Как да разнообразя ваканцията на 11 годишният ми син?

  • 1 636
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 845
Умира от скука Sad Нямам идеи какво да направя, за да го разнообразя. Има в блока още 3 момчета, които не ги одобрявам. Нямат никакво възпитание и само се бият и се чудят каква беля да направят. Забраних му да си играе с тях уж за добро. А сега няма с кого да играе. Не мога да го заведя на басейн, заради жегите, а и бебока е още мъничък да го изнасям по горещините. Моля Ви дайте идей!  Praynig

# 1
  • Мнения: 185
Моят син е на 9. Вкъщи се заиграва с картонени замъци, които се изрязват, прегъват, залепят и накрая стават триизмерни. Сглобява и конструктори. Решава Судоку. Но, разбира се, най-интересно му е да играе на компютъра...
Лятната ваканция, ако няма къде да прати детето си човек, се оказва много дълга...

# 2
  • София
  • Мнения: 650
разгледай тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181347.0

# 3
  • Мнения: 323
Може да го запишеш да тренира нещо Thinking

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Спорт или "Родни балкани".

# 5
  • Мнения: 705
Ангажирай го да гледа малкия  Mr. Green Шегувам се

Скоро си купих интересни книги с опити за деца на неговата възраст. Най-ралични и интересни опити. Има няколко такива книги на книжния пазар в момента.

Има книги и комплекти с фокуси. Момчетата много си падат да ги разучават и показват. Ще има арсенал за пред съучениците догодина.

Брат ми на неговата възраст четеше комикси на френски и ги превеждаше с речник без да знае езика. Беше забавно.

# 6
  • Мнения: 845
Благодаря ви много мили момичета за идеите!  Hug smile3525
Книжки си чете детето, вече четвърта започва Wink. Много ми помага в отглеждането на братчето му, но не искам да го насилвам, така той сам пожелава да си играе с него.
Идеята за летните и приключенски лагери е страхотна, но като разгледах сайтовете май е само за София, а ми идва далечко Sad Все пак ще се поразходя из града из детските центрове тук. Може някой предприемчив русенец и той да се е сетил за децата и приключенският им дух.
Днес го пратих с една приятелка на басейн. Чак скача от радост.  dance
За комплектите с фокуси не се бях сетила. Другата седмица ще го сюрпризирам. Има рожден ден, той вече си е поръчал подарък, но ще има и такъв комплект. Още един път ви благодаря за страхотните идеи! Hug

# 7
  • Мнения: 4 915
Рисуване, пъзели, колело, ролери...
Виж по вашите читалища има ли някакви детски летни школи, кръжоци.

# 8
  • Мнения: 1 674
Рано сутрин сме  задължително на спорт-играе тенис и плува. После в жегите имаме програма - телевизия и компютър до 1ч дневно, четене на книги/от задължитерните за 5ти клас и после той каквото иска/. Карам го по малко да се занимава с бълг. и матем Embarassed,  и  после свободна програма - играе с брат си на различни игри - скрабъл, морски шах, войници, редят Лего и тн. докато отмине горещината. Вечер късно караме колела, за да се изморят и да спят горе долу навреме.
Бих ти препоръчала с две думи - спорт, задължителни полезни занимания и занимателни и умни игри за в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт