въпрос за сядането на бебето

  • 7 438
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте мами!
Имам си бебе Симона на 5м и 20 дни.На последната консултация педиатърката каза да я уча да сяда.Чувала съм разнообразни мнения по въпроса.Моля тези с по-голям опит да ми разкажат на каква възраст са били техните бебета,когато са започнали да ги слагат седнали.Имам чувството ,че Симона още не е готова.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Дъщеря ми седна сама на 7 месеца Peace

# 2
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Аз започнах да я слагам седнала точно от 6 навършени месеца!
Тя след 3 дни дори си стоеше седнала без да я подпирам.
Щом педито е казало да я слагаш седнала мисля че няма проблем, гръбчето вече е заякнало на тази възраст, няма от какво да се притесняваш, ако се развива добре детето!

# 3
  • Мнения: 1 117
Чувала съм ,че момиченцата се приучват към сядането малко по-рано от момченцата. Големият ми син ,започнах да подпирам с възглавници като стана на 6 месеца. Борислав е на 5 месеца и за сега само надигам нивото на количката , но човека прави един напън и сяда, не че не го връщам обратно в легнало положение.... CrazyТака ,че зависи от детето  Wink

# 4
  • Мнения: 6 607
Саши седна сам към стабилно към 7м.Щом смяташ ,че не сте готови ми се струва глупаво да го "учиш"

# 5
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравей, нашия ортопед каза не порано от 6 месец, на ти сама ще прецениш по детето. То ще си покаже когато се почувства стабилно.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
сина ми сам седна на 6,5 месеца, според мен детето като е готово и си прави нещата...за ученето и ортопеда ни каза че преди 6 месец да не предприемам нищо....а аз реших да оставя детето да се справи само.

# 7
  • Мнения: 2 908
Започнах от 6 месеца да я подпирам с възглавници,но тя все не беше готова и не беше-и в количката не искаше да стои седнала.Седна сама на 7.5 месеца.

# 8
  • Мнения: 4 111
Точно на вашата възраст педиатърът ни го сложи седнал. С мъжа ми се учудихме, мислехме че е рано още. Като кашкавалче се гънеше. Слагаме го за малко, подпираме с възглавници. Не го оставяме дълго седнал. Количката я вдигнахме малко и стои така не повече от половин час на ден - само като си яде пюренцето.

# 9
  • Мнения: 6 461
Децата ми започнаха да сядат ,някъде около 6ти месец.
Те всъщност сами си показват кога са готови за това.

# 10
  • Мнения: 4 621
На 6 месеца Яна започна да седи. Мисля, че не ви е рано да започнете с опитите Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 907
Започнах да го слагам да посядва за малко на 6 месеца - подпирах го с възглавници. Тогава му вдигнах и количката на първата степен - не съвсем седнал, на около 45 градуса.

# 12
  • Мнения: 676
Здравей, нашия ортопед каза не порано от 6 месец, на ти сама ще прецениш по детето. То ще си покаже когато се почувства стабилно.
Нашият пък каза да започна да го приучвам към сядане при навършени 5м. и аз така направих и на 6м. вече си стоеше стабилно, но смятам, че това както и повечето други неща при децата си е строго индивидуално.

# 13
  • Мнения: 990
Щом смяташ ,че детето не е готово , не го насилвай, само защото някои деца сядат на 5 месеца. Моите вече седяха стабилно към 7 месец.

# 14
  • Мнения: 5 362
Като навърши 6 мес. започнах да я слагам седнала.

Общи условия

Активация на акаунт