за кариесите?

  • 838
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Гледах едно предаване където лекар обясняваше, че кариеса се причинява от бактерия и затова да не ползваме лъжичките на детето и въобще неговите прибори, да не се целувало по устата, да не ядем от храната му. На мен ми беше много странно, аз съм се опитвала да го правя като беше бебе (без целуването  Simple Smile , но сега ми се вижда невъзможно и дори неоправдано да изварявам всичко, всички прибори и чинии са ни заедно. Аз се притеснявам защото имам много кариеси и нито пасти за зъби, нито редовно миене са ми помогнали. Нека някой лекар да каже как се лекува и кое е най-добро. да уточня предаването е биберон ако сте го гледали.

# 1
  • Мнения: 941
според мен това са пълни глупости Mr. Green единствено съм съгласна за целуването по устата,никога не съм го правила.Иначе като го храня,си хапвам леко от неговата лъжичка,за да ме види и да яде.Но приборите му все още са отделно и само негови

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Никога не ползвам нейните прибори или пък да ям от храната и/по едно време го правех с моя си лъжичка/.Но не изварявам,а просто си ги измивам както и нашите.За целуването,целувам рядко по устата.Всичко това обаче не по някаква причина,а просто съм си такава.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Изобщо пък не виждам връзка между целуването по устата и кариесите в детска възраст  Thinking
Мога да се сетя за много други причини, но тази да я вържа - тц, не мога.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 826
То по тази логика излиза, че кариесите едва ли не са нещо заразно.

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз мисля,че е заразно.

Общи условия

Активация на акаунт