Тича като отвързан

  • 2 498
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Детето ми е на 1,9 год. Не смея да го водя с мен за ръка. Не иска да ме държи, а ако го пусна да ходи, той не върви, а тича. Не умее да се пази. Затова се принуждавам да го водя в количка. Обаче свекърва ми постоянно ми прави забележки, че не го разхождаме детето достатъчно, да върви, а не в количката. Вече бил много голям, съседите щели да ни се смеят, а и в яслата нямало да го искат, защото все тичал, не бил научен да върви и ей такива работи.
Работата е там, че аз често го изкарвам, хванат за ръка или поне не в количката, но той просто си тича. Опитвам се да му обясня да ме държи за ръката, че ще го сгази кола например, но той си прави неговото. Етърва ми ми каза, че това бил период, който ще отмине, но аз направо се отчаях от думите на свекърва ми. Какво да направя? Дали ще мога да го науча да ходи нормално, без да тича, да ме държи за ръка? Как да стане това?

# 1
  • Мнения: 153
Ако това ще те успокои искам да ти кажа, че положението при нас е същото. Само дето, откакто проходи изобщо не иска дори да види количка. Разходките при нас са цяло изпитание. Не смея да излизам сама с детето, защото просто е неуправляем. Като се прибере баща му от работа, тогава излизаме и тримата. За разходките го слагаме в колело, въпреки че и в него не стои дълго време, но все пак е нещо. И аз се надявам, че е период, който ще отмине и съм се въоръжила с търпение. Седи единствено и само в кошарата, когато му се приспи. Кураж и не се отчайвай Hug

# 2
  • Мнения: 6 164
Честно казано не знам как ще обясниш на дете на 1,9г. да ходи, а да не тича. Rolling Eyes
Остави свекърва ти какво казва, ти какво мислиш?
Аз лично мисля, че е нормално децата да тичат, да лудеят, да правят пакости и пр. Детето е будно и здраво, щом това го прави щастливо - нека тича.
Ако опасенията на свекърва ти са, че то няма достатъчно движение в количката, то тогава го изкарвай с количката и го пускай да тича на детската площадка с децата, или в някой двор на училище (ние там ги водим понякога), който е ограден и няма да се притесняваш от коли и улици. Дай му една топка и да си търчи, какво по-хубаво за едно дете! Hug

# 3
  • Мнения: 5 362
Какво да направя? Дали ще мога да го науча да ходи нормално, без да тича, да ме държи за ръка? Как да стане това?
Нищо не прави.Няма как да го научиш-само ще се научи.
И Калина беше така.Даже понякога и сега го прави-търчи,като че ли на въже е била държана Laughing
Постепенно децата се научават,така да се каже,и започват да си ходят нормално.Поне моето де Simple Smile
Опитвай се да му привличаш вниманието с нещо,разказвай му разни работи,за да може да те слуша и да върви по-бавно.
И все пак няма лошо в това,че тича.Както ти е писала Misty-детето е здраво и енергично щом го прави  Peace

# 4
  • Мнения: 7 831
Все ще се наложи да махнеш количката и това ще стане далеч преди детето да загуби интерес към търчането  Wink. Моя големия е на почти 6 , а все още това му е любимото занимание.
Иначе постепенно въвеждаш правила. По тротоара, когато е близо до платното и разбира се когато пресичате, само за ръка. На площадките и по парковете може да си тича на воля. Децата тичат, това им е работата, но наша работа е да ги пазим, а това няма да стане, ако го оставиш да тича по улиците  Rolling Eyes . Ако не слуша се прибирате и готово, бързо ще се научи кога трябва да се движи за ръка и кога е пуснат на свобода  Wink. Но трябва да си твърда.
Ако те притеснява, това че като тича може да падне и да се удари, остави го да пада, юнак без рана не може, а и така ще разбере до къде се простират собствените му възможности и ще се научи да е по-внимателен. Не може да е вързан все до полата ти, за децата е нормално да тичат, но и да падат.
Предполагам чувала си израза "Добрата майка е не тази, която те предпазва от падане, а тази която после ти превързва раните!".
Успех в избора.

# 5
  • Мнения: 1 426
Добре бе, всички малки деца тичат! Как не сте го чули със свекърва ти?!
Ако детето ходеше чинно и кротко до тебе, тогава трябваше да се безпокоиш.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 550
Ами купи му колани. Така няма да го водиш за ръка, а и ще си спокойна, че няма да падне.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ами купи му колани. Така няма да го водиш за ръка, а и ще си спокойна, че няма да падне.

Не е решение  Naughty толкова голямо дете да бъде "вързано" си е наказание без причина.
Дъщеря ми носеше колани почти до две годишна възраст, но при нас се налагаше, поради здравословни причини /трябваше да избягваме удари по главата и това беше единственият вариант/. Вярвайте ми, че като свалихме каишките беше още по - зле. "Отвързана" е най - точната дума...

....постепенно въвеждаш правила. По тротоара, когато е близо до платното и разбира се когато пресичате, само за ръка. На площадките и по парковете може да си тича на воля. ...



 Peace  Това е начинът! Намираш безопасни места - полянки, градинки и т.н., където го оставяш да тича на воля. Ама колкото иска  Laughing Но по тротоара и в близост до улици - за ръчичка. И обясняваш, обясняваш... Не е лесно, не става изведнъж и изисква много търпение. Но се получава!

# 8
  • Мнения: 1 172
В яслите може и да имат изискване детето да е проходило, но не и да не тича. Много се притеснявате от мнението на съседите си. Ми да се смеят,какво толкова? На  теб нали и е спокойно, че си прибираш детето живо и здраво от разходка. К'во толкова му мислиш какво щели да кажат съседите?
Аз махнах количката много рано, защото дребният не искаше да се вози - и трябваше хем него да гоня, хем нея да бутам.

И моето дете имаше такъв период с търчането като "отвързан". Ще мине.

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В яслите може и да имат изискване детето да е проходило, но не и да не тича. Много се притеснявате от мнението на съседите си. Ми да се смеят,какво толкова? На  теб нали и е спокойно, че си прибираш детето живо и здраво от разходка. К'во толкова му мислиш какво щели да кажат съседите? .......................
Абсолютно съм съгласна!  Peace

# 10
  • Мнения: 450
И ние сме така. Надявам се,че скоро периода ще отмине  и ще можем да се разхождаме хванати за ръка Grinning

# 11
  • Мнения: 2 716
Моят съвет е да не се отказваш още от количката. Аз я оставих рано и го отчитам като грешка.
За тичането - може да имате нужда от по-дълги разходки. Или по-интензивни. Намери си място, където да е безопасно и го пускай да дивее. Не се притеснявай от съседите. Още не съм виждала 20-годишен човек, който САМО да тича  Wink

# 12
  • Мнения: 4 451
Детето на една позната е на 3,6г., а тя още си го води на детската градина с количката. Всеки път като прибирам моята дъщеря гледам количката си стои в двора на градинката. Rolling Eyes Хората и се смеят, но на нея не и пука, така и е удобно. Хорското мнение не бива да ви ръководи. Мисля, че е съвсем нормално на тази възраст детето ти да ползва още количка. Само на 1.9г. е. Моята Мими я возух до 2г. и после тя сама се отказа. Много близка моя приятелка ползваше количка до 3г. и едва след като дъщеря и тръгна на градина, се отказаха от нея. В момента на друга приятелка момиченцето е на 2,5г. и са си с количката винаги.
Аз също така и не успях да поведа Мими за ръчичка. Тя вечно тичаше, а аз все я гонех. Разходките бяха кошмар за мен. И все още е така. Но тя ми е с хиперактивност. Sad Но виж колко мами са ти казали, че и при тях децата са били така, а са си здравички.

# 13
  • Мнения: 3 929
Благодаря ви! Проблемът за мен не е, че тича, а че не иска да ме държи за ръка. А иначе не го разхождам само с количка. Разбира се, че излизаме и пеша, и в паркове го водим да тича по поляни, но когато излизаме на по-дълги разстояния или трябва да пазарувам - с количката, иначе е невъзможно. Освен това той тича и когато е вкъщи, не е да кажеш, че само седи. Просто се дразня от постоянното натякване на свекърва ми какво щели да кажат съседите. А и се стреснах, като каза, че в яслата нямало да го искат. Аз не съм запозната с условията и изискванията на яслите, но това вече ми се струва прекалено - да ми върнат детето, защото тичало, а не вървяло спокойно. А и свекърва ми постоянно го сравнява с другия си внук - племенника ми, който винаги я държал за ръка, вървял до нея и т.н.

# 14
  • Мнения: 98
   Скоро скастрих една бабка, която изкоментира , че детето ми е голямо за количка.И я попитах "А ако го блъсне кола , ти ли ще ревеш и ти ли го гониш и го носиш на ръце в тия жеги?"
   И моя е бесен,карам с количката до градинката и там тича колкото си иска.Аман от такива разбирачи.Вози си го докато се научи да ходи като хората.Пък и с количката си носим играчки, храна и дрешки.Няма да се товаря и дете да нося или да тичам с раницата.

Общи условия

Активация на акаунт