Гръмко или тихо посрещане на сестрите ? А после?

  • 29 005
  • 877
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
По всичко личи, че ще пуснат медицинските ни сестри до дни. Някои медии са скептични, но не това е темата.
Вече има транспарант на новия терминал на летище София. Явно се подготвят да посрещнат сестрите с почести. Политиците ни сигурно ще ни облъчват дни наред с успешната си политика, обединена Европа и тн.  Циркът ще е пълен.
Това е единия сценарий.  Другият е да ги приберат мирно и тихо и без много шум и с времето ( паметта на хората е къса) да ги пуснат и историята да се забрави.

Бъдещето на сестрите аз лично не го 'виждам' - преподлагам, че ще имат съдбата на Сергей Антонов, но с няколко безплатни психологически консултации повече. Ще бъдат зарязани от правителството почти моментално. Без пари, без работа, без никаква помощ. Ако някоя напише книга или продадат сценарий за филм - може и да направят някакви пари.

Вие какво мислите, какво бихте искали? Шумно, геройско посрещане, или тихо прибиране по къщите. Какво бъдеще очаква медицинските ни сестри?

# 1
  • Мнения: 5 370


Бъдещето на сестрите аз лично не го 'виждам' - преподлагам, че ще имат съдбата на Сергей Антонов, но с няколко безплатни психологически консултации повече. Ще бъдат зарязани от правителството почти моментално. Без пари, без работа, без никаква помощ. Ако някоя напише книга или продадат сценарий за филм - може и да направят някакви пари.

Вие какво мислите, какво бихте искали? Шумно, геройско посрещане, или тихо прибиране по къщите. Какво бъдеще очаква медицинските ни сестри?
Лени ,ами ти си задала малко риторичен въпрос, та освен да те повторя-не виждам какво друго. Просто ще има за какво да пишат известно време медиите-от "Шок" та до "Капитал" през "Тема". Само че всеки ще фокусира върху различни аспекти. Та.....след сценария с медиите и евентуалното създаване на филм-постепенно ще бъдат забравени. Аз въобще се чудя как оцеляха....във физическия смисъл, сигурно, ако бях на тяхно място, да съм си теглила ножа на вените.............
Някой да знае какво става в момента със С.А.??Никой, съсипаният живот назад не се връща. Tired

# 2
  • Мнения: 25 441
Лени, на кого му пука какво искам аз?  newsm78
По-важно е какво искат те.
Иначе вярвам, че ще лежат тук известно време. После, може би, амнистия послучай някой празник. Тихомълком или не, зависи от политическата обстановка в страната.
Каквото и да стане, животът им вече е съсипан.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Толкова много хора(цяла България, че и отвъд) ги мислихме и сме съпричастни със съдбата им - би било редно и с посрещането им да сме в час. Т.е. предпочитам всичко да се отрази в медиите, а не да ги крият. Може и да не е много шумно, но да се дава информация за тях.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Лени, за какво изпадаш отново в сложни  философски размисли Simple Smile.Ами ясно е, че посрещането ще е гръмко!
   Защо ли ми се срува, че е поредната тема с която от чужбина се нансъсква да плюем по правителството ни.То не е идеално, всеки го знае!
  Странно ми е каква работа трябва да се предложи на сестрите тук?Смяташ ли, че те са нормални хора та чак и да работят.Психиатър ще имат със сигурност.Евентуално ще им се отпусне пенсия, не виждам какво друго би могло да се направи!
 Посрещането ще е шумно, но след това жените ще искат да се приберат тихо по къщите си.

 Освен дълга почивка и лечение, едва ли ги очаква друго!
 

# 5
  • Мнения: 6 167
да, изглежда ти риторичен, ама някой може да мисли друго.... друга съдба.
мисля, че за сергей антонов се грижи сестра му. той се разхожда в южния парк.
биляна, ти сигурно знаеш, че аз не си падам по насъскването с/у Бг, напротив.
и не е това целта на темата  Stop
благодаря за отговора, за мен въпросът изобщо не ми е сложен и философски.
логичен е, след всичките тези години.


# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Ако пристигнат през седмицата, би трябвало да е неработен ден newsm78Тогава цяла България ще се стече да ги посрещне!Трябва да е шумно посрещането, целият свят гръмна.Трябва и света да види как ги посрещаме, а и сестрите да усетят топлота и обич!

# 7
  • Мнения: 6 167
Каквото и да стане, животът им вече е съсипан.

Именно. След толкова кампании няма ли една за бъдещето им - фонд, например.
След като ги помилват какво ще ги правят... Само си представи 9 години да си в тоя ад.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Иначе вярвам, че ще лежат тук известно време. После, може би, амнистия послучай някой празник. ....

Не вярвам, че ще лежат тук. Това значи да се изложим като последни кифладжии.
Вече се говори за амнистиране от самото летище, т.е. в момента, в който стъпят в Бг.

# 9
  • Мнения: 2 821
Ако пристигнат през седмицата, би трябвало да е неработен ден newsm78Тогава цяла България ще се стече да ги посрещне!Трябва да е шумно посрещането, целият свят гръмна.Трябва и света да види как ги посрещаме, а и сестрите да усетят топлота и обич!
Едва ли е необходимо чак толкова Thinking.
По-добре е да ги посрещнат по-скромно, но да се погрижи държавата за тяхното бъдеще. Дължи им го.

# 10
  • Мнения: 1 152
Същият въпрос си задавам и аз от известно време. Не е важно посрещането. А после?! После, както преди....

# 11
  • Мнения: 183
Винаги съм си мислила ,че на тези жени ,живота им е съсипан тотално,точно като на С.А..Така че има ли значение как ще ги посрещнем,гръмко,със заря,фойерверки,духова музика ,или просто журналисти и семействата на сестрите newsm78.За мен лично е по-важно как държавата ни е реагирала на тяхната съдба осем години Twisted Evil,а това че накрая можем и да ръкопляскаме май няма значение!

# 12
  • Мнения: 1 941
Защо да не е важно посрещането? Според мен ако почустват цялата ни топлина и състрадание,  ако усетят как всеки от нас ги е носил в мислите си през тези години, това ще им даде голямо щастие. Когато знаеш, че всички те подкрепят, тогава си окрилен и вървиш смело към бъдещето. Аз лично смятам, че за тях ще е най-добре след като мине цялата истерия по завръщането ими си починат, да се захванат с това, което могат да правят. Защото те си имат професия. И ако започнат да я упражняват след завръщането си смятам, че ще е един вид признание, че ние им ВЯРВАМЕ, че са невинни и можем да им поверим децата си. Само кофти, че мед. сестрите в България са сред най-ниско платените, а не вярвам да искат пак да тръгват на гурбет  Mr. Green Сори за последното, малко черен хумор за разведряване  Peace

# 13
  • Мнения: 11 306
Аз веднъж писах и бях много крайна в изказванията си. Дори ме изядоха с парцалите, задето съм си позволила дори тези еретични мисли.
Животът на тези жени е разбит. По всяка линия. Едва ли ще им е до парадно посрещане. Сигурно първото, което ще искат да направят е да се приберат в семействата и никой да не ги закача.
Дано им помогнат наистина поне малко да си стъпят на краката, защото те са психически развалини.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нека само веднъж се приберат Praynig
Предполагам, че биха искали медиите да ги оставят на мира.

Общи условия

Активация на акаунт