гадене и повръщане отново?!?

  • 3 158
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
В момента в който влезнах в осме месец пак се започна!! Гади ми се и повърщам сутрин и вечер, както в пръвите три месеца, че взех и така да се чуствам, като парацал!  newsm78
Следящата бременността ми каза, че причината била, че бебето вече  ми притиска стомаха   blahblah , което изобщо не съвпада с моето усещане!
Е, някой имал ли е тази екстра като допълнение на всички в последните месеци?!  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 735
На мен все още ми се гади от различни миризми и храни.По принцип не съм повръщала първите 3 месеца т.е. нещата са в по -лека степен,но пак ми е лошо и унесено.Не се притеснявай-малко остава! Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 392
И при мен беше така.
В напреднала бременност се подновиха гаденето и повръщането.

# 3
  • Мнения: 4 496
И аз бях така,но само от определени храни и миризми,например кюфтета,чесън,миризма на ацетон или боя за коса.Към средата на деветия месец отшумя. Grinning

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 12:49 от красим

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Съчувствам ти! Не искам да си спомням периода на повръщане.
Може и да е от топлото. Не излизай на вън по жегите, почивай си много, храни се с лека храна.
Аз носех моя син много високо и имах ужасни киселини, а до 4-ти месец включително повръщах и от мисълта за храна.

# 5
  • Мнения: 258
Ами в baby-gaga.com пишеше, че е нормално към края пак да се върнат тези симптоми. И аз като си спомня какъв кошмар беше началото, направо ми призля. Но чакам, чакам все още нямам подобен проблем. Пишеше, че е пак на хормонална основа, не защото ти се притиска стомаха и не от топлото Peace  Влез и прочети. Съжалявам, че се чувстваш пак така  ooooh! Hug

# 6
  • Мнения: 1 883
Ами аз трябва да родя на 09.08 и все още ми се гади и повръщам. Sick Sick С предните две бременности не бях така.С първата повръщах до 4 месец ,с втората до 6, а сега е направо ад.  Whistling Напълно те разбирам.

# 7
  • Мнения: 393
 Hug  Hug благодаря за отговорите и съчуствието  Simple Smile Четох, проверих, ами май така ще я караме  Rolling Eyes Няма нищо, ще търпя, важното е бебка да е ОК!
  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 081
При мен нямаше такъв проблем, но гинеколога ме беше предупредил, че може да се получи. Слава богу, размина ми се.

# 9
  • Мнения: 421
И при мен се поднови гаденето и... май и повръщането Sad  и то отново - само сутрин.  Явно като се влезе в 8-ми месец стават обрати

# 10
  • София
  • Мнения: 408
Здравей и от мен Simple Smile
Аз намерих това по въпроса,а и някъде другаде бях чела ,че към края на бременността се завръщат с пълна сила гаденето и повръщането.Ето и една статияТрети триместър
 
Вашето трето тримесечие

Третото тримесечие от бременността започва от 28-та седмица и свършва с раждането. Въпреки, че термина се пада в края на 40-та седмица – края на бременността може да бъде между 38-та и 42-та седмица. По време на това последно тримесечие плодът нараства и органите са се развили напълно. Плодът се движи често, особено между 27 и 32 седмица.

В последните 2 месеца от бременността, плодът става твърде голям да се движи лесно в матката и изглежда, че се движи по-малко. В края на третото тримесечие плодът обикновено се установява с главата надолу в матката. Ще се чувствате дискомфортно с наближаване на раждането.

Вижте илюстрациите на плодът в 32-а и 40-та седмица от развитието му.

Нормални симптоми по време на третото тримесечие на бременността:

Контракции на Бракстън Хикс, които са затоплящи контракции които не изтъняват и отварят шийката на матката и водят до родилните мъки. 

Умора.

Болки в гърба.

Болки в таза и бедрата.

Хемороиди и запек.

стомашни киселини (също така и симптоми на стомашно чревни разстройства).

Тежко дишане, тъй като матката е точно под гръдния кош и дробовете ви имат малко пространство да се разширят.

Отоци на краката и колената. Бременността изисква повече флуиди в тялото. Това, плюс тежестта и налягането, което матката оставя върху краката, води до оттичане на краката и колената.

Проблеми със съня и намирането на удобна позиция. Леженето по гръб нарушава циркулацията на кръвта, а да лежиш по корем е невъзможно, за това спиш на една страна използвайки възглавници да подпрете корема си и между  колената.

Често уриниране, причинено от увеличената матка и от натиска на главата на плода върху пикочния мехур.

Знаци показващи, че раждането наближава:

Зародишът се установява в пелвиса. Въпреки, че това се нарича изпадане вие може и да не го почувствате.

Шийката ви започва да изтънява и да се отваря. Гинекологът проверява за това по време на прегледа.

Контракциите на Бракстън Хикс, се появяват по-често и стават по силни, дори понякога малко болезнени. Също така може да се появят схващания в слабините, ректума, както и постоянна болка в долната част на гърба.

Може да ви изтекат водите. В повечето случаи разкъсването на мембраните става едва, тогава когато раждането е започнало. При някои жени е възможно това да се случи преди да е започнало раждането. Обадете се на лекаря си незабавно, или отидете да болницата, ако смятате, че мембраните са разкъсани.

 :

Общи условия

Активация на акаунт