Марката на бозата???

  • 1 585
  • 9
  •   1
Отговори
Предварително се извинявам за това, че повтарям темата, но не мога да чакам от притеснение.
Някой знае ли кой е производителя на въпросната "заразена"боза - какво пише на шишетата? Има толкова много: Белграно, Банкя, Явор и още какви ли не!
Аз съм в 22 седмица и налитам на боза като луда от няколко дни и съм пила доста- сега просто ще се пукна от притеснение. Shocked
Какво ще правя ако не дай Боже нещо ми стане???!!! Shocked
Та, знае ли някой каква е била бозата, иззети ли са партидите от магазините, доказано ли е, че е от боза?
Аз нямам вестник и просто не мога да дочакам новините сега Sad

# 1
  • Мнения: 668
За съжаление не мога да ти помогна, но точно днес купих боза и се заговорихме с продавачката, че вече не я правят както едно време, та да вкисва. Тогава жената ме закопа като каза, че не става резлива защото вече не й слагат захар. И, вярно, като погледнах на етикета си пише, че използват подсладител Sad  А пък отношението ми към подсладителите е абсолютно отрицателно, та сега бозата си чака да я изхвърля... Не вярвам в скоро време пак да купя, де Shocked

# 2
  • Мнения: 1 383
Аз отдавна съм го открила това за подсладителите, обаче като се изкажа против бозата ме гледат на кръв. Според майка ми бозата е много полезна и все налива малкия да се разхлабвал. Уж съм забранила, но не го приема насериозно. И в градината все ги наливат с боза.

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Моята баба прави домашна боза, и мога да ви кажа че става перфектна. Отдавна не си купувам от магазина, имам познат който прави боза /това му е бизнеса/ и като знам как я правят там, просто никога няма да си купя, каквато и да е боза от магазина.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: milenazd
Моята баба прави домашна боза, и мога да ви кажа че става перфектна. Отдавна не си купувам от магазина, имам познат който прави боза /това му е бизнеса/ и като знам как я правят там, просто никога няма да си купя, каквато и да е боза от магазина.

 
Малко off
Пусни една рецепта в готварския, че и ние много я обичаме.

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Видях че в днешвия "24 часа"има рецепта за боза, но незнам дали е същата като на баба ми. Ще питам бабето и ще ви я пусна  възможно най-скоро в готварския Laughing

# 6
  • Мнения: 2 534
Днес в новините я казаха , да не заблуда , ама май `Домекс`

# 7
Много ти благодаря!

# 8
Markata e "Bomaks",no kazaha,4e ve4e sa izzeli cialoto koli4estvo ot magazinite v Sofia,ne se trevoji naprazno!A za podsladitelia e viarno,po-dobre si ia pravi sama.Izglejda trudoemko,no goliamata capanica e parvia pat,posle kato mu hvane6 cakata e lesno. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 404
Не се тревожи, просто попитай доктора си дали да не си направиш изследвания.Моите дъщери са с положителни проби за дизентерия след като тоткото им е купил боза Бомакс и те са пили от нея.а по -принцип нямат характерните симптоми на заболяването.Просто са с лека диария и неразположение.

Общи условия

Активация на акаунт