белите ли плодовете? защо? кои?

  • 3 503
  • 25
  •   1
Отговори
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това ми е питанката! да си сверя 4асовника, понякога се съмнявам, 4е правя добре като беля или не беля сътоветните плодове? а зелен4уците ?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Беля само тогава, когато кората на съответния плод или зеленчук е много твърда и не може да се дъвче. Например някои сортове ябълки имат много жилави кожи - тях ги беля. И понякога краставиците също са с по-твърди кори - само тогава. Иначе краставицата с кората има съвсем друг вкус, а като я обеля, все едно че й махам всички вкусови качества - не мога да разбера какво точно ям. Като се замисля май само патладжаните беля. Понякога като сме на село когато зреят прасковите и като си откъсна някоя узряла праскова и ме мързи да вляза вътре да си я измия, започвам по малко да си я беля, докато я ям, защото ме дразнят власинките по кората, но това са единични случаи.

# 2
  • Мнения: 3 622
Краставиците винаги ги беля - май е някякъв навик, а и имаме морско свинче което с удоволствие си хапва коричките Laughing  Виж ябълките, крушите никога не ги беля много обичам техните корички  Wink Прасковите също не беля

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Зависи от плода, дали позволя да се обели кората или не Peace

Ябълки, круши беля. Банан също - не мисля че някой яде банана с кората. Киви, портокали, мандарини, грейпфурти също.

Зеленчуци - беля краставиците. Не обичам да ям необелена краставица - независимо дали е на салата или на таратор. Патладжаните и тиквичките също, въпреки че някои предпочитат тиквичките да ги пържат така с кората.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 814
Беля всички плодове и зеленчуци купени от магазина,заради препаратите, с които пръскат всичко,а и до колкото знам нитратите се концентрират точно там.Хапваме с кората, когато продуктите са домашно производство,което за съжаление не се случва често. Confused

# 5
  • Мнения: 4 546
беля цитрусите, ябълките, мъхнатите праскови понякога.
от зеленчуците . моркови, краставица, понякога домати /има едни с много дебела ципа/

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да кажа защо питам в детайл! при нас много проблемати4но стои убеждаването на хората, 4е плодовете могат да се ядат с кората, 4е краставици и домати могат и да не се белят! 4е могат да се дават на малки деца плодове и зелен4уци без да са белени и сурови!много от плодовете не ги дават като 4ерници, буса, аз не я беля, но за нея я беля и давам скрито, прасковите и кайсиите , докато не презреят не дават, сливите пак се белят, абе вси4ко минава под обелването! просто загубих ориентация кое е полезно и кое вредно да се яде с кората!от тези, които принципно кората им е ядлива!не знам и доколко ве4е е полезно да се ядат с кората, нали са обработвани и тн!
цитрусовите, дини , пъпеши, киви, банани са ясни!

# 7
  • Мнения: 4 700
Чела съм, че в корите има най много от полеzното.  Но пък от друга страна, всичко, което е пръскано с препарати е хубаво да се обели zаради високото съдаржание на отрови в кората. Беля това, което купувам от нормалните магаzини. Това, което от двора на село си го хапваме с кората. Знам дали, кога и с какво е пръскано.  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Ябълки и крущи беля, защото съм убедена, че имат химикали по кората си. Ако са от село и ги знам, не беля. Зеленчуци беля всички, които се белят, разбира се. По принцип всичко беля и то доста дълбоко, заради некачествената стока днес.  Sad

# 9
  • Мнения: 780
Задължително беля краставици / при това са ми домашно отгледани / - някак не мога да я преглътна с кората . Ябълки и круши беля рядко . От другите плодове и зеленчуци - което се бели - беля

# 10
  • Мнения: 867
 Задължително беля всички зеленчуци, като преди това ги кисна във вода половин час, за да паднат част от нитратите.
 Беля и плодовете.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
....много от плодовете не ги дават като 4ерници, буса, аз не я беля, но за нея я беля ......
Извинявай за въпроса, но какво представляват тези два плода  newsm78  Embarassed

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
За Тери беля всичко,но за себе си не.Краставици и домати задължително беля.

# 13
  • Мнения: 526
....много от плодовете не ги дават като 4ерници, буса, аз не я беля, но за нея я беля ......
Извинявай за въпроса, но какво представляват тези два плода  newsm78  Embarassed
Черницата е дърво с много тъмни,почти дребни плодчета-ако е засадена близо до тротоар и капе,асфалта става на черни петна...не си ли виждала GrinningМного е вкусна.Другото и аз не знам какво е.
Беля крушите и ябълките,краставиците-зависи от кората.Патладжаните да,тиквичките-не.

# 14
  • Мнения: 1 785
Краставиците винаги ги беля - май е някякъв навик, а и имаме морско свинче което с удоволствие си хапва коричките Laughing  Виж ябълките, крушите никога не ги беля много обичам техните корички  Wink Прасковите също не беля


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт