Кокоши трън

  • 11 328
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Ох, тази гадост отново ме споходи.
Преди десетина години проведох дълга и мъчителна борба с тази гадина.
Сега обаче пак се появи. Аз обаче не помня с какво се лекувах тогава.
Моля ви, кажете ме как да се отърва. Спомням си, че ги горих с азот в инфекциозна болница, ама нямаше резултат и май се излекувах с някаква бабешка рецепта. Мас и невен ли беше? newsm78
Помагайте!

# 1
  • Самоков
  • Мнения: 561
И аз имаха такава гадория. Излекувах я с пчелен клей. Около един месец слагах от клея на мястото и ми мина.

# 2
  • Мнения: 730
Счукан чесън- слагаш на мястото и лепиш с лепенка.Стои през нощта,през деня почиваш,на другата нощ- пак.Помага и мляко от смокинов лист,има и продукт на Sholl също много ефикасен- в аптеките около 10 лв.

# 3
  • Мнения: 24 467
Записвам се, сина ми има на палеца на лявата си ръка и педиатърката ни предупреди, че с лекарството, което ни е изписала, е опасно, ако попадне на здраво място, та ако има друга възможност- ще пробвам.

# 4
  • Мнения: 809
Помага и мляко от смокинов лист,има и продукт на Sholl също много ефикасен- в аптеките около 10 лв.
Точно май на Sholl ползвах тогава и много трудно се намираше.
Ох, благодаря ви.
Започвам да го лекувам веднага, че миналия път си ги отглеждах доста дълго време, и докато ги отстраня мина също доста дълго време.

# 5
  • Мнения: 3 157
аз ползвах за кокоши трън лепенки със салицилова к-на-казват се ефасит,немски са и струват 4лв.Мисля,че се намират доста лесно-би трябвало да ги има във всяка.Лично аз съм много доволна-слагах ги преди 2мес и засега не ми се е появил нов мазол или задебеляване на кожата.Със сигурност са по-добри от лепенките за мазоли на Урго(и тях съм ползвала миналата година)

# 6
  • Мнения: 315
вземи си течноста за мазоли на Гала Салекс

# 7
Ох, тази гадост отново ме споходи.
Преди десетина години проведох дълга и мъчителна борба с тази гадина.
Сега обаче пак се появи. Аз обаче не помня с какво се лекувах тогава.
Моля ви, кажете ме как да се отърва. Спомням си, че ги горих с азот в инфекциозна болница, ама нямаше резултат и май се излекувах с някаква бабешка рецепта. Мас и невен ли беше? newsm78
Помагайте!

Една приятелка имаше такива гадости, гориха ги с азот в продължение на почти година, не помогна. Накрая отиде на кожен лекар, и и изписаха конски дози Изопринозин, и и казаха да продължи с горенето с азот. За около месец нямаше помен! Иди на кожен лекар!

# 8
  • DE
  • Мнения: 967
Преди години си бях взела от Германия(вече го има и БГ) едно лекарство. Прилича на лак за нокти. Казва се Hühne Augen. Мисля, че така се пише. Струва около 5-6 лв. Кокошият трън ми беше много голям и дълбок. Намазах го 3 пъти с това, като слагах лепенка отгоре. На третия път излезна заедно с лепенката!!

# 9
  • Мнения: 526
Като малка имах по ръцете пет-шест и постоянно ги чоплех.Премахнах ги с пчелен клей-намачква се,да омекне,и тънко парченце се слага върху мястото с кокошия трън.Отгоре се слага лепенка.
За десетина дни ми изчезнаха всички и оттогава никога не са се появили повече.

# 10
  • Мнения: 537
В аптеката има лепенки със синьо лекарство (като желе е). Слагам си я след баня и спя с нея, на сутринта я махам и вечерта с друга. За около 4-5 вечери ми изчезна един много дълбок кокоши трън, който си носех от години.

# 11
Аз съм много доволна от лепенките за мазоли,те ми махнаха от ръцете кокошите тръни за 3-4 дена,а ги имах от години.

# 12
  • където има любов
  • Мнения: 307
Поръсвах мястото със салицилова киселина,покривах лепенка.Повтарях процедурата около седмица.Така се избавих от около 10-тина кокоши тръна на единия крак!

# 13
  • Мнения: 809
Олеле колко много варианти. Сега се обърках с кой да започна. newsm78
А има и още един проблем.
Миналия път кокошите тръни се виждаха отчетливо като дупчици с удебелена кожа около тях. Сега обаче стоят като пукнати мехурчета т.е. няма така ясно изразена дупчица и удебеляване. И са много ситни почти плътно едно до друго. Та се зачудих дали пък не е нещо друго. Примерно от жегите да се потят краката и да се получава нещо подобно. Не знам дали диагностицирам правилно. Но ако не са кокоши тръни, тогава какво ще да е?
П.П. Ходя всеки месец на педикюр т.е. краката са поддържани.

# 14
  • Мнения: 24 467
Благодаря за предложенията също. Ще посъбера няколко и ще питам в крайна сметка педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт