Какво трябва и не трябва да се яде при разтройство?

  • 41 013
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
  По-точно плодовете. Сигурно трябва да се избягват разхлабващите (круши, сини сливи,пъпеш,диня) и да се набляга на запичащите (ябълка,банан и др.). Може и да греша (ако е така поправете ме). Някой може ли да ми даде повече инфо за зипичащи и разхлабващи храни (плодове). Педиатърката мисли,че разтройството се дължи по-скоро заради някое зъбче, обаче аз си мисля, че е от жегата. Давам хидрасек. Ентерола дори не го близва. Също така педито каза да давам лечебна хумана, обаче моето дете никога не се е хранило от шише (и сега дори не ползва биберон - вода, сок - пие от чаша). Прескачам едно хранене като през това време е само на кърма.
    Вие имате ли нещо да добавите за разтройството. Моля пишете   bouquet
    Благодаря ви от сърце  Hug
    Още нещо се сетих. Да не би да прекарва някакъв летен вирус. Обаче няма никакви други симптоми - нито кашля, нито има температура, зачервено гърло, повръщане.  В много добро състояние е. Сега прохожда и много се радва, че ходи сам nuts Чувала съм че малките кърмачета по-леко прекарват настинки и други подобни. Така ли е?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лечебната хумана може да я даваш вместо каша - на опаковката си пише как се приготва като каша.
Пюре от моркови е класика в случаи на разстройство. Можеш да даваш и дренки или компот от дренки (още няма пресни зрели май).
Ако ще даваш ябълка за разстройство, трябва да е печена, не сурова.
Моята дъщеря също получаваше за няколко дена разхлабване и подсичане при изникване на зъбче - щом всичко друго му е наред, едва ли е вирус (не ти пожелавам да ви се случва в момента, но понеже е неминуемо, по-нататък като пораснете и ви пипне някой ден летен гастровирус, ще разбереш каква е разликата Laughing).
Честити ходещи крачета Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
От личен опит:

Най-добре затяга оризът, после печена ябълка и препечена филийка (също и картоф)

Не бива да даваш както си написала сливи и круши, а също и сокове (аз давам оризена вода  при такива случаи). При мен разхлабващо действат и зеленчуковите супи, тъй, че и тях избягвай (не знам точно от кой зеленчук се получава, но винаги когато направя зел.супа с картоф, морков, тиквичка, зелен боб и грах и положението се отича...

Също мисля, че не е вирус, от зъбите е.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Оризът действа запичащо, при малките - оризова вода. Това е първото, което са ми препоръчвали и съм правила. При всеядните кърмачета следват сухари.

# 4
  • Мнения: 196
Благодаря ви за отговорите   bouquet   bouquet   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 807
   Звездичката, здравей!

   При разстройство е добре да се избягват плодовете, т.к.плодовата захар раздрисква.
   Ако искаш можеш да даваш печени ябълка, банан, а моркови -  под формата на супа Моро би трябвало да имат най-голямо въздействие.
   Избягваш също така и млечните продукти, излючение прави кърмата разбира се - аз също бих се "подложила" на запичаща диета, за да помогна максимално на кърмачето си.
   Ако яде бисквитки, солети, сухари - давай, колкото иска.
   Ако пие сокчета, Hipp предлага ORS 200 - прилича на сокче от моркови, съдържа и оризова вода+електролити(ако не се лъжа).

   И само още нещо да добавя...
   При всички пробили вече 45 зъбчета (и трите дечица имам предвид  Wink) никога нито едно от тях не е било с разтройство, (сополи, зачервено гърло и т.н. заради зъбчето) - просто при пробиването на зъбчетата имунната защита на организма спада и детенце "лепи" вируси по-лесно.

   Бързо оздравяване желая!  Hug

# 6
  • Мнения: 532
Само кърмиш и всички останали хранения са безмлечна оризова каша - Хип, Милупа.

Ще се циментирате на момента.

Кашите уж при разстройство са с обезмаслено мляко, ябълки, банани - което не намирам за удачни и децата правят едни странни зелени акита от тях.

Ти спираш да ядеш млечните за няколко дни, няли кърмиш, наблягаш на ориз, картофи, месо, затягащи продукти.

Няма нужда от много илачи.

# 7
  • Мнения: 4
Ами вода може ли да се пие?А зеленчуците........

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 560
Ами вода може ли да се пие?А зеленчуците........
Трябва да се пие вода, за да е се обезводни от диарията детето. Ако по принцип не пие вода, тогава се кърми максимално често. Хидратин алфа са прачета против обезводняване, много са хубави.
От зеленчуците само картоф и морков са подходящи при разстройство.

# 9
тъпо аз искам какви продукти не трябва да се ядат и какви трябва

# 10
  • София
  • Мнения: 6 628
Според педиатърката ми, при разстройство бебето/детето трябва да се остави само на кърма, ако не достига, може да се допълни и с лечебна каша за разстройство /обикновено съдържа банан или морков/. Безмлечната оризова каша, която Снежи препоръчва, също ми се струва добра идея.
Всичко друго, дори сухар или печена ябълка, провокират отново разстройството, тъй като лигавицата е разранена и не може да заздравее с другата храна, пък било то и сухар. Вярвам, че педиатърката ми е права, защото в началото си позволявах да дам сухар например, и разстройството започваше отново с пълна сила.
След като детето се стабилизира /т.е. нормално ако/, е добре да се захрани с ориз, печени/сварени картофи, печен морков и печена ябълка в продължение на 2-3 дни. Сурови плодове/зеленчуци не са подходящи. След това се минава на нормална храна.
С тази диета съм овладяла 2-3 сериозни разстройства, затова я препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт