Гладуване с плод и чай

  • 6 785
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Кой какво си е излекувал с гладолечението и колко дълъг курс е провел? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 660
Ами нека ти отговоря първа  Grinning - киста на яйчника,10 дневен глад.

# 2
  • Мнения: 46 437
10 дена глад + 6 дена захранване. Нищо не излекувах, само се сдобих с болки в корема месеци наред.

# 3
  • Мнения: 2 660
Искам да добавя, че захранването не го направих като хората, даже никак! Просто не издържах и още на втория и третия ден въведох храни, които не бяха предвидени по схема.

В мое оправдание ще кажа, че прекратих захранването с големи притеснения и гузна съвест. Но китайския мазен ориз със скариди беше толкова вкусен, че още го помня!  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 817
Никол, а установи ли се защо те боли корема? По време на гладуването ли те заболя, на захранването или след това?
Патишонке, когато захранването не се направи като хората, някои заболявания могат да се завърнат отново! Организмът има нужда от преходен период и балансирано хранене след това! Месо и риба се включват след около 2 седмици след захранването, а мазнините - чак към края на захранването и то в много ограничени количества!

Странно, че никой не пише тук! newsm78 Явно хората са по-благосклонни да пия химията, наречена хомеопатия, вместо да използват природни средства  Sad...

# 5
  • Мнения: 1 753
Упс, хомеопатията не е химия.... тя е енергия... както и да е.

Гладувала съм. Не бих казала, че съм се лекувала от нещо специално, просто си правех пречистване. Когато започнах бях леко болна, на третия ден от гладуването с добавена отвара от мед и лимон оздравях без да пия каквито и да е лекарства. Като цяло след гладуването и захранването се чувствах прекрасно! Препоръчвам го на всички, НО! при стриктно спазване на правилата!!! Иначе, както се е случило с Никол, се появяват нежелани ефекти, а може и да навреди.

# 6
  • Мнения: 1 817
Препоръчвам го на всички, НО! при стриктно спазване на правилата!!! Иначе, както се е случило с Никол, се появяват нежелани ефекти, а може и да навреди.
newsm10

# 7
  • Мнения: 1 753
Може да прозвуча еретично, но когато децата ми се разболеят им прилагам лека диета - повече плодове, от сочните, и обилно количество чай с лимон и мед. Манджи не им давам да ядат, те не че искат.  Wink И има ефект - децата се чувстват много по-жизнени, понякога температура от 39,5 почти не им влияе, защото организма се справя добре с болестта - тичат и играят. А понякога когато ми откажат напълно храната въобще не се притеснявам - това си е естествена реакция на организма да се пречиства от токсините и да се справя по-добре с болестите. Детския организъм е чист и най-добре ни подсказва какво трябва да е и нашето поведение когато възрастните сме болни.

# 8
  • Мнения: 4 392
 ZiMa, питай  и в Диетите. Там има специална тема за плодолечение например. Peace

# 9
  • Мнения: 201
Може да прозвуча еретично, но ....
даже звучи много логично  Peace

# 10
  • Мнения: 2 660
Аааа, ЗиМа, за хомеопатията или добро или нищо  Wink Първо, след като определяш хомеопатията като химия, ми става ясно, че не знаеш що е то хомеопатия и как действа. Аз нямам нищо против, ако не ти харесва и я отхвърляш, но си заслужава да се запознаеш с принципа и, защото е много интересно. А пък после, ако не си убедена, не я ползвай.  Grinning Бих ти дала една книжка като се видим, да се запознаеш с врага  Mr. Green

Иначе си абсолютно права, че това "захранване", което бях направила си е направо опасно. Не го препоръчвам на никого! На който му се гладува, но не е сигурен до къде ще му стигнат силите, бих препоръчала да започне с по-кратки градувания, но да си прави препоръчаното бавно заханване.

Peace!  Peace Grinning

Патишонке, когато захранването не се направи като хората, някои заболявания могат да се завърнат отново! Организмът има нужда от преходен период и балансирано хранене след това! Месо и риба се включват след около 2 седмици след захранването, а мазнините - чак към края на захранването и то в много ограничени количества!

Странно, че никой не пише тук! newsm78 Явно хората са по-благосклонни да пия химията, наречена хомеопатия, вместо да използват природни средства  Sad...


Ал, защо мислиш, че Николе направила гладуването си неправилно ?

# 11
  • Мнения: 1 753
Предположих  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 958
ЗиМа поздравявам те за темата  Hug Дано се вклю4ат пове4ко хорица с преживян опит от него, ще следя темата ти  Hug При мен положителното е подобрение на кожа, коса, нокти и т.н. от този характер неща + кг. + леко подобрено зрение (дали си въобразявам, 4е е в следствие на плодоле4ението все още незнам) ... Peace

Гладуването и да се прави правилно, не се понася от всеки организъм за съжаление...  Cry Аз съм правила безброй пъти и правилни и неправилни гладувания и съм ок' за сега, но стомаха се разбутва доста... 4овек трябва да се нау4и да "слуша" тялото си и да го прави без усилие, а не по принуда или др. при4ини, само тогава едно гладуване може да бъде полезно и успешно  Hug

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 18:51 от Миранди

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Гладувах два пъти по 20 дни, с интервал от 20 дни, под надзора на Лидия Ковачева, лека й пръст. Лекувах киста на яйчника, доста големичка. За съжаление не се повлия въобще. Тя също беше озадачена.

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не съм имала кой знае какви болежки, но ми се оправи хроничен гастрит.
Освен това се подобрих като цяло - кожа, коса, имунитет.
Преди по цяла зима бях с хрема, щом се появи грип, аз го хващах, щом някой кихне в трамвая, се разболявах.

Само че въпросът ти е грешно зададен.
С едно гладуване нищо не лекуваш, промяната става от начина на живот.
Може да гладуваш само 3 дни, ама ако после си промениш хранителния режим, тогава настава подобрение. Щото колкото и дни да гладуваш, ако после минеш на колбаси, сладкиши, сокове с химични овкусители и подобни, всичко ще се върне в двойна доза.
Трябва не само да се гладува, а да се изучи цялата система.
Никакъв алкохол, кафе, кока-кола даже, никакъв бял хляб, захар, колбаси и тн, и тн...

Общи условия

Активация на акаунт