Дайте съвет!

  • 1 751
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Привет на всички! ще ме извините ,че пиша с латиница, но нямам никакъв достъп до кирилица, съжалявам. Искам да ви попитам дали знаете нещо по моя въпрос. Ситуацията е такава- аз живея в САЩ и ще раждам тук-живот и здраве другия месец. Последния път когато бях на преглед докторът ми каза, че иска да ми предизвикат раждането в 38 седмица( преди това бях ходила на 3Д и ми казаха, че бебето е голямо и изглежда като 3 седмици напред, около 35 седмица, а аз съм 33). Аз споделих с доктора,че бебето е голямо и той каза, че ще ме вкарат в болницата в 38 седм и ще ми предизвикат раждане, за да не стане мн голямо и да няма проблеми. Споделих с една приятелка тук и тя ми каза,че чела някъде ,че в 38 седмица не било добре да се ражда, може в 37ма, в 39та, но не и в 38ма. За мен това не съдържа никаква логика, но все пак да попитам ,ако някой знае нещо за това и да ме посъветвате дали да се съглася с доктора ми-нямам представа дали в БГ така се процедира с предизвикването, ако няма преносване. МНого благодаря!


---------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 08:58 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 4 111
За първи път чувам подобна глупост! Момиче, бягай при друг лекар. Извинявай, но не мисля това за нормално! Опасно е! Върви в подфорума Родители в чужбина, намери мамите от САЩ и се посъветвай с тях, може да ти помогнат с избора на друг лекар! Не оставяй нещата така!  Praynig

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206863.0

Това е темата им.  Hug

# 2
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И моят съвет е да отидеш при друг гинеколог.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 21:37 от Laura B

# 3
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Това за 38 седмица и аз не съм го чувала, но бих се посъветвала с друг доктор, задължително от друга клиника. Успех!

# 4
  • Мнения: 323
И моят съвет не да отидеш при друг гинеколог.
Потърси друг лекар.Успех.

# 5
  • Мнения: 22 414
Потърси и второ мнение.
Понякога бебетата си се раждат по-рано, но естествено.
Аз и сестра ми сме родени 2седмици преди термина, но не предизвикано.

# 6
  • Мнения: 842
Потърси друг гинеколог и не бързай с предизвикването. И на мен през цялата бременност ми казваха все много голямо бебе, много голяма глава ...... глупости! Бебчо си се роди съвсем нормален - 3,250 и 50 см.

# 7
  • Мнения: 1 147
В Щатите имаш право на второ мнение. Ако имаш съмнение, че това, което ти казва лекаря не е вярно, поискай второ мнение. За първи път чувам за предизвикано раждане в 38-ма седмица без съществени медицински показания. Имаш ли доверие на лекаря си на база на това как се отнася към теб досега? Ако нещо те притеснява, търси второ мнение. Ако му имаш доверие, действай. Не виждам разлика между предизвикано раждане в 38-ма и 39-та седмица, какви мотиви спомена приятелката ти? Не съм и чела каквото и да е по въпроса, така че ме съмнява достоверността на тази информация.

# 8
  • Мнения: 2 096
предизвикано раждане в голям процент от случаите завършва секцио.. особено ако е преди термин.. смени си лекаря.. никой не предизвиква раждане щото бебето му можело да е голямо..

# 9
  • Мнения: 256
Без извинение-що за идиот е този  Twisted Evil
Може би иска да си планува лятната почивка и затова  #2gunfire
Заплаши го,че ще подадеш оплакване-това оказва влияние тук!
Ако бебето е голямо ще се роди със секцио,когато му дойде времето.Ако преносиш тогава ще ти предизвикат раждането и не дай си боже ако възникнат някакви усложнениея/няма,не се притеснявай/.
За съжаление мисля,че в US не можеш да си смениш лекаря на толкова късен етап  Sad/пазят си гърба lekarite/

Успех и ми пихи на лични,ако искаш   bouquet

# 10
  • Мнения: 218
Относно това което ти е казала приятелката, няма такова нещо, спокойно може да си родиш в 38с, след 37-мата бебето се води full term.

Относно предизвикването на раждането - скановете са много неточни за изчисляване размерите на бебето, и ако нямаш други проблеми (кръвно, т.н.) е много странно че искат да предизвикат раждането. И аз бих потърсила друго мнение ако искаш да изчакаш да родиш "по естествен начин". Ако обаче имат съмнения че бебето е прекалено голямо и околоплодните води намаляват, или плацентата остарява - тогава предизвикват раждане.

Хайде, дано всичко да мине добре, и много не се вързвай на мнения от приятели и форуми, при всеки ситуацията е различна, затова има и лекари да преценят. Ако наистина се налага да го предизвикат няма нищо страшно Wink

# 11
  • Мнения: 1 121
Това е пълна глупост. Лекарят ти е избрал 38 г.с. просто защото след 37-ма бебето се смята пълен термин. Това май е честа практика в САЩ, защото една приятелка сподели същото. Каквото и да решиш, пожелавам ти леко раждане и здраво бебче  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 111
Аз също ще споделя, видя се че темета тръгна натам. Моят гръцки гинеколог (за протокола - много ценен, търсен, високо платен, любезен) ми определи дата за раждане с точно 25 дни преди термина - погледна календарчето си преди това. Тогава е бил свободен, бях в 5-ия месец, не е знаел бебето ми дали ще е едро или не. Избрах да родя в България. Не съжалявам. Бебето ми се роди на термина  - точно 3 кг. Мисля, че не съм сбъркала като съм постъпила така.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За бебето ти няма абсолютно никакъв проблем да се роди в 38 седмица. Тогава вече е доносено.
Относно предизвикването на раждането и аз като другите момичета бих изчакала природата сама да реши кога е момента. Методите за определянето на големината на бебето са доста субективни и неточни. Ако наистина няма друг проблем, не мисля, че това е разумно, но все пак лукарите ще го решат по-добре.

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Няма проблем да родиш в 38ма седмица - бебето се води full term. И моята докторка ми предлагаше да назначим дата и каза, че много родители избират тази опция, но ние отказахме. Не мисля, че лекарят ти се опитва да "те прецака" - за американците е нормално да искат всичко да им е по разписание - дори и раждането. Не знам на каква апаратура са те гледали, но ако е като в нашата болница - мисля че можеш да им имаш доверие. Не се притеснявай - моите впечатления са, че медицинския персонал е много професионален и ще направят всичко раждането ти да протече леко и безпроблемно. Пожелавам ти скоро да си имаш здраво бебче !!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт