Повишен пролактин-моля препоръчайте ми ендокринолог в София

  • 3 699
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

От 6 месеца правим опити за забременяване, но за сега неуспешни.
Преси няколко дни си направий исзледвания: LH, FSH и естрадиол и пролактин.
Оказа се че пролактина е висок при референтни стойности 29,54-514, моят е 603,86, което ме обезпокой доста.
Искам да отида на консултация със специалист и да посикам ЯМР.
Моля кажете ми вие които сте били в тази ситуация как процесирахте.
И ме посъветвайте за специалист.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 7 718
Д-р Шигарминова, хипофизна клиника в ендокринологията.

# 2
  • Мнения: 1 868
Др Чолакова също в ендокринологията ,работи и в частен център на Раковска .Ако се интересуваш ще ти кажа адреса ,работила съм с нея много е добра.

# 3
  • Мнения: 245
Здравей motoneti,

Моля те даи ми кординати.

Интересува ме дали след преглед и съответно изследвания дамата ще се съгласи са направи ЯРМ и след това да се назначи лечение.

Благодаря предварително за отговора! Hug

# 4
  • Мнения: 1 868
Диагностично консултативен център Гургулят на Раковски 148 Б. Тел. 9 12 88    и 981 03 31.Приемното и време ,ако не го е сменила е вторник и четвъртък от14,30 до17,00.А за талон най добре говори с нея не съм сигурна дали има дог със здр каса ,когато работехме заедно имаше така че е възможно да има в някоя друга клиника .Успех пиши какъв е резултата може и на лични аз имам вече две приятелки със същия проблем ,но вече с бебчета.

# 5
  • Мнения: 30
Здравей Flying,
на мен също пролактина ми беше малко над нормата, твоя също изглежда така но след консултацията с ендокринолог ще кажеш какво точно е положението, надявам се  Simple Smile Не се притеснявай, това се оправя, моя ендокринолог ми изписа бромкриптин и на втория месец пролактина ми беше в нормата. Каза ми също че не е необходимо да се прави ЯМР след като другите хормони свързни с хипофизата са ми в норма.
Успех и ще се радвам да споделиш след консултацията.

# 6
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Става ми толкова мило като ми пишете и ме подкрепяте Wink Hug Hug Hug Hug Hug
Моля ви кажете ми има ли значение кога ще отида в смисъл лекарката ще поиска нови изследвания или аз да си нося изследвания.
Кажете при вас или вашите приятелки как беше, з да знам и да съм максимално подготвена.
Bridjet и какво стана със забременяването успя ли или още си в очакване.

# 7
  • Мнения: 1 868
Задължително носи всички твои изследвания док ще прецени дали да ти пуска нови .Чакам хубави новини.

# 8
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

колебая се м/у д-р Чолакова и доц.Андреева.
И мисля да посетя и двете за да чуя две мнения.
Колебая се кога обаче да стане това, защото в момента малко с работата нещата са затегнати,че колегата ми е в болничен.
А да ви попитам нещо с риск да се посмеете....преди два месеца си правих тестове за овулация и тогава теста ми засече такава, но след 14 дни ми дойде......миналия месец съдейки по ЦС, за която си пише както в дебелите книги от начало гъста...до белтъкообразна пред ову-то....и реших, че пак съм имала такова, но миналият месец почти го пропиляхме и не се надявах на него(бях решила да не правя само тестове и да се вманиячавам) сега очаквам предстоящите дни да са фертилни...знам че не трябва да се  надявам  да са такива ама нали знаете надеждата крепи човека Wink....незнам защо ама залагах на тоя месец......
Дали да не се пробваме и след тях да отида на лекар.....знам, че може би няма смисъл.....но...толкова месеци пробвахме 4-5 дни по-късно....няма да се окаже такова забавяне...какво ще кажете

Bridjet  при теб как стояха нещата.....малко завишен пролакти и какво се оказа.....след нормализирането стана ли чудото или още чакате, от кога пиеш бромкриптин.....кога от откри този пролактин....извинявай за 100-те въпроса Wink Hug

За motoneti и Bridjet  Hug

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 13:49 от Flying

# 9
  • Мнения: 30
Здравей мила Flying,
благодаря ти и аз за подкрепата и гледай да се успокоиш, това е най-важното, пролактина се влияе също и от емоционалното състояние, отделя се от хипофизата а тя е свързана с емоциите пряко. Знам че всички сме полудели в желанието си но то май няма да се получи с напрежение и нервно очакване  Sad За съжаление аз още не съм забременяла, последните 2 месеца се борих с пролактина но другите изследвания са ми в норма, слава богу и дано се задържат така  Praynig сега и пролактина е в норма и се надявам този път опита ми да е успешен  Praynig
Стискам ти палци и на теб и гледай да се успокоиш, това помага   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 868
Който и док да избереш отиди скоро.В зависимост от това колко ти е завишен пролактина може да искат първо да го намалят и след това бебе, с моите приятелки беше така, защото той и без друго ще се увеличи от бременеенето.Но не се тревожи резултата доста бързо беше на лице.А относно овулацията на мен док ми каза , че особено при такива като мен с цикъл на 40-45 дни момента е точно 2 сед преди цикъл.Доста пъти съм правила тестове и е вярно.Успех и да пишеш.

# 11
  • Мнения: 245
Bridjet, motoneti  благодаря за висчко.
Ще пиша като имам инфо, как са нещата.
Успех и да се похвалите този месец момичета Wink

# 12
  • Мнения: 1 868
Дано ,да не забравиш да пишеш.

# 13
  • Мнения: 245
Няма няма веднага след прегледа. Hug

# 14
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Да докладвам...минаха няколко дни, но имах задачки и сега веднага сядам да си кажа какво ми каза доц.Андреева.
Направи ми преглед и с напипване каза, че може би имам увеличена щитовидна жлеза.
Изписа ми оново от 11 до 13 ден на цикъла да изследвам: тестостерон,Аудрофедион(май не го написах правилно това), 170H Прогестерон, Пролактин,ТSH,FT4,MAT,TAT.  и снимка от вагинален ехограф и отново да отида при нея.
Каза, че този пролактин е завишен малко и не би трябвало да е проблем, поради които да не мога да забременея.
Правихме и спермограма, която се оказа лоша и сега ни предостои нова и след това консултация на мъжо с андролог, за да видим от къде идва проблема.....
Та това около мен......


Сега е дилемата къде да си направя изследванията  Crazy То само една част се поемат ор здравната каса Wink

Общи условия

Активация на акаунт