Апокалипсис сега

  • 2 557
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Краят на света. Представяте ли си го, сънувате ли, мислите ли го? Как ще свършим, а? Размазани като муха на мушама от божия палец, избити в междугалактическа война или от случаен метеорит? За секунда или ще се мъчим с десетилетия от глад и жажда? Конниците на Апокалипсиса има ли нужда да идват или можем да се справим и сами?
Пуснете на воля черните си мисли и станете пророк за две минути!

# 1
  • Мнения: 1 629
Пускам темата, поради разказа на една съфорумка, как докато си лежала на плажа и зяпала къпещите се в морето си представила как измират до един в огромен водовъртеж и дъжд от олио  Grinning

# 2
  • Мнения: 25 447
... си представила как измират до един в огромен водовъртеж и дъжд от олио  Grinning

Какво е било олиото? Слънцезащитно ли?  newsm78

По въпроса мисля, че смъртта за всеки човек е един малък Апокалипсис. Едва ли в този момент се вълнува особено дали е сам или си има и  компания...  Thinking

# 3
  • Мнения: 6 155
Нито съм го мислила, нито съм го сънувала...нито ще Crossing Arms

2 мин. ...Сигурно ще е от жега  sweating

# 4
  • Мнения: 5 370
Все ми се струва, че ще стане Постепенно Апокалиптично. Поради най-простата причина, че няма нищо вечно. Нито един ресурс на тази земя не е неизчерпаем. Дори и Слънцето-неслучайно го пиша с главна буква-един ден-кой знае кога-ще спре завинаги. Има много литература и мазохистично ужасяващи ме филми по въпроса.
Надявам се дотогава да не съм жива вече. Tired

# 5
  • Мнения: 490
И аз мисля горе-долу, като Жозефина

# 6
  • Мнения: 488
Това с олиото го сънувах и аз... странно, сигурно жегата ни влияе. Само че в комбинация с жълти задушливи серни облаци.
Седях и гледах тъпо към небето как една капка сякаш на забавен каданс пада и всеки момент ще ме плесне по челото и нямах сили да избягам.
Иначе съм си мислела, че сигурно ще загинем от атомна катастрофа. Или от сблъсък с астероид.

# 7
  • Мнения: 3 423
Няколко ядрени бомбички биха стигнали.
Жалко, че дори чалгата няма да се спаси.
Кой бе казал, че Четвъртата световна война
щяла да бъде със сопи. Склонна съм да го подкрепя.

# 8
  • Мнения: 25 447

Кой бе казал, че Четвъртата световна война
щяла да бъде със сопи. Склонна съм да го подкрепя.

Мислиш ли?  Thinking Не знаех, че хлебарките и скорпионите могат да размахват сопи...  newsm78

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Напоследък все такива щуротрески са из главата ми.
Дори и сънувам, брррр. Страх ме е да изкажа гласно всичко.
Нещо суеверието ме е разтресло.

# 10
  • Мнения: 4 841
Преди много години сънувах нещо подобно - висока приливна вълна, която беше скрила слънцето (ех, тези клишета  Simple Smile ) и размазваше всичко...

След всички изгледани филми по темата, обаче, по-естетски ми изглежда варианта със заледяването (май в "Изкуствен интелект" имаше красиви ледени сцени  newsm78 ), отколкото с падащи от небето огнени топки...

# 11
  • Мнения: 4 406
никой от нас няма да е жив и да го види. може ли да остана?

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не, не си го представям изобщо. Като човек, чието детство е минало в периода на студената война, достатъчно съм сънувала тогава. Бомби, ракети, десантчици с парашути - фантазията ми работеше безотказно ooooh!
Сега някак не ми е до глобални проблеми...

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Отново с НМС и покъртително главоболие никак не ми е трудно да си представя един апокалипсис.
Нещо бързо и безболезнено. Разбира се, аз, семейството ми и всички близки и познати, както и известно количество хора за подобряване на генфонда оставаме живи и населваме земята отново. Аз съм матриарх.

# 14
  • Мнения: 6 991

Кой бе казал, че Четвъртата световна война
щяла да бъде със сопи. Склонна съм да го подкрепя.

Мислиш ли?  Thinking Не знаех, че хлебарките и скорпионите могат да размахват сопи...  newsm78
Я малко Джон Уиндъм или братя Стругацки да вкарам Mr. Green Или да си припомним Чернобил. Ще има оцелели хора, най-вероятно доста увредени, обаче, за това ще се стигне и до сопите - ще се върнем/върнат векове назад в развитието си.
Но всъщност не си представям края така. Мисля, че нито американците, нито руснаците са ЧАК ТОЛКОВА безумни, че да свършат подобно нещо Rolling Eyes Виж арабите... newsm78 Имаше един разказ, който се скъсах да търся в нета, ама няма..."Ако утре трябва да умрем" - там младите от бъдещето си правеха купони, като темите на купона бяха по какъв начин си придставят края на света. Crazy
Та аз края си го представям по-скоро като неизбежна екологична катастрофа, за съжаление много скоро Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт