С какви трудности се сблъскахте през първите дни след раждането?

  • 3 684
  • 95
  •   1
Отговори

Анкета

С какви трудности се сблъскахте през първите дни след раждането

Опции:

* Може да изберете максимум 8 опции.

  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Максималният брой отговори при гласуване за всеки е 8, така че можете да посочите всички, които се отнасят до вашия опит.
Ако гласувате с Друго, моля уточнете.

# 1
  • Самоков
  • Мнения: 561
Гласувах с 2 и 3 опция, защото никой от персонала в болница не ми даде никаква информация за отглеждането, както и за кърменето на бебето. Всичко, което знаех беше от разни книги и списания.

# 2
  • Мнения: 1 183
Гласувах с 2 и 3 опция, защото никой от персонала в болница не ми даде никаква информация за отглеждането, както и за кърменето на бебето. Всичко, което знаех беше от разни книги и списания.
И аз така  Peace аз бях плюс разранени зърна и болката беше ужасна.

# 3
  • Мнения: 9 990
С никакви. HugНяма такава опция.

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Бях чела доста за бебетата и какво се прави през първите дни, не че не го гледах като индианец пишеща машина де... В болницата получих пълна и адекватна информация за бебето и особено относно кърменето. Акушерките ми показваха как да го слагам на гърда и ме насърчаваха да го слагам по често. Показваха ми как да изцеждам, за да облекчавам гърдите си, защото щяха да се пръснат направо. Проблемите ми бяха свързани с рагадите, запушените канали и последвалата гъбична инфекция на зърната. Гинеколожката и акушерката, които следяха бременността ми ме подкрепиха за кърменето и ми дадоха насоки как да се справя с проблемите си. За рагадите и гъбичките... форума беше безценен... специални благодарности на Хедра за съветите и подкрепата!!!

# 5
  • София, Младост
  • Мнения: 15
Здравейте,

Отговорите ми се отнасят за каката: липса на информация за бебето, липса на внимание и подкрепа от персонала, болки, запушени канали, разранени гърди, несучещо бебе и  недостиг на кърма.

За бебата: несучещо бебе и недостиг на кърма.

Редактирах отговора си в анкетата и постинга си.

Благодаря.

P.S. Искам да добавя - и с двете деца - доста силно главоболие.

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 22:28 от stassie_y

# 6
# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Последна опция.
Проблемът ми в първите дни след раждането беше само един - хиперлактация  Confused Огромно количество мляко, денонощно цедене и т.н. Даже докторите не знаеха какво да ме правят. Не вярваха, че се цедя... показвах им какво количество мляко съм събрала, поглеждаха изумени, вдигаха рамене и казваха - продължавай да цедиш.

Други проблеми не съм имала - в болницата даваха инфо и съвети за бебето. Е, трябваше да попитам, но не са отказвали помощ никога. Дребната сучеше добре, можех да я виждам редовно /родих със секцио и ги носеха бебоците за кърмене, но са ми я оставяли и повече/.

# 8
  • Мнения: 748
гласувах с опция "друго". нямах особени проблеми с гърдите, освен рагади. бебето си сучеше нормално, реда в болницата беше да ни го носят на 3 часа, но не мога да кажа, че това оказа влияние в първите дни. акушерките бяха внимателни и се стараеха да обясняват каквото могат и да дават информация. но тук идва и "друго"то - противоречива информация. една казва "трябва да му почива стомахчето, да се храни на режим", друга казва "не чакай да му дойде часа за хранене, давай му когато се събуди", едните "давай вода между кърменията" други "ако не иска не настоявай да му даваш вода" и т.н. а аз до тогава бях чела само за бременността, но не и за кърменето и това раздвояване в мненията беше доста объркващо за мен.
чак после, когато започнах да чета в библиотеката на форум Кърмене и захранване на бебетата нещата си дойдоха на мястото.

# 9
  • Мнения: 2 978
Липса на информация относно пиенето на вода или по- точно, защо един път имаше шише с вода в количката, друг път не. newsm78
Бях чела доста тук, но действителността е друга, особено ако не попаднеш на киселата смяна в Св. София Twisted Evil

Докато не им се озъбих и не обясних, че това не ми е второ дете, не си направиха изобщо труда да ми дадат информация, а по- скоро за тях бе въпрос на чест да се озъбят...Е, не бяха познали Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 941
Първо в болницата нямах кърма,а сестрите не ми вярваха,молех им се да ми дават добавка и през нощта,защото по принцип не даваха,а бебо се будеше гладен.Ужасно ме болеше епизиотомията,имах хемороиди,спукаха ми ребро по време на раждането,едвам ставах от болки.Бебето не искаше да захапе гърдата,за да стимулира идването на кърмата.Вкъщи имах кърма,но пак малко,той не искаше да суче без силиконови зърна,повръщаше след всяко хранене,оох,честно казано не искам да си спомням този период ooooh!

# 11
Аз гласувах липса на внимание и подкрепа от персонала.Защото точно така си беше-пълна незаинтересованост.Болки ужасни обезболяваха ме с течен аналгин?!?запушени канали това беше направо кошмар.Една чистачка ми каза(защото лекарите хич и не се веснаха да ме видят)да ходя в банята да си правя топли компреси.Киснах почти цял ден там и от топлите(врели) компреси взе да ми се бели чак кожата на гърдите и станах на рани.И всичко това напразно,защото нито ми се отпушиха каналите нито малкия засука.Така и не се научи-видях доста зор с помпата. Cry

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Имах болки в корема от свиващата се матка, болки от многобройните разкъсвания и болки от разранени зърна.

# 13
  • Мнения: 4 496
Никой от детските лекари и сестри не благоволи да ми каже наддава ли малката или не.Пълно информационно затъмнение!!Недай си боже пък да поискаш пробно кърмене!!...Все едно им казваш да бягат от Варна до София и обратно.Момичето в мойта стая чака 2 часа за АМ, а те не разбрали въобще,че трябва да направят. #2gunfireИначе персонала,който се грижеше за майчетата,си вършеше работата повече от добре!!!

# 14
  • Мнения: 2 910
С всички изброени трудности се сблъсках, така като гледам май съм единствената Rolling Eyes
Слер раждането, общо взето персонала ме навестяваше, но никой 3 дни не ми каза, че трябва да обърна внимание на гърдите си, вследствие на което имах ужасни болки, запушени канали и разранени гърди, а пък и аз бях зле информирана. Тъй като имах нелеко раждане, наложи се и кръвопреливане,  видях детето си чак на 3-тия ден, не искаше да суче от мен и въобще беше кошмарен този период за мен.

Общи условия

Активация на акаунт