За ПАП 3 или как човек може да полудее

  • 3 242
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте!
Може историята ми да ви отегчи, но ми се ще да ви разкажа на кратко, защото когато мен ме сполетяха разни страхове, ми беше много полезно да прочета темите тук...И така:
Реших да отида на профилактичен преглед  - не бях ходила от 1 година и след дълго прочуване отидох на преглед при д-р Милкана Щерева, която преглежда в няколко клиники в София. Аз отидох в МЦ "Грийнберг" в Младост. Първо уникално впечатление - доктор Щерева стои на входа на МЦ и бели семки...Веднага си помислих, че някакси не е нормално и че ако наистина е добър гинеколог би трябвало пред кабинета й да има тълпи от пациентки...Такова поне е моето впечатление от посещениета ми при д-р Тюфекчиева, при която наистина има ужасяващо много хора, чака се с часове, а записването е за месеци наред. Да се върнем на д-р Щерева - прие ме в кабинета си, поразпита ме това онова и започна някаква супер заплетена тирада за ранички, ХПВ вируси, хламидии и ваксини...Междувременно ми взе цитонамазка и микробиология /по мое настояване/ и не спираше да говори, като не ми ставаше ясно дали всъщност на мен нещо ми има или тя ми говори за превенция....На няколко пъти се опитах да я прекъсна и да я разпитам, а тя троснато ми каза, че три пъти вече ми обяснявала.....На мен ми стана изключително неприятно, защото очаквах да ме прегледа с вагинален ехограф, а не само на стола и освен това без да имам резултати от изследвания смятах, че нямам нужда да бъда залята с информация за ранички и хламидии и вируси...Каза ми, че имало някакъв нечовешки добър цитолог в друг МЦ, в който тя преглежда и, че ако съм искала точен резултат да отида и да си занеса цитонамазката за изследване именно там и че въпросния цитолог не е пропуснал, забележете "нито една жена с рак на шийката"....На мен ми прозвуча адски зловещо - с две думи, че и аз няма да бъда пропусната....Както и да е. След всичките й объркани брътвежи не ми стана ясно нещо видяла ли е, в нещо съмнява ли се и какъв е всъщност проблема! Тръгнах си аз и се оказах таксувана по следния начин: 20лв за преглед /?!?!?!? само на стол?!?!?/, 12лв за консултация /!?!?!?брътвежи, в които самата тя се оплиташе/ и 7лв за микробиологията /която сама поисках/...Една седмица бях в транс, не знаех какво имам - рак ли, раничка ли, хламидии ли, като в същия момент разума ми казваше, че не може с просто око, на стола, без резултати от изследвания да ми се поставят диагнози!
Отидох да след 1 седмица за резултат - докторката ми съобщи, че нечовешки печеният цитолог ми е открил ХПВ вирус и цитонамазката ми е III a- d група....не знаех какво да правя, изпаднах в пълна паника и шок. Тя се държа доста арогантно с мен, написа ми рецепта за някаква кандида, която имах и АБСОЛЮТНО НИЩО не ми обясни!!! Каза ми да лекувам кандидата и да отида пак при нея. Попитах я този ХПВ вирус лекува ли се, а тя ми каза "Е, и аз харесвах Фреди Меркюри, ама той умря от вируса на СПИН"  За това приятно изживяване, наречено от сестрата "консултация" ми бяха взети отново 12лв!!! Просто побеснях!!! Междувременно бях изчела всичко в интернет за всичките диагнози, които вече си бях поставила сама и бях в истински шок!
За щастие стана така, че успях веднага  да отида при д-р Ковачева в Шейново, която ме гледа на колпоскоп, взе ми нова цитонамазка, която се оказа II група... И д-р Ковачева /въпреки, че е малко грубичка при прегледа/ ми каза "Абе, момиче, кви са тея глупости бе? Каква типизация, какви вируси, какви хламидии? Всичко ти е нормално, нямаш изменение на клетките! Вземи си, моля те стъкълцето от този тъй добър цитолог, защото искам тук да се види в Шейново! Длъжни са да ти го дадат! Искам да видя аз каква е тая III a-d група!"
Отидох аз в МЦ "Лора" където бях дала за изследване цитонамазката взета от Щерева и там ме свързаха с цитолога, която ми каза, че не пазела вече стъкълцето и че няма какво да се притеснявам! Докторката ще ме полекува малко и ще ми мине....веднага заподозрях мръсните истории на т.нар. докторка, която ми наговори куп глупости, умопобърках се от ужас и която очевидно си играеше с моите нерви и пари!
Все пак съм склонна да вярвам на д-р Ковачева, която ври и кипи всеки ден с всякакви случаи, а не на докторката, която ми говори за ваксини, не обяснява нищо, яде семки и ми разказва как Фр. Меркюри е умрял от вирус....
Спестих още подробности, но видях, че поста ми е станал голям. Сори, за многото думи, но исках само да ви предупряда да си имате едно наум, ако имате работа с тази измамница - Милкана Щерева...

# 1
  • Мнения: 225
Не можах да изчета целия ти постинг, защото стигайки до HPV вируса, полудях. Този вирус се "открива" само и единствено СЪС СПЕЦИАЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА СЕКРЕТ ОТ МАТОЧНАТА ШИЙКА, НЯМАЩ НИЩО ОБЩО С ЦИТОНАМАЗКАТА. Моя приятелка с І-ва група цито, след направеното й изследване за човешкия папилома вирус, който ПОВТАРЯМ НЯМА НИЩО ОБЩО С ЦИТОНАМАЗКАТА излезе, че е положителен.

Аман от такива доктори, аз бих отишла при ТАЗ ДОКТОРКА и бих й разбила физиономията  #Cussing out, ама без абсолютно никакви задръжки и пардон.
Съжалявам, че съм толкова рязка, но просто нямам думи по някога да изразя изключителното си недоволство от някой лекари #2gunfire #Crazy #Crazy #Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 700
Нали? И аз това имам предвид....И понеже наистина историята е адски дълга и аз живея в истински кошмар от 2 юли насам, просто исках по някакъв начин да предупредя всички, които влизат във форума, да не се връзват на всякакви псевдодокторки, които говорят пълни глупости!  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 9 074
Само за едно ще те обвиня - защо си й платила отделно консултация (което се води че са били омотаните й приказки и коментарът за Фреди) и отделно за прегледа, който е бил само на магарето?

Съжалявам, че си преживяла всичко това.
Не знам как си попаднала на тази луда...
Важното е че всичко е наред все пак.
 Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 700
 Embarassed Да, тъпо беше от моя страна... трябваше да поискам да ми обяснят каква е тази "консултация", която е отделно от прегледа и е за писане на рецепта! ooooh! просто много ме е яд! Голяма глупачка съм, сама се вкарах в тъп филм Cry

# 5
  • Мнения: 9 074
Споко, и на мен ми се е случвало, но лека полека се научих да не търпя такива своеволия и да не си мълча - защото такива риби като нас много ги обичат комерсиалните доктори - усешат, че могат да те преметнат и да ти вземат парите. Ама ако отвориш уста, да видим какво ше стане. Ето затова е хубаво предварително да си знаеп правата - какво ти се полага, кое колко струва и т.н. за да имап основание да спориш.

# 6
  • Мнения: 1 765
Ех, Жозефа, Жозефа....бях и аз в един такъв филм 2 месеца...аз няма да изпадам в подробности, но при все, че имах гъбична инфекция, която установи с прегледа....доктора ми взе и цитонамазка и съответно...хоп 3 А, съответно аз шаш и паника, само дето не си уредих нещата с траурната агенция...е Слава Богу не се стигна до там, а до контрола и колпоскопия и съответно се оказа, че просто имам раничка 2-ра група, която чакам да изгорим с лазер...та това е!

Това, че от опит глава не боли, не е съвсем вярно, ама и така се  учим от живота... Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Има ужасно много безсъвестни лекари, убеждавала съм се многократно. Но, слава Богу, има и прекрасни хора и прекрасни специалисти, на които дължим живота си понякога. Хубаво е, че разгласяваш. Дано повече мами се опазят от тази луда...

# 8
  • Мнения: 1 209
Ей, нямам думи просто, как може да съществуват такива безотговорни хора...

Josepha дано попаднеш на добър специалист  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 700
Благодаря за подкрепата, момичета!!!
Не пожелавам на никой да изживее ужаса на неизвестността и да изпадна в паника и депресия като мен.
Пазете се от тая луда #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не пожелавам на никой да изживее ужаса на неизвестността и да изпадна в паника и депресия като мен.
Изживявала съм го вече. На 18 години една кукувица след 30-секунди преглед установи, че имам недоразвита матка, неовулиращи яйчници и никога няма да имам деца #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 2 381
Запиши въпросната докторка в Черния списък.
Супер е, е всичко ти е ок.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт