Преди да пиеш бира на гладно , прочети това:

  • 3 386
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
   
Преди да пиеш бира на гладно  , прочети това:
" Не пийте на гладен стомах
Алкохолът не е храна и не предлага хранителни предимства
Алкохолът ангажира чернодробните ензими за разграждането си, като през това време черният дроб не произвежда глюкоза
Алкохолът може да повиши риска от хипогликемия в продължение на часове (8-12) след изпиването му
Докато черният ни дроб е зает да преработва погълнатото количество алкохол, той спира да произвежда и да освобождава в кръвта глюкоза. Колкото повече сме пили, толкова по-дълго е блокирано и чернодробното производство на глюкоза.
Наред с това, алкохолът потиска и отделянето на кортизол и растежен хормон (и двата хормона имат противоположно на инсулина действие и постъпват в кръвта при хипогликемия, но повишават нивото на кръвната глюкоза едва след 3-4 часа, ако сме пили – дори още по-бавно).
Блокираното производство на глюкоза от черния дроб, както и потисната секреция на кортизол и растежен хормон са причина за продължителния хипогликемизиращ ефект на алкохола
Хипогликемията е основната причина да изпитваме “стържещ“ глад и да имаме “вълчи“ апетит часове, след като сме пили. Тъй като мозъкът ни гладува за глюкоза, то ставаме разсеяни, объркани, с неясна мисъл и т.н. 

# 1
  • Мнения: 220
Точно това се чудя тези дни-дали пиенето вечер на 1-2 бирички пречи   много на провеждането на каквато и да е диета,защото в тези жеги си е направо наказание да не ударим по 1 бира.Всъщност аз си знам че бирата не е в помощ на диетата де ,ама все пак да чуя и мнението на някой друг.

# 2
  • Мнения: 2 959
...Преди да пиеш бира на гладно  , прочети това...
Химико, прочетох го, но не съм много съгласна с обясненията. Според мен приемането на какъвто и да е алкохол води до подобни неща, не специално на бирата и още повече че не съм съгласна че алкохола потиска кортизола, според мен го увеличава и именно затова се нарушава метаболизма ни и се пречи на тялото да гори калории, а също кортизола е враг на мускулите. Освен това ацеталдехида е доста мощен враг и на тестостерона, който поддържа оптималният ни метаболизъм. От друга страна, ако приемаш алкохола с някаква храна, отново подаваш на тялото си лесното и предпочитано "гориво", и оставяш телесните мазнини/ от храната/ да се натрупват сами в орг- ма. Не случайно българите винаги са пийвали ракийката със салатка/ лека храна/, или пък биричката с някакво допълнение. Умереността и тук е в сила.

И отново доста точно попадение с таз публикация, просто хващаш основните наболели въпроси на много Момичета тук, а дискусията е хубаво нещо!

# 3
  • Мнения: 634
Ох, човек, ще ме откажеш от пиенето, бива ли такива неща да пускаш Crossing Arms beer

# 4
А бре, Поци, че то бирата алкохол ли е?  Mr. Green
Мдааа, вярна ще излезе приказката, че всичко хубаво в тоя живот е или вредно, или нередно, или от него се пълнее  Joy

# 5
  • Мнения: 4 678
Наздраве

# 6
  • Мнения: 437
Поци, друже, ми тя мойта мисъл си е неясна и объркана от детство, бе! Сега разбирам защо майка викаше на дядо : "Не давай студена бира на детето!"

     Тъй като мозъкът ни гладува за глюкоза, то ставаме разсеяни, объркани, с неясна мисъл и т.н. 

# 7
  • Мнения: 10
алкохолът е клетъчна отрова...

# 8
# 9
  • Мнения: 437
алкохолът е клетъчна отрова...

Всичко,ама всичко, зависи от дозата! Peace

# 10
  • Мнения: 453
Ей слядури, човек живее един живот. Затова нека всичко ни е позволено, но да се придържаме към правилото "по-малко от всичко". Алкохолът за мен е най- доброто средство за деградирането на един човек. Не говоря само от гледна точка на здравето, въпреки че това е водещо! Но все пак от време на време, или на някой празник , защо пък да не си пийнем мъничко. Нали все пак  и бялото вино е алкохол, ама го дават в малки количества като здравословно. Peace

# 11
  • Мнения: 4 678
наздраве

Общи условия

Активация на акаунт