Помогнете да НЕ го отбия- антибиотик

  • 1 015
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 558
Мили мами,  сина ми е на 2.5 месеца само на кърма сме без вода. Откриха ми днес 2 гранулома на зъбите и се налага да пия 5 дни антибиотик.Имам малко замразена кърма но ще ми стигне най много за 1 максимум 2 дни. Явно ще се наложи да му дам формула.Смятам да се цедя през тези дни за да поддържам лактацията,защото искам да продължа да го кърмя!Моля дайте ми съвет!

# 1
  • Мнения: 7 106
Какъв е антибиотика? Има такива, които са абсолютно съвместими с кърменето, така че изобщо да не се налага да даваш нищо от бутилка. Предупреди зъболекаря, че кърмиш и той ще съобрази лекарството с този факт.

# 2
  • Мнения: 558
Ами да той знае 4е кърмя и даже със свито сърце ми предписа ОСПАМОКС защото явно е фен на кърменето.

# 3
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Не се притеснявай, аз имах точно същия случай - 5 дни с хапчета и малко замръзена кърма. Значи аз направих така - разделих кърмата по равни части за всеки ден, така че бебка да яде кърма всеки ден и другите яденета на адаптирано. Цедиш се, когато бебето яде и по колкото яде или по повече и гледай да даваш с биберон за новородени, за да суче по-трудно. Много е гадна цялата процедура, защото отмена 3 пъти повече време, но пък си заслужава. Аз като я върнах после на гърда, много странно, ама се чувствах все едно за първи път кърмя и ме боляха зърната първите дни.

Успех!Гадно е,ама не е невъзможно, аз после продължих да си кърмя съвсем нормално.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ето от дир-ския клуб една подобна тема. Както ще видиш, пише си го, че оспамокса НЕ пречи на кърменето, така че хич недей си игра с това цедене и замразяване, ами си давай да суче Wink
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … &sb=&vc=1

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оспамокса е съвместим с кърменето - и аз това пих заради грипа,предписано от педиатъра точно защото може по време на кърмене и не съм спирала да кърмя беба - тогава бяхме точно на вашата възраст.В кърмата се отделя в много малки количества и най-много гъбички да получи бебе,ако е по-чувствително.Не се притеснявай въобще да кърмиш,докато го пиеш - амоксицилина,който му е активната съставка,е първи избор за лечение и на бебета,когато се налага да пият антибиотик.Така че няма страшно Simple Smile

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Oспамокс пих 4 дни заради грип лекарката ми го изписа не каза да спирам кърменето и аз си я кърмих, защо не се обадиш на педиатъра.Моята лекарка е общопрактикуваща и педиатър и е и на бебка лекар.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Както и другите са ти казали, оспамоксът и кърменето са съвместими.

ОФФ: Само не мога да разбера какви са тия лекари, дето за грип, изписват антибиотик Shocked

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Е,не - нашата никога не бърза и не изписва антибиотик за грип,ама след като 4 дена бях с температура...нямаше начин Sad

# 9
  • Мнения: 558
Мили мами, благодаря много за отговорите!!

# 10
  • София
  • Мнения: 9 395
И аз вчера приключих с пиенето точно на Оспамокс 1000, ама не спирам да кърмя. То и нямаше как-направих мастит, та кърмене му е майката! Sad
На листовката му пише, че преминава в кърмата. Обадих и се на Jp-ката за да я питам повторно, дали го знае това, ама тя каза,ч е всички антибиотици преминавлаи в кърмата, ама този бил пречистена форма. Та ме успокои. Пък и аз нямах много избор. Така, че си го пих. Wink

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Копче, това не ти е първата инфекция на гърдите. Може би не е лошо да помислиш за един курс с лецитин и после още известно време да го пиеш профилактично?

# 12
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: boo
Копче, това не ти е първата инфекция на гърдите. Може би не е лошо да помислиш за един курс с лецитин и после още известно време да го пиеш профилактично?

Би ли пояснила малко по-подробно? Rolling Eyes  Thinking

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бих ти предложила да си купиш лецитин. Лецитинът е хранителна добавка и спомага за разграждане на наситените мазнини и понижаване на холестерола. На пазара има няколко вида, само не взимай българския вариант, че от него ще трябва да пиеш по 36-48 капсулки на ден  
Има чешки и канадски също. Цената излиза приблизително еднаква и на трите вида. Дневната доза е 3600-4800 mg.
Ето една друга тема: http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=315345
Приемът на лецитин може да подобри отичането на каналите и бучките да се разнесат.
Между другото, аз за първи път имах запушени канали, когато вече имах голям 'стаж' с кърменето... Последно ми се случи в началото на януари - няма значение, че детето ми е вече голямо. Понякога тез бели стават просто; може би в началото ще е най-добре да комбинираш прием на лецитин + топли компреси, докато се разнесат бучките, и да продължиш да пиеш редовно лецитина поне 2 седмици след края на проблемите.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 395
Благодаря ти много boo!
Ама аз нямам вече бучки. Или това трябва да се прави с цел превенция? Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт