Проблеми след ВАГИНАЛНО раждане

  • 9 000
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 593
Проблемите с разтягането на вагиналната мускулатура - мит ли са или реалност, за която никой не иска да сподели. За тези от вас, които смятат, че това е интимен въпрос, моля включете се поне в анкетата, за да добием ние - нераждалите още - представа за това, което ни чака.
Благодаря   bouquet

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Моля, тази тема да не се превръща в спор вагинално раждане срещу цезарово сечение!

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Когато раждах аз, в 90% от ражданията се прилагаше епизиотомия,сега не знам дали е практика.При мен също  се наложи,може би, и сега имам стегнато и тясно влагалище,както преди,но си боли,докато зарастнат шевовете.Нямам последици, освен грозен белег,но той не се вижда.Успех ти желая и леко раждане  bouquet

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм имала проблеми с разширяване на влагалището.
И двата пъти съм раждала с епизиотомия и вторият път проблемът беше, че докторът се беше престарал и ме беше зашил по-стегнато, отколкото трябваше Laughing За съпругът е голям кеф, а за мен в началото беше неприятно - но за няколко месеца се оправи и сега всичко е ок.

# 3
  • Мнения: 5 362
Нямах "трудности" след раждането Peace
Всичко си беше както преди.Но си зависи и от самото раждане де-моето беше леко и безпроблемно.

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и аз не съм имала проблеми. Имам малка епизиотомия и първите месеци ми беше малко некомфортно, но премина и сега нямам проблеми. Нито пък мъж ми се оплаква че нещо се е променило. Успех!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Първа опция.

# 6
  • Мнения: 520
При мен няма проблем с разтягането на мускулатурата.Единственния проблем беше болката, но тя вече отшумя, а белега не се забелязва!

# 7
  • Мнения: 690
Доколкото пък аз знам от консултации с докторите и съм чела, проблемите  с разтягането на вагиналната мускулатура идват след години и то след повечко /като един от тях е изпускането/ ...  Thinking

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 560
В началото имах проблеми със задържането на урината, но бързо отшумя  Whistling
Други проблеми не съм имала  Peace

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Гласувах с временно.
Проблеми след раждането нямах, слава Богу и шевове нямах, не се изпусках като кихаха и кашлях.
Секс правих чак след 5 месеца, усещах се малко друга, но мъжа ми каза че съм си аз. Сега вече всичко си е ОК

# 10
  • Мнения: 19 289
разтегнатата мускулатура след раждане може да се тренира с упражнения и всичко си идва на място.много жени се лъжат,че нямат проблеми с изпускането след раждане,но същинският проблем всъщност идва след години.по принцип упрабнения за стягане на тазовото дъно е хубаво да се правят от всеки от време на време.

аз раждах с епизиотомия и имах и други разкъсвания.беше ужасно след това.сега все още имам болки от шевовете,но тазовите мускули са ми добре.

# 11
  • Мнения: 3 402
разтегнатата мускулатура след раждане може да се тренира с упражнения
да, наричат се упражнение на Кегел (или Кегелс беше). аз си ги правя и без да съм бременна или да съм раждала.  Peace

# 12
  • Самоков
  • Мнения: 561
След нормалното ми вагинално раждането единственият проблем, които имах беше дискомфорт и леки болки, които изпитвах по време на секс, но това отшумя за няколко месеца. Сега всичко е наред и дори малкия белег, който имам, но не се вижда, не ми създава никакви неудобства.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също имах епизиотомия,мога да кажа,че беше болезнено 2-3 седмици,докато заздравеят шевовете.Секс правих около 2 месеца след раждането,първият път беше не точно болезнено,но бих казала странно.Сега вече си е същото като преди.Нямам никакво последствие от вагиналното раждане,чувствам се както преди да родя.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Доколкото пък аз знам от консултации с докторите и съм чела, проблемите  с разтягането на вагиналната мускулатура идват след години и то след повечко /като един от тях е изпускането/ ...  Thinking

 Peace , само за 1 не съм съгласна, че проблемите идват след години.

Това за разширяването на влагалището го чух за пръв път от гинеколога си. На мен също ще ми е първо раждане и ме вълнува този въпрос. Даже бях пускала тема с анкета но така и не получих ясен отговор на въпроса си. Лошото е, че повечето мами от форума не се включват в подобни теми. Така отговорите които получаваме са отрицателни а положителни изобщо не се намират. Ето
една мама която потвърждава! В същата тема имам мои постове с дадени линкоев по темата, интересни са, може да си ги прочетеш  Wink .  Късмет и леко раждане   bouquet

ПП: Относно епизиотомията не ми беше ясен термина (останах с впечатлението, че е някакъв специален метод). След като прочетох този материал ми стана ясно  Embarassed . Може и ти да се информираш.  Wink

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 10:05 от ikoseva

Общи условия

Активация на акаунт