Нощна пауза - ще намалее ли кърмата?

  • 421
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 506
Здравейте момичета!
От десетина дни моята дъщеря (на 2 мес. и половина) започна добре да поспива нощем. Заспива между 10.30 и 11.30 и се буди за ядене между 6.30 и 8 часа. За мен това е чудесно, но малко се притеснявам дали може да ми намалее кърмата с тази дълга пауза!?
Изцяло на кърма сме, засега не съм имала сериозни кърмачески неволи, беба тежи 6500 (роди се 3400), вода не пие.
Ами това е. Надявам се на съвет - дали е наложително да цедя или кърмя нощем!?

# 1
  • Мнения: 374
Ако през деня си папка добре, не мисля, че нощната пауза ще се отрази много на количеството кърма.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 562
Смятам, че няма да намалее кърмата. И двете ми деца не са кърмени нощем след първия месец. Едното насилствено  Embarassed , второто така си прецени. Като започнаха да и никнат зъбките пак започна да се буди нощем.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък мисля, че със сигурност това ще се отрази на кърмата ти в посока намаляване, но съвсем не говоря за недостиг. Щом като бебка не суче нощем, то кърмата ти ще се регулира спрямо нейните нужди...... по-малки нужди=по-малко кърма. Но пак казвам, че не говоря за драстично намаляване. Ако бебка си се храни през деня добре и си наддава добре не виждам място за притеснение.

# 4
  • Мнения: 1 321
Ами щом не се буди нощно време значи няма нужда да папа.Има вероятност да намалее но както са ти казали и другите мами спрямо нейните нужди.Иначе лактацията през ноща се стимулира ако не се лъжа до 8 часа сутринта така че спокойно.  bouquet Hug

# 5
  • Мнения: 11 003
От началото на 3-тия месец дъщеря ми заспива вечер към 22.30 и се буди чак в 7. Кърмата ми не е намаляла, сутрин гърдите ми чак се пръскат и затова спя с подплънки.
Не се притеснявай! Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 506
Благодаря за отговорите, момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт