Моля помогнете с информация за Израел!

  • 510
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Голяма част от роднините на мъжа ми живеят в Израел, включително и баба му, която не успя да дойде на сватбата и не е виждала правнука си, всъщност него никой  от роднините там не го е виждал. Решихме с мъжа им да ги  изненадаме  и да  им отидем на гости през Септември, честно казано баба му  не успя да се  зарадва особено, защото е убедена че няма да ни пуснат и тримата, разплака се жената... Cry

Има ли някой запознат с условията за заминаване?
Има ли нещо, което може да се направи, за да ни помогне да заминем?
Трябва ли да се заплати парична гаранция?
В какъв размер е тя?
Това което знам е, че трябва виза/туристическа/, която се издава на базата на резервиран самолетен билет със затворени дати и резервация в хотел, но когато отиваме на гости как стоят нещата?

Искат медицинска застраховка за над 10 000 щ.д., / на човек/ каква сума ще трябва  да платим за тази застраховка?
Четох нещо за лев на ден на човек, но не съм убедена че  е точно така/от страницата на някаква туристическа агенция беше/.
Трябва ли да ни изпратят покана?
Засега май само за това се сещам, благодаря предварително за помощта!
Надявам се модераторите да не я преместят, ако темата не е за тук, но я пуснах именно в този подфорум, защото знам че ще я видят повече хора.   bouquet



 

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Аз бих попитала направо тук:

Посолство на Израел в София:
Канцелария: София 1463, пл. “България” 1,
Административна сграда на НДК, етаж 7
Тел.: 951 5044, 951 5046, 951 5029, 951 6962
Факс: 952 1101
E-mail: info@ sofia.mfa.gov.il
Работно време: от 09.00 до 17.30 часа (от понеделник до четвъртък)
от 09.00 до 15.00 часа (петък)
Консулски отдел: от 09.30 до 12.30 часа (от понеделник до петък)

# 2
  • Мнения: 94
Янита, благодаря ти !
Имам информацията за посолството, но ще можем да стигнем до там най- рано в петък.Още вчера рових в сайта им, но не намерих полезна информация .
Исках информация от този подфорум, за да бъда подготвена като отидем в посолството, а за среща с евреите ти трябва повече от подготовка  Laughing
Виждала съм ги как работят на летището многократно и как разпардушинват собствените си поданници, така че мога да си ги представя и тези в посолството.
Искаше ми се да получа информация от хора, които са минали по този път!

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 15:00 от tintiri mintiri

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Обади се по телефона и си задай всички въпроси. Ще ти отговорят.

# 4
  • Мнения: 94
Няма визи за Израел, току що разбрах направо съм на седмото небе от щастие!!! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт