Кога да направим изследванията?

  • 1 141
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
От август дъщеря ми тръгва на детска градина.Колко време преди това трябва да направим изследванията за кръвта и акото?Педиатърката ни не си вдига телефона,та сега се чудя.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 220
Непосредствено преди приема в градината. Тези изследвания имат давност само няколко дни. Само че иамй предвид, че за акото се чака 3 дни.

# 2
  • Мнения: 306
Ако ги направим на 30.07.-изследвания за кръв и глисти,ще имат ли давност до 6.08? newsm78

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Валидността на изследванията е 1 месец. Резултатите излизат след няколко дни. Така че, според мен, е време да ги направите!

# 4
  • Мнения: 3 886
Валидността на изследванията е 1 месец. Резултатите излизат след няколко дни. Така че, според мен, е време да ги направите!
И на мене директорката ми каза по рано  тоест август началото нащата градина работи чак септември.Никога не  работела Август Shocked Shocked

# 5
  • Мнения: 1 187
От яслата ми казаха,че изследванията се правят макс. 15 дни преди датата на приема.

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Валидността на изследванията е 1 месец. Резултатите излизат след няколко дни. Така че, според мен, е време да ги направите!
И на мене директорката ми каза по рано  тоест август началото нащата градина работи чак септември.Никога не  работела Август Shocked Shocked

Малко по-долу пишеш, че август дъщеричката ти тръгва на градина... Сега е краят на юли, докато направите изследванията, около 5 дни /може и по-малко/, за да станат резултатите и август си дошъл... Затова ти дадох и такъв съвет - ако малката започва градина в началото на август, няма много време...
А за градината, не са ли забранени летните ваканции на градините? В Перник има сборни групи и централните градини си работят цяло лято...

# 7
  • Мнения: 351
Нас пък ни предупредиха от яслата, че изследванията на акото важат само една седмица и ние ги направихме буквално в последния момент. Peace

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... че изследванията на акото важат само една седмица ....

Да, при нас също е така.
Направихме всички изследвания еднаседмица, преди да тръгнена градина.

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
... че изследванията на акото важат само една седмица ....

Да, при нас също е така.
Направихме всички изследвания еднаседмица, преди да тръгнена градина.

Има и още нещо. Ако дъщеричката ти  е посещавала ясла, няма нужда от нови изследвания...

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
Има и още нещо. Ако дъщеричката ти  е посещавала ясла, няма нужда от нови изследвания...

Не важат винаги. Това зависи от самата градина. В нашата градина в Пловдив искат нови изследвания. Без значение дали детето е ходило на ясла.

kukuruzka, най - добре питай в градината, там ще ти кажат.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В нашата градина изследванията за глисти важат 1 месец, а кръвните- 1 седмица. Явно навсякъде е различно.
Прецени кога ще заведеш детето за първи път на градина и направи изследванията точно 1 седмица преди това. Peace

Общи условия

Активация на акаунт