въпрос за цикъл

  • 671
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
здравейте!Имам въпрос за това как точно се изчислява цикъл. На мен ми идва на 25-26 ден като броя деня в който започва кървенето.Но една приятелка ми каза, че трябва да започнеш да броиш от следващия ден.Искам да разбера как точно да броя дните, за да си определя овулацията.Вече не се пазим повече от година, а бебе няма. Чудя се аз ли нещо изчислявам погрешно цикъла си?Ще се радвам, ако някой ми отговори.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 763
Броенето започва от първия ден на обилно кървене. Аз например няколко дни преди да ми дойде,  имам леко зацапване, но броя цикъла си от първия ден, в който започне обилното кървене. Така че, смятам, че ти абсолютно правилно си го  изчисляваш  Peace
Защо не си направиш календар в Зачатие, много ще те улесни.

# 2
аз нямам предварително зацапване, затова си го броя от първия ден, но това не пречи да ползваш тестове за овулация или да си направиш фоликуметрия след като вече година не става. аз лично след първата година започнах сериозни прегледи в клиника по стерилитет и калко неща изникнаха............но това е не да те плаша, а аз открих себе си след всичко това и сега чакам за инсе, което се надявам да стане от раз. успех ти пожелавам и скоро да се похвалиш с двете чертички. Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 547
Абе,лекарите така броят-от първи ден по-обилно течение и да е ясна кръв,ама не е точно така.След като започнах инсеминациите аз така и не видях обилно течение в продължение на година и нещо,да не говорим за ясна кръв.Вкл. съм имала цикли с по една жълтеникава капчица или пък цикъл без никакво зацапване,докато пиех противозачатъчни.Ако трябваше да си броя циклите от деня с обилно кървене би трябвало да не съм имала цикъл цяла година,но пък редовно си имах фоликули и ранна овулация /най-често на 10 ден при 27-28 дневен цикъл/.Според мен ти сама трябва да прецениш как да броиш дните.И най-вече следи си овулацията с тестове,БТ и ако прецениш че е време за прегледи можеш да си направиш фоликулометрия 2-3 месеца.Представи си че имаш ранна овулация.Според мен за 1г. неуспешни опити не е лошо да отидеш на преглед

# 4
  • Мнения: 553
Като имаш по-къс цикъл, нормално е овулацията ти да е по-рано, а не на 14 ден, както пишат по книжките за стандартен 28-дневен цикъл. Наистина е добре да пробваш с тестове за овулация и мерене на базалната температура, а може и да посетиш гинеколог за фоликулометрия. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт