще видя какво ще изяде на обяд. Днес по програма сме със зеленчуково... Вероятно вече им трябват по-големи количества...

Копче, ти какви пюрета даваш - каква марка... аз досега съм на Хип, Нестле, Гербер - гледам да са без захар и глутен... Ам-Ам са ми с много съмнително съдържание /пише на етикетите брашно.... и не знам си какво, без да се уточнява какво брашно точно... то разликата между различните брашна е от земята до небето..../ В марките които купувам мисля че няма изобщо брашно, няма и мляко и сметани и прочее....
Само дето се набутах с няколко на Хип, в които се оказа че има масло и сметана /те ще чакат за по-натам - ще ги къткам/

# 13
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: Collibri
Копче, ти какви пюрета даваш - каква марка... аз досега съм на Хип, Нестле, Гербер - гледам да са без захар и глутен... Ам-Ам са ми с много съмнително съдържание /пише на етикетите брашно.... и не знам си какво, без да се уточнява какво брашно точно... то разликата между различните брашна е от земята до небето..../ В марките които купувам мисля че няма изобщо брашно, няма и мляко и сметани и прочее....
Само дето се набутах с няколко на Хип, в които се оказа че има масло и сметана /те ще чакат за по-натам - ще ги къткам/

Само на Ам-Ам. Но много внимателно чета винаги етикетите и когато ми харесат, вземам по 3 от вид. Най-семплите. Картоф морков, тиква, цвекло, ябълка. Тиква+ морков е любимо! МОже да го яде 100х. Simple Smile
Досега е яла на Ганчев, само круша и сини сливи. Тях ги слагам в кашата.

Напоследък аз и правя на обяд зеленчуковото. Картоф + морков, сега печена чушка, и днес за пръв път лук-зелени пера. Слагам и малко зехтин накрая. Така ме учат мамите тук. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт