Повръща, не наддава и губи тегло?!

  • 7 917
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
навършихме 2 месеца и от както почнаха коликите започнаха проблемите. може и да е съвпадение, но с оригването започна да повръща на фонтан почти на всяко хранене, после започна и да неака (с помощ на 2-3 дни) и в резултат след втора консултация когато трябва да наддава най-много и да расте най-бурно, не само, че не сме наддали, но и сме загубили тегло.
Изцяло на кърма, отказва вода и чай

Роден 3,500 г, изписан 3,300 г
1-ва консултация 3,800 г (19.06.2007)
междинно теглене 4,300 г (5.07.2007)
2-ра консултация 4,100 г (23.07.2007)

дадоха ни направление за гастро-ентерелог, има ли някой с подобни проблеми? как се справяте? моля споделете

Иначе сме жизнени и пълним памперса, а и да спомена, че и каката почти не надаваше като малка, на какво се дължи? кърма имам в изобилие, даже храня още едно бебе....

# 1
  • Мнения: 11
моето бебе също повръщаше много ,но наддаваше добре.когато навърши 3 месеца се оправи без лечение(пиеше едно сиропче против повръщане , но то не лекува ,а семо помага да не връща много хране).оказа се че пилора при него се затворил по - късно .това нещо се среща много по-често при момченцата.а и сега е лято , децата ядат по - малко.моят сега е на 5 месеца и яде на 5 часа!!но се консултирай със специалист.сигурно е гер.трябва само да отмине.

# 2
  • Мнения: 1 163
Моето детенце също повръщаше. Ех какъв ужас беше само. Като се наяде, като се уригне и хайде фонтана е готов. И тя надаваше по-много малко ама моята кърма свърши още първият месец и на втория мина на искуствено хранене. Та давах ме и Фризовом. Ами ние и давах ме по-малко количество храна /като грамаж/ и тя постепенно спря да си повръща. Рали също не надаваше много на тегло по 400гр на месец а някой и много малко. Сега е на 2г. и 6м и е едва 12килограма. А като ги теглят в яслата тя милата е най-слабата другите са по 18 кг та има и нагоре. Не се тревожи то сега е много топло и на децата не им се яде толкова много. Виж какво ще ти каже и гастроентереолог ама няма нищо притеснително. Рали повръща чак до годината вече не на фонтан ама все си повръщаше.

# 3
  • Мнения: 588
Здравей, Xai. Моята дъщеричка също повръщаше до 8 мес., но само течната храна. След изследване на хранопровода с рентген се оказа, че има гастроезофагиален рефлукс, т.е. стомаха не може да задържа течната храна. Изписаха ни сироп "Координакс", който преди 3 год. не се внасяше в БГ и благодарение на една друга майка, която имаше останало 1 шишенце го изпихме и повръщането спря. Педиатърът също ни посъветва след като започнахме захранването с картоф да й го правя по гъстичък, за да не може да го повърне. Ние до 5 месец наддавахме добре, но след това спря да наддава и едва тогава се усъмниха, че има проблем, така че колкото по-рано вземете мерки по-добре за детенцето ти. Срещу обезводняването може да му даваш да пие глюкоза вместо вода. Пожелавам ви успех. Peace Пиши имате ли подобрение.

# 4
  • Мнения: 832
Здравей, Xai. Моята дъщеричка също повръщаше до 8 мес., но само течната храна. След изследване на хранопровода с рентген се оказа, че има гастроезофагиален рефлукс, т.е. стомаха не може да задържа течната храна.

само такъв вид изследване ли се прави? педиатърката спомена нещо за Ph на хранопровода, ама аз така се притесних, че не разбрах точно какво ми обяснява

# 5
  • Мнения: 588
Да. На нас ни правиха само това рентгеново изследване на хранопровода. Пие се една кашичка по време на изследването. За това Rh на хранопровода не съм чувала. Thinking

# 6
  • Мнения: 941
Първо го заведи на гастроентеролог да види дали няма ГЕР,прави се ехография,не е болезнено.Имоят син повръщаше,така че знам какво ти е Sad но поне наддаваше.Може да има стеноза на пилора,прави се операция,имат я за рутинна.Открийте причината и действайте,това,че е жизнен е добре,успех Hug

# 7
  • Мнения: 832
момичета благодаря за съветите утре ще видим какво ще ни кажат

# 8
  • Мнения: 133
Xai, мери температурата! От това повръщане може да се обезводни. При нас се получи за една нощ.

С моето хлапе доста изстрадахме (особено то) от стеноза на пилора през летен месец.

# 9
  • Мнения: 832
Xai, мери температурата! От това повръщане може да се обезводни. При нас се получи за една нощ.

С моето хлапе доста изстрадахме (особено то) от стеноза на пилора през летен месец.

няма температура...жизнен си е...обаче отказва вода, само на кърма е
оф от това най-много ме е страх

# 10
  • Мнения: 48
И моята повръщаше след всяко хранене,и затова огладняваше на 1,5-2 часа.Така до 6-тия месец,когато постепенно започна да намалява повръщането(винаги наддаваше под нормите).Не я изследвахме,защото беше жизнена(така каза лекарката),а изчакахме.Сега е на почти 9 месеца,и нямаме проблеми.Когато започнахме на АМ,и давах Фризовом(само в началото,сега не),защото е по-гъсто,и с него повръщаше много рядко.Ама си наддава по малко.

Дано се оправи скоро,както при нас се оправи без намесата на лекарства и т.н.Успех

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 00:34 от zloba

# 11
  • Мнения: 832
като начало трябва да махна всички млечни продукти от моено меню и ни изписаха алмагел и мотилиум, да видим дали ще има подобрение
поръчах да ни ги направят (мотилиума е прахче) и от утре почвам да ги давам дано да се повлияее
ако не казаха, че може да е инфекция и трябва да носим урина

# 12
  • Мнения: 941
като начало трябва да махна всички млечни продукти от моено меню и ни изписаха алмагел и мотилиум, да видим дали ще има подобрение
поръчах да ни ги направят (мотилиума е прахче) и от утре почвам да ги давам дано да се повлияее
ако не казаха, че може да е инфекция и трябва да носим урина
  какво общо имат млечните продукти в твоето меню?Добре,имам някои предположения newsm78 Мотилиумът се съмнявам,че ще помогне,гастроентеролог видя ли го?Това беше най-важното,къде води детето,какъв Мотилиум,какъв Алмагел,та той не наддава!

# 13
  • Мнения: 133
Xai, как сте?
Използва ли направлението си за гастроентерелог?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 617
Здравей, моята дъщеря повръщаше ужасно много (по десетина пъти след всяко хранене). Заведох я при една много прехвалена гастроентероложка и тя също ни изписа Кординакс (само че беше на прахчета, направени в аптека и една ампула Атропин, разтворена във 500мл вода. И аз с целия си акъл започнах да ги давам.  #Crazy По-късна разбрах, че давала Атропина за да спи детето и да не може да повръща. Спрях ги веднага! Повръщаше дори Фризовома. В едно списание прочетох за Аптамил АR и с неги се родих! В общи линии ГЕР отшумява със "сядането" на детето и с изправянето т.е. в периода 6-12мес. А до тогава ТЪРПЕНИЕ. Дъщеря ми не отслабваше, но имаше застои в теглото. Правихме пробно кърмене за да проверим колко всъщност яде и от тогава започнах да я дохранвам. А с кърмата си поливах цветята...

Общи условия

Активация на акаунт