"пречат" ли ви децата

  • 1 905
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Напоследък дъщеря ми много ми "пречи" и чак се дразня. Все ми се пречка в краката. Тръгна да готвя тя все да види какво правя, все подире ми тича; тръгна да простирам и вдигам легена с прането и тя да го държи и буквално ми се мотае в краката пак....а бе въобще за всичко....тръгна да сядам на стола,тя  ме изпреварва и иска тя да седне. Днес правя  храната на бебето тя ми прегръща  крака и пак ми пречи. Направо не ми издържат нервите на моменти и й се скарвам. Само нещо лек ода се удари тича да я целувам.....Отивам да пия вода и тя подире ми вода вече искала....Иска ми се да съм сама на моменти......ох....оплаках се...

# 1
  • Мнения: 4 496
И ние сме така.Точно когато малката се разплаче за АМ,малкия батко решава,че иска да пие вода.Чудя се на кого да дам първо ,давам на него,защото иначе не ме оставя да я нахраня.Когато правя баница,той иска да ми реди корите,да полива с лъжицата,иска да сменя памперси,носи сапуна точно когато не ми трябва,а когато му кажа да ми го донесе-играе.Нашия татко беше в отпуска.Понякога го питам кога ще дойде и моя ред за "отпуска" от децата,казва-когато малката стане на 15.Значи след 15 години.Да,ама аз тогава ще съм на 47.....

# 2
  • Мнения: 61
Извинявайте,мамчета, но не мислите ли, че това си е ревност? Така както го описвате, децата се опитват да ви привлекат вниманието - пречейки ви.

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Извинявайте,мамчета, но не мислите ли, че това си е ревност? Така както го описвате, децата се опитват да ви привлекат вниманието - пречейки ви.
Ми не ми прилича на ревност - ревност имаше в началото,когато не беше свикнала с бебето. По - скоро   е стремеж да помага, да бъде полезна, а е твърде малка и този нейн стремеж на нас възрастните  ни се вижда като пречкане:(

# 4
  • Мнения: 1 555
Това ми прилича на ревност и всячески привличане на вниманието ти ! Мисля, че е нормално, затова гледай ако е възможно да обръщаш пове4е внимание, за да не се чувства пренебрегната, тъй като може или да намрази бебето, или пък да се изолира ! Незнам какво да те посъветвам, тъй като очаквам и на мен да ми се случи скоро това, но определено аз бих обръщала повече внимание на голямото дете !

# 5
  • София
  • Мнения: 888
Това ми прилича на ревност и всячески привличане на вниманието ти ! Мисля, че е нормално, затова гледай ако е възможно да обръщаш пове4е внимание, за да не се чувства пренебрегната, тъй като може или да намрази бебето, или пък да се изолира ! Незнам какво да те посъветвам, тъй като очаквам и на мен да ми се случи скоро това, но определено аз бих обръщала повече внимание на голямото дете !
На думи е лесно да се каже, че трябва да се обръща  повече внимание на голямото дете, но на практика е невъзможно, особено ако се грижиш  сама за тях. Бебето се оказва, че е с по - належащи нужди и като заплаче  на него ще обърнеш внимание:(

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
ами да пречка ми се, ама ми е сладък защото всъщност се опитва да помага.
когато перем съм го оставила - той пълни легена, заедно натискаме копчетата и после той слага дрехите в легена и ми ги подава да ги ростирам.
като чистя с прахусмукачка все се вре пред нея, но като му дам за 3-4 мин да "почисти" му писва и ме оставя на мира.
и такива работи.

Та просто - оставяй я да ти помага, измисли й малки задачи - да простре чорапите например, или да почисти прахта с парцалче от масата, да обели картоф(е или поне да си играе с него с едно пласмасово ножче например), такива работи - мисля, че ще е доволна, хем ще е заета и няма толкова да ти пречи, хем ще чувсва , че вършите нещо заедно, само вие двете - без бебето.

ама то на мен ми е лесно, нали само с едно се "боря" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 929
Може и да не е ревност. Моят син си няма братче или сестриче, ама е точно същият. Навсякъде да огрее. На моменти, особено когато бързам да свърша работата, си мисля, че адски ми пречи. Но пък, от друга страна, по-добре да го оставя да се включва в домакинската работа, с образователна цел. нека се научи детето да ги върши тези неща, да си изгражда навик още от малък, докато проявява интерес, а не да го насилваш после, защото насила хубост не става. погледни на това "пречкане" от положителната страна и се възползвай.

# 8
  • Мнения: 4 496
Аз  за втори път си мислех,че ще обръщам внимание на по-голямото,ама не се получава.Стремят се да помагат,но по детски начин,някой път е трудно да се приемат нещата с усмивка,колкото и да ми се иска... Wink

# 9
  • Мнения: 3 069
Аз си мисля, че децата просто търсят внимание.....и ако се замислим, понякога ние родителите сме толкова ангажирани,  че неволно ги игнорираме по мъничко!
Трудно е, знам, но трябва да даваме всичко от себе си, да им намерим някакви занимания които да поглъщат вниманието им, а понякога да кажем майната и на домакинската работа за малко и да си обърнем внимание на децата.
Не винаги ни се удава де Mr. Green, и ние сме хора и се уморяваме, но поне да се стараем повечко!

# 10
  • Мнения: 2 096
Не съм наясно със ситуацията, но Петрова имам впечатления че си добре организиран човек. Може би си малко поизнервена от Беб напоследък.. ангажирай малката принцеса с нещо от това което вършиш че да не ти пречи.. По добре да помага детето така ще се научи.

# 11
  • Мнения: 6 164
Има такива моменти, нормално е. Готвя и ми върти градусите на печката или гаси вентила на газовия котлон. Днес нагласил прането на 95о - не ми се говори какво се получи. ooooh! Но какво да правя, не мога да му се карам - дете е, не мога да очаквам друго.  Grinning[/color]

# 12
  • Мнения: 3 367
..аз пък не познавам деца които не правят описаното,независимо дали имат братя/сестри ..искат си вниманието,от нас зависи да им помогнем да си намерят занимания или да "помагат" не-пречейки;

# 13
  • Мнения: 6 607
На тази възраст май е нормално да се държи така .
На мен за сега не ми "пречи" ама няма 10м. още.

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Не, не ми пречи. Свикнах - ние сме неразделни 24/7 и се гледаме самички.
Свикнала съм да пълзи след мен навсякъде. Само когато спи съм сама.
Наслаждавам се на момента, защото като пораснат, ще започнат да се срамуват да ги целуваме на публични места, ще искат да са самостоятелни и ние ще искаме внимание, а те ще са заетите.

Общи условия

Активация на акаунт