Въпрос към архитекти?

  • 1 128
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Понеже в момента купуваме жилище на скица и правим преобразувания искам да ви попитам няколко неща-  има ли задължителен брой тераси на етаж, и  колко трябва да е широк входният коридор.

# 1
  • Мнения: 1 391
няма задължителен брой
1.30м минимум да могат 2ма човека да се разминат. По-малко от 1.20м ще е подтискащо. Входната ти врата е 100см. За да си го представиш

# 2
  • Мнения: 1 391
http://www.comfort.bg/bg/files/5366ac6236343b51820286f2517305c6.doc
ето ти линк към Наредба N7 за проектиране - тук можеш да изчетеш всичко, както е по норматив - това което те интересува е към края  - член след 110 някъде беше.
Входно преддверие да е мин. 1.30м, както ти упоменах
И разни други подробности 
Успех в избора  Grinning

# 3
  • Мнения: 6 039
1.30 е при влизане, ако прави чупка след това, може да е и по-малко

само, че не разбрах за кой коридор питаш, за този в жилището или за този на входа?
ако е за входа, зависи от височината и етажността на сградата

за терасите - може и без, но все пак променяш фасада, ако искаш да премахнеш тереси - не знам дали арх, би се съгласил

# 4
  • Мнения: 834
Апартамента е с 4 тераси, а те са ми много за това ми се иска да махна две от тях. За входният коридор на апартамента става въпрос. Още нещо се сетих кога могат да се правят промени, примерно ако вляза и дадено нещо не ми харесва преди да е минал акт15 или акт16 мога ли да го променя?

# 5
  • Мнения: 6 039
еее, ами зависи от промените
ако ще махаш тераси и ако промените не са нанесени на одобрения проект, не можеш да ги махнеш, преди акт 16. Като цяло се консултирай със строителя и архитекта. Добре е терасите да се топлоизолират предварително, ако ще станат част от жилището ти

# 6
  • Мнения: 1 391
преди акт 16 не можеш да правиш промени - одобрения проект трябва да се изпълни така, както е одобрен, т.е. както го и купуваш ти

# 7
  • Мнения: 834
Благодаря !  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт