Как се справяте с хиперактивните деца- моля споделете

  • 7 348
  • 83
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Някоя мама с опит нека да сподели как се справя. Малкия стана вече неуправляем доскоро по един или друг начин успявах да предотвратя белите му, но вече неуспявам. Способен е за секунди сто неща да сътвори. Нямам сили вече да говоря и да чувам няма повече и докато се обърна тича някъде да бутне нещо друго. Много ще съм благодарна на някой съвет  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 534
Добре дошла в клуба на "нервните" майки
Със съжаление и срам споделям ,  понякога се радвам , че Поли посещава ДЯ , защото нямаше да издържа това чудо през целия ден . Дори и лелите казват , че такова чудо не са виждали скоро  Mr. Green , да ми е живо и здраво хлапето , ама е много  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 625
Водете детето на рита топка или нещо друго,но изразходващо много енергия-така след 1-2 часа няма да му е до щуротии,а изморен ще си погледа телевизия.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
П цял ден сме на вън с изкл. сега в жегите. Ходим по стадиони събирам го с деца тича нон стоп. В къщи също не сяда дори като яде пдскача не помага. Не си задържа особено вниманието в телевизията Cry

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
"Как се справяте с хиперактивните деца- моля споделете"

Само да уточня, че едно дете може да бъде наречено "хиперактивно" след серия лекарски прегледи. Това е диагноза и то сериозна...

Не бъркайте понятията "хипеаркивност" с "щуро", "диво", "буйно" и т.н. дете.

Ева 23, колко голямо е детенцето ти?


# 5
  • Добрич
  • Мнения: 757

Само да уточня, че едно дете може да бъде наречено "хиперактивно" след серия лекарски прегледи. Това е диагноза и то сериозна...

Не бъркайте понятията "хипеаркивност" с "щуро", "диво", "буйно" и т.н. дете
Съгласна съм с bim_bam, хиперактивността е сериозна диагноза.    Ева 23,посетете невролог,психолог и ако имате проблем и с говора, и логопед.Специалистите ще преценят имате ли проблем или не.Препоръчително е да имате мнения от различни специалисти.Колкото по-рано се започне работа с детето, толкова по-добре.Ева23 детето ти има ли следните характеристики:лесно се вълнува,постоянно е неспокойно, концентрациятя му е лоша и не може да си задържи вниманието дълго време, променя ли му се внезапно настроението, често ли избухва, агресивно ли е, трудно понася критика, импулсивно, лесно ли се дразни?Причина за хиперактивност могат да бъдат и изкуствените добавки и консерванти в храните.Какво предпочита да яде най-много?   

# 6
  • Мнения: 1 434
Как се справям ...трудно ми е   Данито е на  5,3  мес  при нас като  че ли  всичко започна от задръжката  в  говора .При нас  е най изразено   смяната  на настроенията    може  цял ден  да мрънка  да плаче и да иска.. По нервно дете е  ,ако нещо   не  стане на неговата става агресивен   и почва да   удря .Като  цяло    е   много  разглезен досега  сама сьм си го гледала   и   дисциплината  му липсва  при такива деца      се  изисква   голяма  строгост и ред   нещата да  вьрвят,разбира се  трябва да се ходи и на терапия ние  ходим на логопед    от  2 год  bouquet

# 7
  • Мнения: 588
На подфорума деца с увреждания и хронични заболявания има тема:"Хиперактивност с дефицит на концентрация", където има мнения на майчета за справянето с този проблем, терапия от специалисти и подходящите лекарства за това.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 345
Ева23 детето ти има ли следните характеристики:лесно се вълнува,постоянно е неспокойно, концентрациятя му е лоша и не може да си задържи вниманието дълго време, променя ли му се внезапно настроението, често ли избухва, агресивно ли е, трудно понася критика, импулсивно, лесно ли се дразни?Причина за хиперактивност могат да бъдат и изкуствените добавки и консерванти в храните.Какво предпочита да яде най-много?   
  да - лесно се вълнува, лесно раздразним, импулсивен, агресивен много рядко, но се случи напоследък.
    за вниманието - на 2 г. е синът ми не се заиграва дълго на едно място с една играчка, не може да изгледа и едно детско от 10 мин цялото, ако решим да четем книжка след второто иззречение е изчезнал, непрекъснато е в движение, тръшка се за всичко с което аз не съм съгласна и е абсурд да ме чуе за каквото и да било.

Да зная,че това е сериозна диагноза чела съм за нея и за това пуснах тема много от нещата които виждам у него ме насочват на там. Яде повече суха храна т.е. салами кренвирши и пр., но не яде зрънчо чипсове и всички такива неща. Сокове бутилирани също много рядко пие

Да допълня ао ви помогне да ме насочите говори изцяло от изкл. малък,но много звуци му липсват всичко съскашто и к и г и пр.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 345
На подфорума деца с увреждания и хронични заболявания има тема:"Хиперактивност с дефицит на концентрация", където има мнения на майчета за справянето с този проблем, терапия от специалисти и подходящите лекарства за това.  Peace

Благодаря ти много отивам за инфо  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 731
Беше нервен .След като му спрях шоколада , се успокои.
Може и да си внушавам ама в момента си е така. Praynig

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 757
  да - лесно се вълнува, лесно раздразним, импулсивен, агресивен много рядко, но се случи напоследък.
    за вниманието - на 2 г. е синът ми не се заиграва дълго на едно място с една играчка, не може да изгледа и едно детско от 10 мин цялото, ако решим да четем книжка след второто иззречение е изчезнал, непрекъснато е в движение, тръшка се за всичко с което аз не съм съгласна и е абсурд да ме чуе за каквото и да било.

Да зная,че това е сериозна диагноза чела съм за нея и за това пуснах тема много от нещата които виждам у него ме насочват на там. Яде повече суха храна т.е. салами кренвирши и пр., но не яде зрънчо чипсове и всички такива неща. Сокове бутилирани също много рядко пие

Да допълня ао ви помогне да ме насочите говори изцяло от изкл. малък,но много звуци му липсват всичко съскашто и к и г и пр.
Липсата на звуци може лесно да се коригира от логопед, но не омаловажавайте този проблем.Консервантите и изкуствените добавки не се съдържат само в чипс и зрънчо, те са в големи количества във салами, кренвирши, пастети, всякакви видове купешки консервирани храни и пр.Шоколадовите лакомства също превъзбуждат.Опитайте с повече плодове, зеленчуци и домашно приготвена храна.Купените сокове може да замените с прясно изцедени плодове.Непременно направете консултации с нужните специалисти.Желая ви успех и дано бързо разрешите проблема.

# 12
  • Мнения: 2 270
Ева23 детето ти има ли следните характеристики:лесно се вълнува,постоянно е неспокойно, концентрациятя му е лоша и не може да си задържи вниманието дълго време, променя ли му се внезапно настроението, често ли избухва, агресивно ли е, трудно понася критика, импулсивно, лесно ли се дразни?Причина за хиперактивност могат да бъдат и изкуствените добавки и консерванти в храните.Какво предпочита да яде най-много?   
  да - лесно се вълнува, лесно раздразним, импулсивен, агресивен много рядко, но се случи напоследък.
    за вниманието - на 2 г. е синът ми не се заиграва дълго на едно място с една играчка, не може да изгледа и едно детско от 10 мин цялото, ако решим да четем книжка след второто иззречение е изчезнал, непрекъснато е в движение, тръшка се за всичко с което аз не съм съгласна и е абсурд да ме чуе за каквото и да било.

Да зная,че това е сериозна диагноза чела съм за нея и за това пуснах тема много от нещата които виждам у него ме насочват на там. Яде повече суха храна т.е. салами кренвирши и пр., но не яде зрънчо чипсове и всички такива неща. Сокове бутилирани също много рядко пие

Да допълня ао ви помогне да ме насочите говори изцяло от изкл. малък,но много звуци му липсват всичко съскашто и к и г и пр.
детето ти просто е темпераментно.Недей да мислиш че му има нещо и да психясваш.Та той е две годишен.на негова възраст 80 % от децата едва свързват 2 думи в изречения/особено момченцата/.
На тази възраст всички деца са емоционални повече от необходимото,лесно се ядосват-та те се опитват да пораснат,
ако можеха щаха да кажат
" искам да правя всичко ,искам да знаям всичко и ако може това да стане веднага ще е най добре,защото иначе ще се ядосвам и тръшкам и рева силно силно"
Просто ти трябва спокойствие.Дай малкия на ясла -почини си.Когато ти си изнервена и той ще бъде.Приемай белите му с насмешка.
Какво толкова прави-цапа,драска по стени,бута където си му забранила,разхвърля,тича по улиците и не можеш да го стигнеш,влиза в локвите и пляска с крака -нарочно,..............
Кое е по важно за теб-детето ти да е щастливо и умно или да ти е чисто и прибрано.
Остави го да прави "бели"-само внимавай да не се нарани.
Относно храната-единствено шоколадовите неща  и коко-колата могат да спомогнат за повишената активност/и то в по големи количества/.Най големият ми син ядеше само глупости като малък/пръчици,банички,вафли,/Храната през годините които той беше малък бе под всякаква критика/90-91-92/пълна с корсенванти,но по спокойно дете от него нямаше и сега си е такъв.Това е темперамент.
Дъщеря ми беше луда за връзване /целия блок беше вдигнал ръце от нея/Сега е спокойна млада дама.
Малкия е най буен,но пък аз вече съм с опит и много по спокойно гледам на нещата
НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ РОДИТЕЛ

# 13
  • Мнения: 5 362
не се заиграва дълго на едно място с една играчка, не може да изгледа и едно детско от 10 мин цялото, ако решим да четем книжка след второто иззречение е изчезнал, непрекъснато е в движение, тръшка се за всичко с което аз не съм съгласна и е абсурд да ме чуе за каквото и да било.
Все едно моята Калина описваш Laughing
Аз го отдавам на прекалена емоционалност.Не се опитвам да я променям-с времето и това ще стане,ако ли не-ще си е такава луда глава.
Напълно подкрепям отговора на ani69 Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 942
По тази причина ще го давам на ДЯ. Не издържам вече, на всичкот отгоре е и агресивен. Забавлява се като ме хапе и дере, аз пищя, той се кефи Twisted Evil Пък и хич не спи, малкия звер!
Дано яслата да му помогне да си хаби енергията.

Общи условия

Активация на акаунт