Бактерии в урината

  • 990
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте д-р Слънчева! Преди около година за първи път ни откриха бактерии в урината. След продължително лечение се оправихме, но след време отново имаше период, в който ни откриха бактерии. След като се излекувахме периодично давам стерилна урина за да следя нещата и за мое успокоение. Доста дълъг период нямаше проблеми и си помислих, че е напълно вече излекуван.Затова много съм притеснена, тъй като днес ни казаха че има бактерии и ще правят антибиограма. Случайно занесох урина за изследване, защото Дани кашляше и вдигна Т-ра 38 гр. Личната ни лекарка му пусна само кръв и обикновена урина и каза, че резултатите са добри и няма нужда от лечение. Само левкоцитите били малко завишени.Въпросът ми е от къде се появяват тези бактерии и възможно ли е напълно да се излекува? Колко дълго трае лечението с АБ и колко вида АБ трябва да се сменят, защото съм чувала,че дори урината да е вече стерилна лечението с АБ трябва да продължи. Предварително Ви благодаря за отговора  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Понякога се наблудават рецедиви. Добре е да пуснете поне още 2 стерилни урина, защото може да е външно замърсяване от кожата, а не инфекция на пикочните пътища. Ако бактериите се повторят и в други изследвания е добре да се консултирате с детски нефролог- напр. доц. Анадолийска.
 - По принцип при инфекция на пикочните пътища антибиотичното лечение продължава 10 дни и с последващи лечения в следващите 2 месеца по 10 дни с още два медикамента в зависимост от чувствителността на бактериите като се редуват, независимо, че урината е стерилна.
-  Добре е да се направи ултразвук на бъбреците и ако е необходимо и други изследвания за да се отхвърли някаква аномалия в развитието им, която да води до рецидив на инфекцията породи уринна задръжка.
При други инфекции може да се активира и такава на пикочните пътища.

Общи условия

Активация на акаунт