не иска да яде с лъжица

  • 497
  • 9
  •   1
Отговори
помогнете/сина ми е на 11 мес.и не иска да яде с лъжица.пробвах вси4ко ,но не става.яде вси4ки видове ка6и и пурета ,но с биберон.

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
А дали ще може да яде храната с пръстчета? Вярно, че доста ще се омаже, но поне да отвикне от биберона и после пак можеш да пробваш с лъжичка.

# 2
  • Мнения: 1 321
Опитай да смениш лъжичката може тази с която го храниш да не му е приятна.
Ако трябва яжте с 30 мин по-късно или дори повече за да огладнее и тогава му предложи с лъжичка. Wink
Всички бебета са така в началото им е доста неприятно да се хранят от лъжица но все пак трябва да свикнат.
Успех.

# 3
blagodarq vi mili moi za saveta.no naistina sam probvala i tova.v 4udo se vijdam s tozi bebe -mai e marzeliv a

# 4
  • Мнения: 351
Здравей
Аз мисля че не е мързеливо детето, просто е свикнало с шишето с биберона и си го търси.
Може да пробваш с едни шишета, които накрая имат накрайник, който прилича на малка лъчика. Кашата или пюренцето се изсипва вътре в шишето. После като наклониш шишето към устата на детето и леко го натишнеш сместа излиза бавно. Нещо средно е между храненето с лъчица и с биберон.
Принцесата на едни наши приятели бойкотираше лъжицата и много си харесваше шишето. Така успяха да я излъжат - хем вижда любимото шише, хем няма биба и яде от лъжичка.  Peace
Шишето е евтино. Не се сещам на коя марка е в момента.
Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 818
Преди три години имах такова на Чико (макар при нас да не влезе в употреба)...

# 6
И моя бебок не иска да папка с лъжичка,защото е много лаком и му се иска да погълне бурканчето.И сега си се храним с шишето.

# 7
  • Мнения: 1 321
Това шише с такъв накрайник лъжичка има и на Камера.Аз също го имам но малкия така и не щя да вкуси от него.Не е скъпо мисля че само накрайника го взех за 3,50лв.Пробвай наистина и с това. Hug
При нас пък проблема е че не иска да яде от биберон със шише но май то няма и вече за кога. Mr. Green

# 8
много благодаря за съвета за лъжица с накраиник.о6те утре сам по магазините .дано да намеря ,4е маи никаде  не сам виждала ,но не може да няма .успех на вас и малките сладури Laughing

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
При нас пък проблема е че не иска да яде от биберон със шише но май то няма и вече за кога. Mr. Green

и при нас е така  Simple Smile


мимс детенцето просто е свикнало с биберона, трябва да го отучите от него с нещо междинно. Момичетата са ти дали идея.

Общи условия

Активация на акаунт