задух и сърцебиене

  • 14 703
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета някой имал ли е такъв проблем. имам го от няколко месеца, получавам сърцебиенето и тежестта в гърдите едновременно, но днеска беше непоносимо, направо неможех да си взема въздух и ходих на личния лекар. Прави ми кардиограма, каза, че всичко изглежда добре, от 84 става на 103 пулса и деиствително се забелязва но не е ой знае колко учестено според него. Изписа ми вазопрен 5 дена и ще ми даде направление за ендокринолог но в четвъртък чак. Притеснявам се обаче...страшни ли са проблемите на щитовидната жлеза??? Преди 2 месеца бях профилактично на мамолог, който ми гледа и цялата шия от гърлото чак, каза, че хирургичен проблем няма и няма нищо овеличено. успокоява ме това, че може би не е гуша...но какво ли е....Четох на много места и в много форуми, че това са типичните проблеми на стресова основа--  тоест с нервите. Забелязах го и днес го казах на личния лекар, когато емоциите ми дойдат в повече, започвам да се задъхвам....Баща ми има здравословни проблеми и имах сърцебиенето и задуха преди да мине той на скенер, реших , че може би нещо съм се превъзбудила от напрежението...резултатите бяха хубави и всичо се оправи и с мен. 1 седмица нямах абсолютно никакви проблеми, до преди 2 дни, когато бил на лекар и му казали, че се съмняват за рак на дебелото черво , но ще пие някакви лекарства първо 1 месец и после ще постъпи в болница. Откакто го чух това, точно от 2 дни вечер немога да спя, мисля само за това и се задушавам направо....сърцебиенето днес беше много силно....Въмжно ли е да е на нервна почва наистина и случвало ли се е на някоя от вас и как се справихте? Възможно ли е и жегата да ми влияе? Аз съм на 23 години, често срещани ли са проблемите на щитовидната жлеза в моята възръст?
 Благодаря в аванс!

# 1
  • Мнения: 4 700
Правилно ти е дал направление zа ендокринолог. Той Ще те прати на хормонално иzследване. Само така може да се каже дали е от Щитовидната жлеzа. И не се притеснявай, само Ще си навредиШ. А zнае ли човек, може и от жегите да е.   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 163
Това е признак, че имаш проблем със щетовидната жлеза. И аз смятам да се консултираш с ендокринолог. Е все пак не съм доктор но имах същия проблем.
Успех

# 3
  • Мнения: 4 451
Според мен става дума за някакъв вид невроза. На психична основа е. Аз съм със същият проблем, който лекувам в момента. Пия антидепресант (колкото и да не ми се искаше) в комбинация с успокоителни таблетки. Confused Кризите ми (отговарят абсолютно на описаните от теб) намаляха доста и вече съм много по-добре. Лекува се, спокойно. Само сила и кураж! Hug

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
KATI_Z не търси проблема в тялото си, а в Мислите си, които те водят към Стрес, а с него идва и сърцебиенето. Помисли и за безвреден метод, като хомеопатия например, която бързо и без странични ефекти ще те нормализира. 

# 5
  • Мнения: X
Това е признак, че имаш проблем със щетовидната жлеза. И аз смятам да се консултираш с ендокринолог. Е все пак не съм доктор но имах същия проблем.
Успех

Кажи ми какъв по-точно е проблема при теб и лекува ли се успешно?

KATI_Z не търси проблема в тялото си, а в Мислите си, които те водят към Стрес, а с него идва и сърцебиенето. Помисли и за безвреден метод, като хомеопатия например, която бързо и без странични ефекти ще те нормализира. 

Знам ....всъщност незнам, но мисля, че за 90% от болестите допринася психиката на човека....четох дори и наскоро подобна книга.....знам че подсъзнанието е много силно нещо, но уви, немога да контролирам мислите си в положителна насока и бях сигурна, че рано или ъсно ще си навредя;( Сега се чувствам още по-зле. Само на 23 съм, а мисля непрекъснато за болести.......по едно време се бях шашнала да ходя и по лекари.....за най-малкото нещо, сега проблемите с близките ми ме изкараха извън контрол и си докар проблем. Дано наистина се лекува и е заради стреса а не "истинска" болест.

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...но уви, немога да контролирам мислите си в положителна насока и бях сигурна, че рано или ъсно ще си навредя...

 - Да, много си права - ТО е много по-силно от нас, и само с позитивно мислене не става.

# 7
  • Мнения: X
Цитат
...но уви, немога да контролирам мислите си в положителна насока и бях сигурна, че рано или ъсно ще си навредя...

 - Да, много си права - ТО е много по-силно от нас, и само с позитивно мислене не става.

  А с какво.....? Дано намеря начин да се преборя с тази страна на психиката си. Добре е поне, че осъзнавам до какво води, но как да постигна напредък незнам.

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...но уви, немога да контролирам мислите си в положителна насока и бях сигурна, че рано или ъсно ще си навредя...

 - Да, много си права - ТО е много по-силно от нас, и само с позитивно мислене не става.

  А с какво.....? Дано намеря начин да се преборя с тази страна на психиката си. Добре е поне, че осъзнавам до какво води, но как да постигна напредък незнам.
С риск да се повторя, пак ще кажа: с Хомеопатия, и съм го виждал много пъти с очите си.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Всъщност има и друг проблем....аз съм от много малък град, където лекари като :очен, гинеколог, хирург, ендокринолог и т.н. идват през определени дни от седмицата а хомеопат - никаъв от никъде. Най-близкия е в съседен град и е само един - ласически хомеопат е, казвала ми е приятелка ходила при него, но аз нямам с какво да ходя...в смисъл не ми е удобно, защото съм с малко дете и ми идва доста ама доста скъпо...с 90-те лева които сега вземам от борсата, само се надявам да не ни спохождат болести:(
 

# 10
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Всъщност има и друг проблем....аз съм от много малък град, където лекари като :очен, гинеколог, хирург, ендокринолог и т.н. идват през определени дни от седмицата а хомеопат - никаъв от никъде. Най-близкия е в съседен град и е само един - ласически хомеопат е, казвала ми е приятелка ходила при него, но аз нямам с какво да ходя...в смисъл не ми е удобно, защото съм с малко дете и ми идва доста ама доста скъпо...с 90-те лева които сега вземам от борсата, само се надявам да не ни спохождат болести:( 

 Писах ти на ЛичниWink

# 11
  • Мнения: 46 485
Мен със същите симптоми + болка в гърдите ме пратиха на кардиолог и ендокриносог. В крайна сметка се оказа интеркостална невралгия и с няколко намазвания мина  Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
 Болка нямам...тоест имала съм но много рядко и не е съпровождана от другите два проблема а самостоятелна.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
Според мен става дума за някакъв вид невроза. На психична основа е. Аз съм със същият проблем, който лекувам в момента. Пия антидепресант (колкото и да не ми се искаше) в комбинация с успокоителни таблетки. Confused Кризите ми (отговарят абсолютно на описаните от теб) намаляха доста и вече съм много по-добре. Лекува се, спокойно. Само сила и кураж! Hug

И аз бях така. Няма значение на колко години си и не е задължително да е от щитовидната жлеза. Психиката прави много по-гадни номера от жлезите.
Според мен е на психо-неврогенна основа.

# 14
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите, и аз се надявам да не е нещо сериозно. А в четвъртък след като ида на ендоринолог, ако проблема се окаже наистина на нервна почва, той може ли да ми предпише някакво лечение, или ще трябва да посетя друг вид лекар и какъв? Невролог или друг?

Общи условия

Активация на акаунт