Моля за мнение за количка Chicco Trio S3 (триколката 3-в-1)

  • 4 416
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Това е стандартната триколка на Чико във вариант 3-в-1.
Изглежда така:


Моля, ако някой я има, да сподели мнение, защото струва 1,300 лв, което никак не е малко, и ме е страх да ги дам просто така, защото на вид ми изглежда функционална (и красива).
Благодаря предварително!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
В действителност е такава!Аз,съм бутала количката на една приятелка,ами страхотна е!За второто бебе живот и здраве към този модел съм се ориентирала!

# 2
  • Мнения: 998
И аз си купих нея, даже в същия цвят, само ч е ще я използвам живот и здраве след около 3 седмици  Laughing  Иначе в къщи си я бутам и много ми харесва.

# 3
  • Мнения: 188
Аз си я взех преди година и малко
Моята е червена, всеки ден я бутам в нашия разбит и прашен квартал и засега се представя просто перфектно.
Изобщо не гледам и не се съобразявам от къде минавам, качвам я лесно по стълби, влиза в стандартен асансьор без да се сгъва нищо по нея.
Аз лично съм много, много, много доволна от количката и смятам да си я запазя /живот и здраве/ за второто дете.

# 4
  • Мнения: 229
Благодаря много за отзивите, макар че очаквах повече - явно тази количка не е толкова популярна, колкото мислех... Rolling Eyes
Всъщност, имам и под-въпрос - някой имал ли е проблем с това, че е триколка? Някои мами с опит около мен днес ми обясниха как можело да е по-неудобно и нестабилно от 4 колела, а и имало проблем при бутане с една ръка (ако се наложи).
Какво ще кажете по въпроса?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
аз също съм харесала тази количка,но в моя случай има доста време:)
Досега съм бутала 3 колички(включително и макси коси) и там ми се струва много удобна и функционална.
Мисля че няма проблем да я буташ с една ръка,а за стабилността майките които я ползват нека кажат:)

# 6
  • Мнения: 188
Ами лично аз съм писала най-малко три или четири пъти и малко ми писна  Embarassed а и очаквах да се включат и други майки.

Ама на конкретни въпроси отговарям

За година и нещо не съм имала проблеми със стабилността, както казах минавам отвсякъде с нея /и по доста неравни и наклонени терени/ никога не ми е правила проблеми. А количка с 4 колела не съм имала и не мога да направя съпоставка.
За бутането с една рака - аз предимно така я бутам, достатъчно е маневрена и проходима и не ми трябват и двете. Дори понякога слизам и от тротоарите придържайки я само с една рака, понякога качвам стълби дърпайки я само с едната.

Ако имаш още въпроси питай, аз ще отговарям.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 428
Дали е триколка или четириколка няма значение. Зависи на какво свикнеш  Peace

Количката е хубава. Аз не харесвам количките на Чико, но тази ми харесва /+ Кортината/  Peace

# 8
na men lichno mi dopada tazi kolichka, az rabotia v detski magazin i q prodavam. stabilna e, manevrena e, ne e tejka za kombinirana kolichka, a i si ima vsichko neobhodimo, daje dva chifta gumi i pompa za ednite gumi. kef

# 9
  • Мнения: 229
Благодаря на всички за мненията!  Grinning
Аз рових доста назад по темите да видя дали вече се е обсъждал този модел, но не намерих нищо. Затова специални благодарности, Una, че за пореден път пишеш едно и също.   bouquet
А моите конкретни въпроси бяха тези - за триколката и за стабилността. Иначе то с тези огромни гуми си личи, че е проходима.  Laughing
А снощи и майка ми като я видя и вика, че триколка не бивало в никакъв случай - били нестабилни и не знам какво си. Обяснявам й аз, че нещата "леко" са се променили от едно време и че сегашните триколки би трябвало да са измислени достатъчно хитро, за да стават, ама тя не, та не! Чак мен започна да разубеждава, дето съм влюбена в тази количка, че можела лесно да се обърне или най-малкото килне на една страна.
Та така...

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Hexina,дано се включи пак Una и да разкаже как точно тази количка е спасила детето и!Майка ти без да я обиждам,но си личи,че не разбира от колички!Количката е страхотна не се колебай!

# 11
  • Мнения: 1 449
Аз рових доста назад по темите да видя дали вече се е обсъждал този модел, но не намерих нищо.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189505.msg3931403
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/083/132/83132/83132.html
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/092/081/92081/92081.html
и т.н., и т.н.

А моите конкретни въпроси бяха тези - за триколката и за стабилността.
Има ужасно много мнения по въпроса... но май най-меродавни са на тези, които са бутали достатъчно дълго и двата вида колички в реални условия  Wink
Количката е изключително стабилна! При първите обиколки с нефиксирано колело може  да ти се стори трудно да слизаш от тротоар примерно - въпрос на навик, ако не си бутала триколка дотогава. Конкретно по въпроса за управлението - може да я буташ и с един пръст дори Simple Smile

Други коментари:
- тежка количка: не е, ако имаш асансьор; ако я слагаш в кола 1-2 пъти седмично. Впрочем, тези 11 кг, които ги дават по описанията, са на шасито. Вариантът за след 6 месеца си е цели 12.7 кг, но не се усещат изобщо.
- не се събира в асансьор: влиза в много тесен 4-местен асансьор по диагонал, със свалена дръжка + 2 човека
- материята запарва: да, така е, запарва в най-горещото време точно както запарва шезлонгът, столчето за кола и т.н. на дъщеря ми
- летният вариант има пълно легнало положение: "летният" вариант е за над 5-6 месеца, легналото положение си има немалък наклон. Теб това не те касае, след като си избрала целия комплект, само за инфо.
- скърца и трака: ако се поддържа смазана, няма проблеми; предното колело наистина дрънка по много твърд терен, но нали така омекотява возенето на бебето
- не влиза във всеки багажник: най-добре е да се пробва, но и трите колела се махат супер лесно
- доволна съм от: чувалчето; дъждобрана; багажника; коланчетата на облегалката; прането

За протокола:
Имам варианта за след 6 месеца (имах си вече хубава кошница за кола; за новородено ползвах количка от приятели, защото кошът й беше по-широк и по-лек от този на чикото). Моделът от снимката е стар, новият модел е с пластмасови джанти, гумите не се помпат.


# 12
  • Мнения: 229
За пореден път благодаря много на всички за мненията.   bouquet
Може вече да закрием темата - аз реших, че това ще е нашата количка.   Laughing

P.S. А за асансьора знам. Добре, че си имаме гараж, иначе няма нормална количка, която да се побере в нашия мини-асансьор със скромните размери 80 на 90!  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 4 362
Аз имам добри впечатления от тази количка  Peace За новородено е супер,но после ще ти е тежка  Rolling Eyes

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 505
И аз имам такава количка.
Много е стабилна, проходима.

Общи условия

Активация на акаунт