Хормони

  • 686
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте! След близо 6 години безусешни опити и бездействие от мен, както някои от вас знаят се реших. Ходих на лекар, кисти малки и на двата яйчника  доста на брой. Направих следните изследвания - хламидия - ОК, prog - 16.75, PRL_3IS - 11.21, цитонамазка - ОК, Токсоплазмоза - ОК, Еstradiol - 82, hTSH_ІІ - 0,775, Free T4 - 1.02, FSH - 6.85, FT3 - 2.41, и в овулаторна фаза на 16 ден - LH - 9.44, Estradiol - 117, FSH - 3.71. Според лекарката всичко е ок с изключение на ЛХ и ФСХ в овулаторната фаза, които са много ниски. Тъй като тази лекарка така и не можа да ми каже как ще процедираме с кистите и бебеправенето и ми каза след всички тези изследвания че ще съм си така цял живот- сменявам лекаря!!!!! Показах изследванията на моя близка - мед. лице и според ния най-вероятно се касае за ендометриоза, и поради дългия ми и страшно болезен мензис придружен със съсиреци. Препоръча ми доктор Пъневска от Майчин дом.... за преглед и най-добре да направя лапароскопия. В момента съм на Дуфастон от 16 до 25 ден и нищо друго , тази седмица съм на лекар. Искам и вашето мнение, защото зная че вие сте много по-компетентни от моята "лекарка". Притеснена съм доста и ще съм ви много благодарна на мнения.

# 1
  • Мнения: 522
Мила, аз бих ти препоръчала доц. д-р Валентина Жекова от "Майчин дом", много е внимателна и отличен специалист, казвам ти го от личен опит. Искрено ти желая успех!

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 200
И да ти казвам да се успокоиш няма да го направиш. Според мен е добре да потърсиш и още едно мнение, ако се наложи и лапароскопия, за да се видят нещата и тогава ако има за какво да се притесняваш. Но така може да е това, може да е друго....малко прилича на гадаене, което не може да е добра предпоставка за правилното лечение. Успех с намирането на нов лекар и дано да има добри новини!

Общи условия

Активация на акаунт