за седалищно разположените бебчета

  • 1 360
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
моето бебе вече цяла бременност си е или напречно, или седалищно. док каза, че по принцип седалищно разположените бебета се раждат по-малки и по-рано. колко се родиха вашите бебчета, доста по-рано от термина ли и приеха ли ви 10ина дни преди термин в болница за наблюдение? имаше ли някакви усложнения след раждането заради това, че бебчо не е бил с главата надолу?

# 1
  • Мнения: 17 402
Дъщеря ми се роди 3100 около 10-15 дни преди термин с планово секцио. Не са ме приемали предварително в болницата, не съм имала проблеми.

# 2
Сина ми беше седалищен.Обърна се в средата на 9-тия месец.Роди се в нормата 3.100/50 и 4 дена преди термина.Само знам,че седалищните бебета са с по-голям риск за луксация.Но на нас и това ни няма.Не са ме приемали по-рано в болница,нито е имало някакви усложнения за него.Слава Богу.Така че,не се притеснявай,щом така му е добре на бебо нека си седи,може да не му е кеф да е с главата на долу. Grinning

# 3
  • Мнения: 35
Родих 10 дни преди термина с планово секцио.Дъщеря ми се роди 2 900гр.Проблеми не съм имала никакви.
Желая ти леко и безпроблемно раждане

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Моята се роди 3300, 7 дни преди термина със секцио по спещност. Предполагам, че в противен случай щеше да си изкара и до термина. Не съм имала проблеми след това, не са ме приемали по-рано в болницата.

# 5
  • Мнения: 4 546
Сина ми беше седалищен.Обърна се в средата на 9-тия месец.Роди се в нормата 3.100/50 и 4 дена преди термина.Само знам,че седалищните бебета са с по-голям риск за луксация.Но на нас и това ни няма.Не са ме приемали по-рано в болница,нито е имало някакви усложнения за него.Слава Богу.Така че,не се притеснявай,щом така му е добре на бебо нека си седи,може да не му е кеф да е с главата на долу. Grinning
за луксацията имаш предвид, ако се роди нормално ли?

# 6
  • Мнения: 2 529
Големият ми син се роди с планово секцио също 10 дни преди термин заради седалищно предлежание. Беше 2900 гр, 48 см и наистина доста малък изглеждаше  Simple Smile. Нямаше усложнения заради това, че е бил седалищно, нито са ме приемали по-рано, даже за секциото отидох същия ден като изследванията си бях направила предварително.

# 7
Сина ми беше седалищен.Обърна се в средата на 9-тия месец.Роди се в нормата 3.100/50 и 4 дена преди термина.Само знам,че седалищните бебета са с по-голям риск за луксация.Но на нас и това ни няма.Не са ме приемали по-рано в болница,нито е имало някакви усложнения за него.Слава Богу.Така че,не се притеснявай,щом така му е добре на бебо нека си седи,може да не му е кеф да е с главата на долу. Grinning
за луксацията имаш предвид, ако се роди нормално ли?
Не,за това,че е седалищно.Казаха ми че при седалищното имало по-голям риск от луксация.Защото си "натискал"краченцата.Ама ми се вижда доста тъпо като обяснение.Попитай педиатъра си,може да не е вярно,но моята така ми каза.
Леко раждане и не му мисли толкова,всичко ще е наред. Wink

# 8
  • Мнения: 17 402
Сина ми беше седалищен.Обърна се в средата на 9-тия месец.Роди се в нормата 3.100/50 и 4 дена преди термина.Само знам,че седалищните бебета са с по-голям риск за луксация.Но на нас и това ни няма.Не са ме приемали по-рано в болница,нито е имало някакви усложнения за него.Слава Богу.Така че,не се притеснявай,щом така му е добре на бебо нека си седи,може да не му е кеф да е с главата на долу. Grinning
за луксацията имаш предвид, ако се роди нормално ли?

И да не се роди нормално, пак е в рисковата група за луксация. ЗАдължително трябва да го види ортопед.

# 9
  • Мнения: 2 529
Сина ми беше седалищен.Обърна се в средата на 9-тия месец.Роди се в нормата 3.100/50 и 4 дена преди термина.Само знам,че седалищните бебета са с по-голям риск за луксация.Но на нас и това ни няма.Не са ме приемали по-рано в болница,нито е имало някакви усложнения за него.Слава Богу.Така че,не се притеснявай,щом така му е добре на бебо нека си седи,може да не му е кеф да е с главата на долу. Grinning
за луксацията имаш предвид, ако се роди нормално ли?

Не само от раждането, самата позиция в корема създава известни предпоставки за луксация, но и моят не е имал. Ортопед го прегледа още на месец с ултразвук на ставите и с опипване, после сме ходили още 2 пъти.

# 10
  • Мнения: 407
Дъщеря ми се роди 22 дена по-рано но в 9 месец.
Нямаме никакви усложнения.
тежеше 2.990 кг.
Не се притеснявай. Всичко ще е наред.

# 11
  • Мнения: 227
Е и аз да питам тогава, ако наистина не се завърти с главата надолу, задължително ли се прави секцио ?
Има ли доктори, които поемат риска да се роди с дупето напред  Crazy


# 12
  • Мнения: 4 546
има, зависи и точно как е застанало бебчето. при седалищните има вариации, при някои може да се опита нормарно раждане.
 но аз не бих искала да рискувам.

# 13
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Дъщеря ми беше седалищно, от 6ти месец я видяха че е така, не се обърна, оказа се омотана с пъпната връв много сериозно. Родих с планово секцио 7 дни преди термина, роди се 3,250 кг 50 см. Не съм чувала бебетата да са малки или да се раждат по-рано заради предлежанието. За локсациите има значение и много се бях притеснила, но няма нищо, просто ще отидете на ортопед рано и това е, не се притеснява, и надолу с главата да е пак не знаеш дали няма да има локсация, важното е да си спокойна. Аз много се шашках, но в Св.София ме поуспокоиха, там и родих, не съм избирала лекар, отидох на преглед 12 дни преди термина, в кабинета където си приемат родилките по принцип и ме оставиха в патология за да преценят има ли шанс да се обърне малката или да е секцио.
Само бъди спокойна и не си мисли гадни работи,  всичко ще е наред, ще видиш  Hug

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И Луси беше седалищно.
Роди се в 37-ма седмица, 2 950 и 49 см!
На аватара ми можеш да я видиш като новородена!

Не се притеснявай,

Успех, и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт