какво ще купуваме за първолаците?

  • 1 222
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Едно време отиваш в книжарницата и казваш: комплект за еди кой си клас, и  ти дават всичко необходимо накуп.  Сега какво се прави?  Ще има родителска преди началото на учебната година, но предпочитам по-отрано да напазарувам.  Има ли някоя мама нещо като списък?

# 1
  • Мнения: 2 567
И сега, ако отидеш в книжарницата и кажеш, че искаш нещата необходими за първи клас пак ще ти дадат. На мене дори книги от списъка за лятото ми предлагаха. Жената по класове си ги беше подредила  Simple Smile
 

# 2
  • Мнения: 185
Според мен е най-добре да изчакаш списъка на госпожата ви. Всяка има различни разбирания и изисквания дори и за най-елементарното.
Едната иска пластмасови букви и пръчици, на другата не й трябват. Има защитници на тезата, че първолаците започват да пишат с молив, а след това минават на химикал, както и на обратната, че от първия ден започват с химикал. Едната предпочита скицник, докато другата държи на Блок N 4...
Май само раницата/чантата можеш да купиш предварително (но имай предвид да побира Блок N 4 без сгъване или смачкване). Wink
Е, и тетрадки с малки и големи редове и с големи квадратчета може да вземеш предварително.

# 3
  • Мнения: 133
За сега сме решили само чантата да купим предварително. Другите неща - когато от училището ги поискат. Решила съм да не харча пари, ако не е нужно и това е Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 2 241
Аз в средата на юни бях на родителска среща и нашата госпожа каза само, че можем да купим тетрадките (с редовете и квадратчетата), а за другите неща ще ни каже на срещата на 11 септември. Други насоки не даде, каза само, че не обича гуми newsm78

Добра идея е отсега да се купи и раницата, наистина, ще се поразтърся.

# 5
  • Мнения: 3 743
И според мен е най-добре да изчакаш да си каже госпожата какво ще иска Peace Раница и несесер можеш и от сега да купиш. На нас изобщо не ни искаха пластмасовите букви, цифри и пръчици. Доколкото си спомням в началото купих по 5-6 тетрадки с тесни и широки редове и с големи квадратчета. Бях взела от тези с офсетовата хартия, но се оказа, че синът ми предпочита другите с вестникарската. Пише по лесно на тях и не се размазва молива или химикалката. Блок или скицник за рисуване, водни и темперни бои (не съм много сигурна за тях), пластилин с дъска и ножче, моливи за писане (а може и направо с химикалки да започнат) и това се сещам за сега.

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ако до сега не сте имали ученик - всякакви неща от природата - листа, кестини, желъди. В малки количества. Също тапи от вино, капачки от бутилки и т.н.  Хубаво е човек да има и резерва кофичка от кисело мляко, празна кутия от паста за зъби



Има миналогодишна тема на първокласниците - сега вече второкласници, там майките са споделяли, кой какво купила. Ако сте с момиче - доста неща ще ви трябват, докато момчето е по-лесно.

Блокчета, скицници, коплект, ножичка, гумичка - във всички случаи ще ви трябват.

Тетрадки тесни и широки редове и голями квадрати. Но не се презапасявайте, втори клас са други.

# 7
  • Мнения: 901
Не забравяйте, че прИмоциите на стоки за училище в големите вериги са през септември. Има време.

# 8
  • Мнения: 3 360
И пред мен стои този проблем,но мисля да изчакам госпожата да каже какво ще е нужно,за да избегна купуването на ненужни неща...

# 9
  • Мнения: 2 577
Изчакайте първата родителска среща!!!

Всички госпожи тогава диктуват списък с необходимите неща
няма смисъл да купувате излишни работи, а продавачката несъмнено ще ви набута и такива, за да върви оборота  Crossing Arms
Някои например ползват пластмасови пръчици, нашите не, също така и поставка за учебник /като от едно време/ имам го нито веджнъж не е използван и куп др.подобни измишльотини.
Дори и част от нещата в този списък от самата госпожа сме ги ползвали по един-два пъти и мен ако питате нормалния учебен процес може и без тях да мине успешно, напр. сметало / те след предучилищна - за какво им е сметало ?/и т.н. 

Общи условия

Активация на акаунт