Отговори
  • Мнения: 585
Предстои ми траждане секцио в края на септември още не съм коментирала вида на упойката с лекаря си , от местната/епидурална или спинална / имам страх а и съм леко предубедена .При това имам и дископатия , а мисля че тя беше едно от противопоказанията за епидурална/спинална анестезия

# 1
  • Мнения: 2 401
Зависи на кои прешлени е.  Кажи им и те ще преценят. Аз също имам дископатия и две секциота.

# 2
  • Мнения: 5 393
Имам дископатия, родих секцио със спинална упойка.Не я усетих.Нямам странични ефекти от нея,не ми е усложнила състоянието.Предполагам,че зависи и от анестезиолога.Уведоми го, че имаш дископатия и той ще прецени как да подходи.Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 413
И аз преди две години направих голяма дископатия, лекарите даже отказаха да ме оперират със страх да се остане неподвижна. Сега след около 15-ина дни трябва да раждам - предписание -секцио, но с пълна упойка , че спиналната и епидуралната са в категорията забранени за дископатия. Това е, нямам избор, но не искам да рискувам.

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
аз имам бебе на три месеца родено със секцио с пълна упойка .Оперирана съм от двустранна дискова херния а имам още четири протрузии и май от бременността още някоя и като ходих при анестезиолога той категорично отказа спинална или епидурална понеже там има сраствания и по всяка вероятност няма да ме хване упойката.Много е важно на кои нива е приблема мойте са на L4-5 S1.По препоръка обече и на познат лекар невролог пълната упойка е за предпочитане-няма страшно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт