Колко рядка трябва да е кашата?

  • 1 411
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Днес направих за първи път каша на "Милупа" -бананова.Педиатърката ми я препоръча,тъй като сме на АМ на същата фирма. Спазих всичко точно както е написано за приготвянето, но кашата стана много рядка и накрая се чудех дали да я дам с шише,вместо с лъжичка. Така ли трябва да изглежда newsm78 Все си мисля, че трябва да стане по-гъста Confused

# 1
  • Мнения: 1 691
По принцип указанията върху кутията са ориентировъчни, но в никакъв случай не би трябвало да стане съвсем рядка при нормални условия. Понякога кашата много се втечнява, ако постои по-дълго. Опитай да я правиш с по-хладка вода, за да може бързо да изстине и да остане гъстичка.
Аз винаги съм правила кашите на око без много-много да се съобразявам с упътването (в което пишеше да използвам мерителна лъжичка, каквато не беше приложена).

# 2
  • Мнения: 1 092
приготвяй я така че да ти е лесно да я даваш на детето  Peace,не се съобразявай с упътването,пък и бебчо сам ще ти покаже как предпочита кашата си Hug.Ние например я обичаме по-гъстичка ,хапва си я с удоволствие така че експериментирай  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 483
приготвяй я така че да ти е лесно да я даваш на детето  Peace,не се съобразявай с упътването,пък и бебчо сам ще ти покаже как предпочита кашата си Hug.Ние например я обичаме по-гъстичка ,хапва си я с удоволствие така че експериментирай  bouquet
newsm10

# 4
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Никога не съм гледала упътването.Правя я на око, както му харесва на синът ми. Peace

# 5
  • Мнения: 7 640
Днес направих за първи път каша на "Милупа" -бананова.Педиатърката ми я препоръча,тъй като сме на АМ на същата фирма. Спазих всичко точно както е написано за приготвянето, но кашата стана много рядка и накрая се чудех дали да я дам с шише,вместо с лъжичка. Така ли трябва да изглежда newsm78 Все си мисля, че трябва да стане по-гъста Confused

правилно си направила- ако смяташ, че ТИ си критерий за количество и качество, а педиатрите, разработили препоръчителните дози, калораж и съдържание за съответната възрат, това би било нелепо.
До сега детето е приемало течни храни- АМ, кърма. Логично е и кашите в началото да са подобни, някои наистина ги дават и в шише.
Обърни внимание как с нарастване на възрастта, количеството сухо вещество спрямо водата нараство, логично, нали Simple Smile



Как може да пишете такива работи Shocked

[quote ]
приготвяй я така че да ти е лесно да я даваш на детето  Peace,не се съобразявай с упътването,пък и бебчо сам ще ти покаже как предпочита кашата си Hug.Ние например я обичаме по-гъстичка ,хапва си я с удоволствие така че експериментирай  bouquet
[/quote]


Цитат
По принцип указанията върху кутията са ориентировъчни, но в никакъв случай не би трябвало да стане съвсем рядка при нормални условия.

Аз винаги съм правила кашите на око без много-много да се съобразявам с упътването (в което пишеше да използвам мерителна лъжичка, каквато не беше приложена).

после ще има теми-
Кашите напомпват ли?
 Бебето ми е дебело
Лекарката каза, че имаме рахит и пр.

# 6
  • Мнения: 8 242
Никога не съм гледала какви пропорции пише на кутиите с кашите. Всичко правя на око - така че да е подходяща консистенцията за бебето. Разбира се, че е по-добре в началото да е по-рядка кашата, но не я давай с шише - това не е захранване, а просто нахранване..

# 7
  • Мнения: 721
Никога не съм гледала какви пропорции пише на кутиите с кашите. Всичко правя на око - така че да е подходяща консистенцията за бебето. Разбира се, че е по-добре в началото да е по-рядка кашата, но не я давай с шише - това не е захранване, а просто нахранване..
Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Винаги си я правя на око. Достатъчно гъста, за да не тече от лъжицата, и достатъчно рядка, за да не прилича на сурово тесто. Слагаш и бъркаш, изчакваш малко и ако се налага - добавяш още и така докато стане желаната от теб консистенция.

# 9
  • Мнения: 1 294
Да, така става по инструкцията на опаковката-тя е за течна храна, която трябва да предлагаш с биберон и е много добра пропорция за прехода от течна към твърда храна.
Кашата аз вече я правя на око(дъщеря ми е на годинка).Гъстотата й е като на крем за ръце(например).

# 10
  • Мнения: 27 524
Гъстотата й е като на крем за ръце(например).

Ех, това сравнение ме разби направо  Joy Joy Joy
 Hug

# 11
  • Мнения: 1 294
Гъстотата й е като на крем за ръце(например).

Ех, това сравнение ме разби направо  Joy Joy Joy
 Hug

Хи-хиииии, радвам се, че успях да те зарадвам Whistling

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Правя я на око.Само първия път и аз така мерех,но нищо не се получи.Добре че съм чела тук как става номера и добавих още сухо вещество докато се получи.

# 13
Никога не съм гледала упътването.Правя я на око, както му харесва на синът ми. Peace Peace
Гледам да е гъсто колкото пюрето.

# 14
  • Мнения: 2 677
Винаги я правя на око.

Общи условия

Активация на акаунт