Изследвания

  • 473
  • 1
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте момичета!
Имам 2 спонтанни аборта и двурога матка. Днес бях на поредния преглед и лекаря ми обясни, че от август месец може да започнем пак опити за бебче. Каза ми, че десния ми яйчник функционира по-добре и по-големи вероятности за забременяване имам през август, октомври, декември и т.н. през 2 месеца. Преди всичко обаче ми назначи следните изследвания: титри за антитела, токсоплазмоза, цитомегаловирус, листериоза, бруцелоза, HBSAg (това незнам дали го преписах правилно), тест за глюкозна толерентност. Ако някоя от вас може да ми каже повече подробности за тези изследвания, ще съм ви много благодарна!

# 1
  • Мнения: 4 700
Токсоплаzмоzата и листериоzата са инфекции, които могата да доведат до спонтанни аборти. Токсоплаzмоzата се предава чреz неиzмити плодове и zелечнуци, млечни и месни продукти, които не са минали преz термична обработка и чреz котеШки иzпражнения. Знам, че веднъж иzкараШ ли я, втори път не те хваЩа. А дали си я иzкарала можеШ да раzбереШ, ако титърът zа минала инфекция ти е висок. Какви антитела ти даде да иzследваШ, има много. ТАТ, МАТ, антифосфолипидни, на Щитовидната жлеzа и т.н. Най вероятно е каzал zа антифосфолипидните. Ако те са zавиЩШени има много голям риск от спонтанен аборт. Каква е причината zа абортите? Заради двурогата матка ли? Ако не е тя причината можеШ да направиШ и генетична консултация. Успех.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт